bugün

Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi olmayan insanlar şehri bkz seçimler ve referandum.
canım memleketin olur kendisi.
Fenerbahçe misafir tribün biletleri 130 tl olarak açıklandıktan sonra soğuduğum şehir.
günümüzde gece şehir merkezinde ışıklar yandığı vakit parise dönüşüveren şehirlerden bir tanesidir. bir diğer şehir için :
(bkz: giresun)
Esnaf lokantalarında cüzi bir bedelle çok lezzetli mercimek çorbası yiyebilirsiniz. Off of. Tereyağlı mis gibi.
görsel
Kuzenimin kitabında bunu gördüm, elbet öyledir *
Benim memleketim bir Malatyalı olarak Malatyalıları gözünden tanırım. Sanırım kan çekiyor. Ayrıca diğer illerde olmayan bir şey sanırım bu takıntı bizde hat safhada; aracın plakasını 044 veya 444 ile değiştirmek. Eğer yolda bu plakaları görürseniz rahatça durdurup sohbet bile edebilirsiniz. Kayısı ihracatını saymıyorum bile.

Edit: Doğuda hiç mülteci sorunu olmayan ve terör barındırmayan il.

Edit: insanı hoş görülüdür. Töre yoktur. Onur cinayetlerine rastlamazsınız.

Övmüyorum doğrular bunlar.

(bkz: memleketimi överken ben)
Her yıl mutlaka uğradığım ilimiz. Altın rengi kumsallarıyla sizi sarıp sarmalıyor. Güneşi kucaklıyor. Tatil için oldukça tercih edilesi bir yer.
Mercedes Kadir namı ile ünlenmiş sempatik delisi ve o delinin hayallerine uyum sağlayan 780 bin kişilik şehir.
atatürk sevgisi olmayan insanlar kenti.
Doğu anadolunun köprüsü olmayan istanbulu gibidir.
Not: Darendeliyim günpınar şelalesine gitmenizi öneririm.
mal mısın
malatyalı mısın
esprisini akla getiren şehir...
ayrılınca kendimi güvensiz, evsiz barksız hissettiğim şehir. annem burda diye böyle biliyorum.
atatürkçü insanların az olduğu doğu kenti.
Atatürk ve Cumhuriyet sevgisi olmayan insanlar şehri.
Adı gibi şehir.
“Kayısı maliyeti kurtarmıyor” diye 2.5 milyon kayısı ağacını kesen Malatya:

Erdoğan: 69,19

ince: 22,95
Sanayi sitesi bayağı gelişmiş bir şehir. Şaşırtıcı. Çalışma koşulları da istanbul'daki organize sanayi bölgelerinden daha iyi. Çok takdir ettim.
malatya 2. organizeden yazıyorum. büyük firmalar hariç pek de öyle ahım şahım çalışma koşulları yok.
Temiz, rahat, trafiksiz (simdilik) guzel memleketim Malatyam. Cok ozluyorum seni...
Iğdır’a zamanında çökmüşler “kayısı bizim” diye.

Iğdır’da garibim Eti ne butu ne “tamam abi”çekmiş.

Şimdi Iğdır şahlandı.hakkınızı ve itibarını istiyor.
Malatya Malatya bulunmaz eşin...
Ben de normal olanını görmedim. .
türklüğün, türk devletinin doğudaki kalelerinden.

doğu anadolu bölgesinin tartışmasız en gelişmiş şehri.
erzurum, elazığ, van boş.

şehri de, insanını da sevmekteyim.

tüm malatyalılara selam olsun.

doğu anadolu'da malatya, güneydoğu'da gaziantep.
doğunun batısı. hatta direkt batı. *

edit: 20 yıla yakın bir zamandır ömrünü gaziantep'te geçirmiş, orayı memleket bilmiş yazar beyanı.
Eski sevgilinin memleketi. Aşırı itici ve bir hayli kaprisli kızları var. Ama sınırları yok. Bir de çok fesatlar. Onun haricinde türk çoğunlukta diye biliyorum nüfus olarak.