1. 1.
  ortak noktaları italyanca öğrenmek olan ; dublinli farklı yaşlardan, farklı mesleklerden bir grup insanın hayatlarının kesişmesi doğrultusundaki maceralarının anlatıldığı maeve binchy 'nin akıcı ve hoş romanı.
  italya sınırları içerisindeyken okunursa daha bir keyifli olan , hele bir de aşk varsa keyfin iyice tavan yapacağı, italya dışında okunur ise gidip görme isteğini depreştirecek güzel eser.
  2 ... nickless cage
 2. 2.
  olaya kitap dışında bir yorum getirmek gerekirse;
  'aşkın türkçesini bulduk, yaşadık, tükettik sıra italyancasına geldi.' denilecek önerme.
  3 -2 ... saribela
 3. 3.
  tavsiye edilesi kitaplardandır.
  1 ... 5091
 4. 4.
  güzel bir kitap ama sayfalar mübarek gazete sayfası kadar olan kitap.ilk 50 sayfa zor okunsa da sonrası da bi o kadarkolay okunası kitap..dışlanmış ii niyetli bi kadını anlatıyo..

  fakat şöyle bir çevrilme yapılmış kitabın asıl adının italyanca aşk başkadırla uzaktan yakından alakası yoktur.asıl adı'sailing away'.kim çevirmişse artık sarhoşmuymuş neymiş anlayamadım tebrik ederim gerçekten yaratıcı bir çevirme yapmış..*
  3 ... freddie
 5. 5.
  maeve binchy nin insana başta sıkıcı gelen fakat okudukça kaptırılan bittiğinde boşlukta hissedilen kitabıdır okunması şiddetle tavsiye edilir.....
  2 ... replikasyon
 6. 6.
  wanda adında bir balık * adlı filmde yatak sahnesinde otto * wanda'yı * aşka getirmek için italyanca konuşurdu. italyanca aşk başkaymış demekki. jamie de keşfetmiş. *
  ... basri
 7. 7.
  eğer belli bir bölümüne kadar pes etmeyip okursanız , sonunda iyi ki bırakmamışım dedirtecek bir kitap..
  1 ... yarim
 8. 8.
  evet başkadır. ingilizce başkadır, türkçe başkadır... aşk her dilde, her ülkede, her şehirde, her kalpte başka başkadır. kimi uzaktan sever kimi yakından, kimi deli gibi aşık olur söyleyemez, kimi platonik aşk yaşar, kimi doya doya aşkını haykırır... herkesin aşk anlayışı farklı farklıdır.
  -1 ... yett
 9. 9.
  (bkz: amore)
  1 ... filiandro
 10. 10.
  meave binchy nin olağanüstü akıcı, bir çırpıda okunası kitabı. aynı zamanda aşk romanıdır kendisi. güzeldir, sürükleyici bir kurgusu vardır, italyanca dilini öğrenmeye heveslendirir.
  ... yesilcadi