bugün

kitaplarinda cizdigi kadin imajindan nefret ettigim yazar. okumasi da sikicidir kanimca, bir suru gereksiz ayrintiyla doludur ve bittiginde ee ne kazandim ben simdi? dedirtir.
"italyanca aşk başkadır" adlı kitabnı okuduğumda, * bende italyanca öğrenmek gibi bir istek uyandıran kitabın yazarıdır kendisi..
(bkz: italyanca aşk başkadır)
'Bir dilek tut benim için' adlı (sürükleyici ama bitirildiğinde boş gelen) kitabın da yazarıdır.
yalnız kadınlar sokağı adlı entrika dolu ama hoş bir kitabın yazarı.
çok çabuk okunup bitirilen, 500 küsur sayfayı bi günde bitirmenize olanak sağlayan kitapların yazarı. herbiri birbiriyle aynı gibidir, bazı karakterleri kitaplar arasında dolandırdığı için hepsi bir bütünmüş gibi gelir insana, basit yalın bir dille yazılmış kitapları ne kadar kötü de olsa garip bir şekilde kendine çekmektedir. (bkz: yalnız kadınlar sokağı) (bkz: tara sokağı)
sinemada kullanılan sabun köpüğü tanımı bu yazarın kitapları için de söylenebilir. edebi değeri olmayan "okudum bitti eee?" dedirten kitapları ülkemizde çok satanlar listesinden hiç inmez.
barbara cartland , danielle steel , jackie collins , beyaz dizi , harlequin sosları eşliğinde melankoliye tavan yaptıran ve çok satan irlandalılara has romantizmiyle diğer aşk ablası yazarlara fark atan dublin' li yazar.
italyanca aşk başkadır adlı kitabı ile ülkemizde iyi bir satış rekoru yakalamış yazardırki o kitaptan sonra çok insanda diğer kitaplarınıda okuma isteği uyandırmıştır.Ayrıca kitaplarının giriş kısmı çok sıkıcı olmasına rağmen sonradan insanı sarmaktadır tabi o saran kısma gelmeden bırakıladabiliyorda.
Gazeteci, kısa öykü yazarı ve romancı olan yazarın bazı romanları:

aşk mutfakta pişer: (bkz: Scarlet Feather)
geri döneceksin: (bkz: The Glass Lake)
yalnız kadınlar sokağı: (bkz: Tara Road)
yıldızlı ve yağmurlu geceler: (bkz: Nights of Rain and Stars)
aşkı yarın yaşayacaksın: (bkz: circle of friends)
aşıklar korusu: (bkz: Whittethom Woods)
aşk,bir kere: (bkz: The Copper Beech)
italyanca aşk başkadır: (bkz: evening class)
bir dilek tut benim için: (bkz: Light a Penny Candle)
hayatın ta kendisi lokantası: (bkz: Quentins)
Ateşböceklerinin Mevsimi: (bkz: Firefly Summer)
romanlarında genelde kadın erkek ilişkilerini işleyen, edebi nitelikli dişe dokunur şeyler yazmayan , sadece okumak için okunması gereken yazardır.

bazen sıkıcı insan tasfirleriyle sizi okumaktan bile soğutabilir...
italyanca aşk başkadır kitabını okumamla birlikte tüm kitaplarını okuma isteği doğuran irlandalı yazar.
en çok bilinen kitabı ''italyanca Aşk Başkadır'' olmasına rağmen bence ''Yalnız Kadınlar Sokağı'' ondan çok daha fazla ilgiyi haketmektedir.kitaplarının çok kalın görünmesine aldanmayın,dili çok basittir,tabiri caizse çerez kitaplardır.benden söylemesi yazarın 2 3 kitabını okumak size yetecektir zira hemen hemen hepsi birbirine çok benzer yazılmıştır.
dili çok yavan bir yazardır. gereksiz ayrıntılara yer vererek okuyucuyu sıkar.
hayatın ta kendisi lokantası kitabını okuduğuma* pişman olduğum yazar. *
yıldızlı ve yağmurlu geceler adlı romanını bir yolculuk esnasında okuduğum, irlandalı yazardır. içerik açısından derinliği olmadığına inandığım romanlar yazdığını sandığım kişidir.
italyanca ask baskadir kitabını okudugumda italyanca ögrenme hevesimin kat be kat artmasını saglayan yazardır. ask, macera ve entrikalarla bezenmis romanlar yazar. son kitabıysa "bu yıl farklı olacak"tır.
kitaplarındaki karakterlerin genelde farklı hayat tarzları sürüp aynı yerde bi şekilde tanışmasını konu alan kitaplar yazan irlandalı kadın yazar.
italyanca aşk başkadır da italyanca kursunda, leylak zamanında bir minibüste, yıldızlı ve yağmurlu gecelerde yunan adalarından birinde bu insanların yolu denk düşer.
aşkı yarın yaşıycaksın kitabını okuduktan sonra,bütün kitaplarını okumaya karar verdiğim yazardır. üç kitabını okumuşumdur, üçüde birbirine acaip derecede benzemektedir. bi umut dedim belki bu farklıdır arkadaşa, kapağına ve adına aldanıp dördüncü kitabı da okunmuştur efendim.ama değişen hiç bir şey yoktur,konular yine aynıdır.umutlarım hüsranla sonuçlanmıştır.kendini bir türlü geliştiremeyen olduğu yerde sayandır.
bütün kitaplarını; aynı tarz, pembe dizi şeklinde yazan tırt yazar.
aksanını romanlarında hissettiğim yazardır.
28 Mayıs 1940 irlanda doğumlu gazeteci yazardır. Üniversiteyi okuduktan sonra öğretmen olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra yazdığı yazılar Irish Time tarafından dikkat çeken Binchy; burada yazmaya başlamış ve irlanda feminist hareketinin ilk kadın editörü olmuştur. italyanca Aşk Başkadır isimli romanı ise onun uluslararası alanda tanınan bir yazar olmasını sağlamıştır.
Kitapları mutfağa benzetilen yazardır. Hemen okuyucuyu sarmaz kitapları. Biraz ilerledikten sonra keyifle okutturur kendini. Bu sebepten bir çok okuyucu kitabı bitirmeden yarım bırakabilmektedir.Kitaplarında insan ilişkileri anlatılır.Kovalama, adam öldürme, işkence gibi polisiye unsurları hiç bulunmaz. Bazen insana "Bende böyle bir duyguya kapılmıştım" izlenimi verir. Ülkemizde "italyanca aşk başkadır" adlı kitabı ile bilindik bir isim haline gelmiştir.
uluslararası alanda tanınmayı hak eder, romantik ve trajik hikayelerle bezelediği romnanlarıyla okuyucunun beğenisini toplayan bir yazardır. her hikayesinde standart bir format kullanmasına rağmen, kitabı kapattığınızda içinizdeki o yaşanmışlık duygusu bence yazarın en büyük artısıdır.
Kitaplarında irlandayı güzel betimlemelerle anlatan yazar.