bugün

zararlı bir mutluluk üreticidir, birkaç tane arada yiyin, yeterlidir..*
Kızartması pek de hoş olmayan, ne o öyle?!
How i met your mother' da Lily' nin Marshall' a seslenişi.
annoying orangeda bulunan bir karakter. genelde kızartılarak öldürülürler. * şekerleme olanıysa çok fazla tüketilmemeli çok kilo aldırıyor.
bizim kültürümüzde olmayan, ama gençlerimiz tarafından tüketilen gıda mamulü.

bakınız marshmallow denilen siktiriboktan yiyecek ile ilgili şöyle bir anım var daha taze taze.

geçtiğimiz günler arkadaşlarla birlikte "babalar ve oğullar kaçışı" yaptık dağa doğru.
3 arkadaş, 3'ümüzün de oğulları yanımızda, ayıptır söylemesi dağda ateş yaktık, doğal bir şekilde sucuk ekmek yapıcaz, ateşimiz yandı, daha sonra ufak dal parçalarını bıçağımızla yontmak suretiyle şiş yaptık ve sucukları şişlere geçirdik. daha sonra sucukları şişlerle birlikte ateşe tuttuk ve pişirmeye başladık.

işte o an arkadaşlardan birinin 16 yaşındaki oğlu şöyle dedi;
"aaa, aynı marshmallow gibi..."

arkadaşlarım ve ben şoktaydık.
çocuk marshmallow'u biliyor ve beş bin yıllık sucuk ekmek olayını bu sikimsonik ecnebi gavatlığına benzetiyor.

"bu gençlik bitmiş" dedim içimden.

sonra dayadık bunlara sucuk ekmeği.
dayadık gına gelene kadar. dayadık ki tadını unutamasınlar, marshmallow denilen saçmalığa özenmesinler.

bu hafta gittik çocuklara birer tane geleneksel ok ve yay takımı aldık. nişan talimi yapacağız allah'ın izniyle.

evet, biz çocuklarımıza kültürümüzü özümsetmez, iyi öğretmezsek, onlar gider marshmallow örneği verirler.

sonra da "biz nerede hata yaptık" diye arar dururuz.

marshmallow bizden değil, bizim kültürümüzden değil. sikeyim marshmallow'u...

illa ateşte birşeyler pişireceksek bu sucuk ekmek olmalı, çöp şiş olmalı, patates kumpir olmalı.

bu da böyle bir anımdı. nereden geldiyse bu sikik başlık önüme?
Lokumdan daha yararlı yabancı lokumu.
Yamulmuyorsam türk lokumundan esinlenerek üretilen yumuşak şekerlemedir.
kendisi, kahvenin yahut sıcak çikolatanın üzerine atılarak kendi kendine erimesiyle tüketilebilir.
mangalda, ocakta eritilerek petibör bisküvi arasına kıstırılabilir.
son olarak benmari usülü erittiğiniz çikolata ile kaplayarak, altına bir çubuk takabilir ve çubuklu şekerler elde edebilirsiniz.
hiç sevmem bi taneden fazla da yiyemem.
çok tatlı be.
android'in 6.0 versiyonun ismi.
Bebetonun karpuzlu versiyonu en güzelidir. Diğerlerine göre daha güzel ve daha hafif bir tadı var.
kızartıp yiyin gençler.
ciddi anlamda çok sevdiğim şeker. pişirince dışı çıtır çıtır olup içi eriyor.
çocuk yiyeceği. evet.
saçma sapan bir şekerlemedir. birde bunun yazar olanları var o konuyu hiç açmak istemiyorum.
Olum kasap niye karışıyon kıza.
Böyle düşmez lan.
Niye şansını zorluyon.
Kıracam kafanı.
yabancıların lokum yapmak üzere yola çıkıp, ellerine yüzlerine bulaştırdıkları, ortaya saçma sapan lastiğimsi bir şeyin ortaya çıkmasının sonucunda ortaya çıkan şeye verdikleri isim.
çizgifilmlerde, karakterlerin, kamp ateşlerine sopaya takıp tuttukları şey.

küçükken o şeyi sosis zannederdik. yıllar sonra bir şirket pikniği tarzı bir etkinlik olduğunda ingiliz bir çalışan mangal sonrası "marshmallow olsaydı da mangalda pişireydik" deyince aydınlanma yaşamıştım aq.

tabi denedim de, bir gün mangalda şişe takıp ateşe tuttum. çok tutmayacaksın. az pişireceksin, karamelize edeceksin tamam.

tadı b.k gibi, bunu severek yiyenin damak tadına sokayım o da ayrı mesele.
kamp ateşinde şişe takıp kızartıp kızartıp yemeyeli çok uzun zaman geçti.

insanlar geleneklerinden uzaklaşmamalı.
Tadı leziz olan bir atıştırmalık.