alışveriş yapmak için yapılan eylemdir.
Evin küçüğünün en aslî görevidir.
Sadece tuz icin yapilmasi gerekiyorsa ve araba da esinizdeyse cok zor olan.
iki sene market işletmeciliğinden sonra sıkıcı gelen bir eylemdir. Artık market alışverişi internette sepete ekle gelsin.
bu saatte en zor gelen iştir.
bir şey isteyen var mı?
Alınması zor bir karardır. Kıyafet değiştirmek gerekir.
aklımda olmayan şeyler alıp geri dönüyorum. indirim avcısı gibi bişeyim amk. kadın pedini indirimde görsem alıyorum ilerde lazım olur diye.
Markete diye çıkıp, sana gelmek. Vardı bi hayalimiz, gerçek oldu bugün ahsgahgs
bugün yaptığımdır. ilk vakadan bugüne kadar korku içimde büyümüş. ilk kez kendimi kötü hissettim.
kim markete gidecek kadar cesur?

görsel
kişisel ve temel gıda ihtiyacını karşılayabilmek için her insanın yapmakta olduğu eylemdir. doğaldır, yapılması gerekir. yoksa sipariş verilir.
valla ben koronayım sana da bulaşsın diye tüküren manyakları görünce, markete gitmenin çok da sağlıklı olmadığı aşikardir. önlemleri üst düzeyde almak gerek.
Artık, özel teçhizat gerektirmekte, maske, eldiven gibi. bütün bunların hepsi, coronavirüsten korunmak, yayılmasını önlemek için, tabiî ki.
görsel
günümüz ekonomik şartlarında büyük lükstür. bakkaldan bayat ekmek alabilen geçiniyordur, markete giden zengindir.
Mesela et alacaksanız kasap reyonuna gidersiniz, sebze alacaksanız manav reyonuna, ben şampuan bile alacak olsan direkt fıtı fıtı abur cubur reyonuna giderim.

Bence herkes abur cubur reyonuna gitmelidir.