1. 1.
  Bursa'nın en meşhur mekanlarından biri.Eskiden entel diye tabir edilen insanların takıldığı bir yerdi.
  1 ... italiano
 2. 2.
  çalışanları arasında tanıdıklarınız varsa eğer, ne kadar yüksek hesap olursa olsun, tek kuruş vermeden çıkabileceğiniz güzel bir mekan.
  eskilerden neler kaldı ki zaten.
  (bkz: nostalji)
  (bkz: tamam sustum)
  2 ... trinfr
 3. 3.
  camilerde parmalıkla çevrili, yerden yüksekçe bölümlere verilen isimdir.
  1 ... martyns
 4. 4.
  mado el atmadan önce çok daha güzel,çok daha özgün olan mekan.yanmıştı bir ara.sonra eskisi gibi olmadı zaten.gene de apayrı bir tadı vardır.
  3 ... veritaserum
 5. 5.
  göz göre göre yakılan ve sadece eski hali "tarihi" olarak adlandırılabilecek mekan. eskilerde emekli ve öğrencilerin buluştuğu, çok ucuza birşeyler yiyip içilebilecek tarihi bir mekan olmakla birlikte şimdilerde ortam yapmaya gidilen gudik bir ortam halini almıştır.
  4 ... ozz le grand
 6. 6.
  (bkz: eskidendi çoook eskiden)
  ... birdy
 7. 7.
  kundaklandıktan sonra yeniden dizayn edilen mekan. eskiden tarihi bir mekan olduğundan, herhangi bir şekilde yıkılamıyordu. sonrasında kundaklandığı için yıkılmak zorunda kalmıştır, gerekli dekorasyon yapılmış ve mado ile birleşerek modern bir hal almıştır.
  2 ... salca
 8. 8.
  artık yok...gözümüzü açalım "mahfel" diye bir yer yok bursada, özellikle de yıllardır müdavimi olan insanlar için. mahfel kundaklanmıştır ve enkazı toplanıp çöpe atılmıştır. şimdi yerinde mado'nun işlettiği bir cafe var. aynı yere konuşlandırıldığı için o eski adı taşımaya çalışan bir cafe.
  1 ... ozz le grand
 9. 9.
  Bursa'da alternatifi olmayan kafe.Siesta derseniz nerede o manzara derim efendim.Ben boyleyim.
  -1 ... soulmate
 10. 10.
  Bursa'da en güzel ve manzaralı noktalardan biri olan setbaşı köprüsü kenarında yer alan tarihi kahve. Eski Bursa fotoğraflarında da görülen bu sevimli kahve, tarihi ahşap binası ve uzun bir döneme şahitlik etmiş bahçesi ile birçok insanın uğrak yeri idi. Okey taşlarının ve çay kaşıklarının sesleri ile kadınlı erkekli, öğrencisinden sanatçısına kadar birçok farklı tabakadan insana sohbet mekanı olmuş olan Mahfel, 1999 civarında şaibeli bir yangın ile kül oldu. Tarihi yapının küllerinin yerine, 2000 yılında beton soğuk bir bina dikildi ve mado firmasının tabelası bu binayı süslemeye başladı. Mahfel o tarihten itibaren derin bir sessizliğe bürünmüş ve insanlara küsmüştür. Ne o eski müşteri profili vardır yerinde, ne de sadece demli çayın ve türk kahvesinin tadını verir şimdiki kalabalık menü.
  3 ... mothman