1. 1.
  ünlü fransız jazz ustası olan bayan. half the perfect world ve careless love albümlerinin dinlenmesi tavsiye edilir.*
  1 ... faati
 2. 2.
  kanımca pek de ustalaşmamış ancak 1996 da çıkardığı ilk albümünden sonra * 2004 te çıkardığı albümle * kendine çok şey katan ve gün geçtikçe daha iyiye giden, ses rengi billie holiday e çok benzeyen bu yaz türkiye ye de gelmiş olan cazcı hatun. ayrıca (bkz: billie holiday)
  1 ... my melancholy blues
 3. 3.
  leonard cohen'in unutulmaz eseri dance me to the end of loveı harika bir şekilde jazz olarak cover'layan şarkıcı. bir zamanlar joy fm çalardı, tadından yenmezdi.
  (bkz: tadından yenmez)
  1 ... tiana
 4. 4.
  74 doğumlu caz ve blues yorumları kulak yalayan, gitarist, buğulu ses tonuyla 90'ların billie holiday bilinen pek bi beğendiğim şahsiyet. on beş yaşında paris'de sokakta çalarken keşfedilmiştir.96'da ilk albümünü yayınlamıştır.en son albumu 2006 da çıkan half the perfect world'dür.2006 yazında istanbul kültür sanat vakfının uluslarasi istanbul caz festivalinde gelmiştir.ha bi de (dinleyiniz:Blue Alert)
  2 ... hakanimsi
 5. 5.
  between the bars^ı söylemiş dişi kişi.. hoş olmuş ama elliott'ın munzeviliğini verememiş, veremez..
  2 ... dasti
 6. 6.
  La vie en rose yorumu dinlenesi bayandır. romantizm güzel şey dedirtir insana
  ... tufi
 7. 7.
  between the bars şarkısıyla tanıdığım hoş sesli bayan.fazla dinlemeyin, ağlatır.
  ... circassian
 8. 8.
  ilk albümü dreamland'ı 1996 yılında çıkardı. caz, blues , country kıvamında eserler veren kadın müzisyen. 2003 yılında çıkardığı Careless Love adlı albümü dinlenmeye değerdir.
  ... periferi
 9. 9.
  büyüleyici bir sesi var. herkesin dinlemesi gereken bir müzisyen..
  ... vivaldi
 10. 10.
  şu anda bare bones adlı albümünü dinlediğim kadın sanatçı. o kadar tatlı bir sesi var ki, şarkıları tam bir akşam üstü melankolisi yaratıyor insanda...
  ... existenz