bugün

eski marlboro ligt tır efendim.Artık bu isimle satılacaktır fiyatı aynıdır.Bütün büfeler ağız birliği etmişcesine abi sadece paketi değişti desede bana tadının da farklı geldiği sigaradır.
eski marlboro ligh ın yeni adı.
her ne kadar sadece paketi değişti denmesine rağmen tadın da biraz daha hafifleme olduğu farkedilmiştir.
eski light'a biraz daha yakın ama aynı zamanda biraz daha sert olanı için:

(bkz: marlboro black)
Marlboro çeşitlerine bakarsak kesinlikle marlboro light kardeşim. Bir kere light gibi boş bir tadı yok, normal kırmızı gibide sert bir tadı yok. Marlboro intense içecekde değiliz elvet parmak kadar sigara. Marlboro touch artık satış rekorları kırar, şimdiden stok yapın bence yarın bakkala gittiğinizde elimizde hiç kalmadı lafını duymayın.
Zifir : 8 mg
Nikotin : 0,6 mg
Karbonmonoksit : 9 mg

Zehirleri mevcut sigara.
(Sigara içmek öldürür.)
marlboro light' ın yerine satılan sigaradır, fakat tadı aynı dense bile bana biraz daha acı gelmiştir. eskisini özletir.
marlboro light ile aynı olan sigaradır. ismi yalnızca devletin yeni bir uygulamasıyla, "light ibaresi daha az zararlı sigara izlenimi verebilir" diye touch olmuştur. bazı markaların light yerine white ya da blue ve hatta night blue ile aqua blue gibi isimler koyması hep bu sebeptendir.

hatta başlarda bu kadar güzel satan bir sigaranın paketini değiştirmek ne kadar doğru diye de düşünülmüş. Sonuçta biz tüketicilerin hemen "tadı da değişmiş hacı bunun" diye düşünmeye yelteneceğimiz aşikar.

dolayısıyla aynıdır.
geri kalan her şey psikolojiktir.

edit: imla.
normal içimi light gibi ferahça olan ama rokete bastığın zaman boğazdan geçen kuru yük roro'su gibi hissettiren hede.
tadı şekerlidir. yıllardır vazgeçemediğim marlboro lights box'un veliahtı. çok gözel
sadece ismi değişen sigara. "ulan ismini değiştirdik ibnelik yapıp tadını da değiştirelim ahaha" diyenceklerini sanmıyorum. ama sigaranın verdiği tadın bir kısmı da isminde sanırım çünkü tadı değişik geldi bana. ya hakikaten bi ibnelik döndü ya da psikoloji ne garip şey lan.
içebildiğim tek sigara. uzatmalı sevgilim, yengeniz..
elimde bir paket bulunan ve son paket olmamasını umduğum, marlboro nun son yıllardaki en içim zevki veren çeşidi.
isimden dolayı "phillip morris prezervatif işine girmiş hafız" tandansına sahip sigara.
sigarayı bırakamama nedenimdir.
eski paketinin tadını asla veremez.
(bkz: koşun burda zengin birileri var)
marlboro'nun, marlboro light'ın ismini touch olarak değiştirdiği sigarasıdır. çoğuları tarafından yeni bir sigara sanılmıştır ayrıca.

geçen sene bir gün yine sigara alıcam, arkadaşım marlboro light al dedi. girdim markete, yokmuş. marketçi dallama bundan al bak bu yeni dedi. neyse aldım çıktım, arkadaşa da açıklamayı yaptım: yokmuş bu yeniymiş bundan aldım, diye. yaktık sigaraları, akabinde gelişen diyalog:

arkadaş: oluum bu ne lan? hiç gelmiyo bu, sik gibiymiş.
ben: he lan..
a: keşke karşıdaki marketten alaydık, orda light vardı.
b: neyse artık aldık bi kere..

zaten biz winston box içiyoruz, anlamamamız normal diye kendimizi avuttuk sonra.
marlboro touch deyince birçok büfecinin anlamayıp marlboro light mı diye sorduğu sigaradır. eğer bir sigara içilecekse bu sigara o olmalıdır.
parliament içen benim gibi birine bile kendini sevdirmiştir.**
yanlışlıkla kent grey kalmayınca almak zorunda kaldığım, insanı sigaradan soğutan, leş gibi tadı olan bi garip şey. sigarayı bırakmak isteyenler için idealdir.
vazgeçilmezim.
(bkz: kıymetlimiz)
hiçbir sigara bana bu sigaranın verdiği hazzı veremiyor, sanki diğer sigaralardan daha çabuk bitiyor ama içimi çok rahattır kokusu diğer sigaralara nazaran daha hafiftir bak canım çekti bi içip geleyim.
sonuna kadar içildiğinde, o yanan izmarit kokusu dışında sigaraların prensesidir. candır. light'ın içildiği zaman zarfınıda sayarsak 8 senedir içilmektedir. allahta benim belamı versindir.
Cok cabuk bitiyo ve demir gibi tadi. Hayir yani demir de yemedim ama aklima demiri getiriyo.
kadının orospusu neyse sigaranın orospusu da marlboro touch'tur.