1. 1.
  globalleşmenin getirdiği sonuçlardan biri olan,tektip insan yaratma akımına karşı koyamayan gezegenimiz insanının içine düştüğü durum.kafanın markalara takılması,markalardan kendini alamama halidir.
  1 ... cuidarte
 2. 2.
  (bkz: tikky)
  ... legend of the stranger
 3. 3.
  daha doğru dürüst beslenemiyorken parasını pulunu markalı ürünlere, özellikle giyime harcıyorsa acilen psikolog desteği alması gereken kişidir, ki bu 'seçkin' insanların sayısı da birkaç milyonu geçer, muhtemelen... ironik (m)adamlar vesselam...
  1 ... cryptic
 4. 4.
  (bkz: ayranı yok içmeye tahtaravanla gider s çmaya)
  1 ... mr ben
 5. 5.
  marka düşkünlüğü iki kulvarda incelenmelidir:
  1-tikky diyerek tabir ettiğimiz, nişantaşı, bağdat caddesive bilumum avm'lerde konuçlanmış olan koloni varlıkların, kendilerine pazarda yer bulma amaçlı giydikleri kıyafet konusunda ki düşkünlükleridir. bu kötüdür sadece manita yapmakamaçlı markaya para verilmez. hele birde cebinde 10 ytl ile gezip 200 ytl'lik lacoste sweat giyiyorsan eğer, elalarını elalarını allah versin belalarını denir.
  2-gerçekten kalite anlamında markaya düşkün olan insanlar zaten belli bir statü sahibidir. maddi gücü yerindedir ve bilir ki mahmutpaşadan aldıgı bir tişörtle bir paul-sharkın arasında çok fark vardır. 5 yıl boyunca sürekli yeni tişörtler alacagına bir kere ödediği parayla eskimeyen, kıçı başı sarkmayan, rengi kolay kolay solmayan bir ürünle hayatını idame ettirir.
  doğru olan davranış biçimi 2 numaralı olandır.
  2 ... karpuzkabugu
 6. 6.
  (bkz: zafer plaza sakinleri)
  1 ... legend of the stranger
 7. 7.
  kapitalizmin tek amacı vardır o da her geçen gün, bir gün öncesine göre, daha fazla kar edebilmek. bunun getirisi olarak televizyonda, gazetelerde, radyolarda yayınlanan reklamlar ''ürünlerin değerli'' olduğu savının yanı sıra ''tüketicinin de değerli'' olduğu yalanıyla yığınları uyutmaya başlamasıyla birlikte vuku bulan durumdur marka düşkünlüğü. bu ürünü kullanırsan, bu markayı giyersen ''sen farklısın'' telkinlerini hafızalara kazıyarak hadefine ulaşır. hedefini gerçekleştirdiği de bariz ortadadır. özellikle ''ne oralı'' ne de ''buralı olmuş'', orta sınıfa mensup insanlarda yaygınlık kazanmıştır.
  ... der ve uzaklasir genc adam
 8. 8.
  (bkz: akmerkez)
  ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 9. 9.
  istinye park,kanyon,capitol,nautilus,cevahir gibi avm'lerde sık sık karşılaştığımız arada bizimde karıştığımız:D gösteriş dalgası topluluğu.
  ... shineay