1. 1.
  meshur ask romanlarının rekortman yazarı. her romanında zengin, cesur, sevdigi kadını koruması altına alan ve cogunlukla da icinde bulundugu kotu durumdan kurtaran hasmetli, guclu kuvvetli bir centilmen ile fakir, zayıf, gucsuz, korunmaya ve kurtarılmaya muhtac ama bir o kadar da gururlu ve magrur korpe hanım kızımızı bir araya getirmeyi mutlaka basarır. hanım hanımcık guzel kızımız kendini, bedenini kahraman erkeginin kollarına bırakır ve ... * *
  720 tane romanı vardır ve henuz yayınlanmamıs 160 tane daha romanı oldugu iddia edilmektedir.
  1 ... ms.viking
 2. 2.
  1904'de ingiltere de doğan yazar, birçok soylular gibi, özel öğrenim görmüştür. romanlarının yanı sıra piyesleri ile de ilgiyi çekmiştir. köklü ingiliz geleneklerinin ne olduğunu onun hayatından izlemek mümkündür.
  ... worldlike
 3. 3.
  tüm zamanların en güzel aşk romanlarının yazarı.
  -1 ... eftalia
 4. 4.
  pembe koleksiyon adı altında birçok aşk hikayesi yazan, üç tane de filme konu olan yazar.

  kendisi 99 yıl kadar süren yaşamı boyunca 700 kadar kitabın altına adını yazarak; hikayelerinde kraliyet ailelerinden, lordlardan, sörlerden, atlardan ve saraylardan vazgeçmemiştir. bir günde bitirilebilecek türden kitapları vardır.
  ... raymond
 5. 5.
  hep boş şeyler... hiç yeni birşey öğrenilmez romanlarından...
  ... demolay
 6. 6.
  Barbara Cartland, aşk romanlarının kraliçesi olarak bilinir. 18-19 yüzyılda geçen, genellikle ünvan sahibi (kont, dük, lord gibi) erkeklerle, dönemin genç kızları arasında geçen fırtınalı aşkları anlatır. Yanlış anlaşılmalarla bir dargın bir barışık süren ilişkiler, dozu ayarlanmış erotizm ile harmanlanıp mutlu sonla biten aşk romanlarına dönüşür.

  Tam adı Dame (Dam) Mary Barbara Hamilton Cartland olan Barbara Cartland, 1901 yılında Edgbaston, Birmingham' da doğdu. Ailesinin en büyük ve tek kız çocuğuydu. Babasını 1.Dünya Savaşı' nda kaybetti. Ardından 1940' da, 2.Dünya Savaşı' nda, iki erkek kardeşini de birer gün arayla yitirdi.

  Aldığı eğitimden sonra, başarılı bir aşk romanı yazarı olmak için ilk adımlarını attı. Bu süreçte, ilk yapıtlarını oluştururken idolü olan, hayran olduğu, Elinor Glyn' den etkilendiğini inkar etmedi. 1923 senesinde ilk romanını yayınladı. 1983 yılında, ingiliz "Kim Kimdir ?" kitabında en geniş yere sahip oldu. Guiness Rekorlar Kitabı' na ise dünyanın en çok satan yazarı ünvanıyla giriş yaptı. 90' ların ortasında, sattığı kitap sayısı 1 milyarı bulmuştu.

  Popüler kültürün gözdesi olan Cartland, kendisiyle özdeşleşen pembe elbiseleri ve şapkalarıyla özellikle aşk, evlilik, ilişkiler, sağlık, politika, din gibi konularda uzman kişi olarak medyada boy göstermeye başladı. 2000 senesinde, 98 yaşında ölen yazarın, 90' lı yaşlarının ortalarında fiziksel ve akıl fonksiyonları bozulmaya başlasa da, ölümüne yakın aylara kadar görsel ile yazılı basına ropörtaj verdiği bilinmektedir.

  1991 yılında, Kraliçe Elizabeth tarafından kendisine, 70 yıllık edebi ile sosyal çalışmaları nedeniyle, éDame Commander" asalet ünvanı verilmiştir. Barbara Cartland, aynı zamanda Prenses Diana' nın üvey büyükannesidir. Cartland' ın bugüne kadar yayınlanmış 723 romanı bulunmaktadır.
  2 ... conspirator
 7. 7.
  sözlükteki insanların sevgilileriyle cinsel ilişkilerini burada herkese ilan ettiğini okudukça hepsine "barbara cartlant"ın kitaplarını dağıtasım geliyor nedense.
  ... eftalia
 8. 8.
  okumak için aldığım kapağını bile açmaya korkuttuğum kitabın yazarı. şimdi hikaye çok klişe gelirse, ben bunu bir yerden duymuştum dersem. bak demek şu yeşilçam rejisörü demek ki burdan da sahneler yamamış filmine diye bok atarsam. yüceltmeye çalıştığımız türk sinemasından diye bir anda soğursam. çok tırsıyorum.
  ... kalbekonankucukkkelebek
 9. 9.
  bu ismi daha önce duymamışsanız, sol tarafta ilk gördüğünüz anda kafanızda porno yıldızı canlanan insan. (barbara cartland' a herhangi bir saygısızlık amacım yoktur.)
  ... jeffster
 10. 10.
  bizdeki eşleniği kerime nadir'dir.
  ... arbutus unedo