1. 1.
  imar bankasının kredi alınmasının ve ödenmesinin ne kadar kolay olduğunu hafife alarak hatta birazda dalga geçerek yaptığı ve o dönemde bir sürü ev hanımının ayaklanmasına yol açan reklam sloganı
  5 ... enterezan
 2. 2.
  reklamın hitap ettiği kesim gizli işler çevirip, kolay yoldan para kazanan vurgunculardır. zira macit in yüzünün görünmemesi ve reklam filminde oluşturulan ortam ile adamın metresi(evet karısı değil metresidir) olan kadın bunu tamamlar. kısaca imar bankası karapara baronlarına "sizin paralarınızı en uygun şekilde değerlendiririz" gizli mesajını vermekteydi. açık açık bunun reklamını yapamayacaklarına göre, anlayana sivrisinek saz taktiği ile çekilmiş bir reklamdır.
  not: bu reklamın mesajının ne anlama geldiğini zamanında yılların borsa kurdu olan bir sermaye piyasaları hocasından öğrenmiştim. yani sallamasyon veya espiri amaçlı değildir.
  4 ... balsikeste baysungur
 3. 3.
  bir banka reklamı.
  reklamdan hayal meyal hatırlanan macit abimizin yüzünün görünmemesi ve hanım kızımızın beyaz bir havluya sarınmış bir şekilde bacaklarının yarısının görünmesi idi.
  1 ... olursem beni sana gomsunler
 4. 4.
  ozamanlar öyle düşünmesek bile zamanla anlaşılmıştır ki macit bir tek otomobil alarak kurtulamamıştır.
  macit beni otomobillendir diyen şahıs daha sonra şarkılı türkülü sahip beni yataşa götür diye diretmiş iş yataşa vardıktan sonra da şu kadarcık sevgi kisvesi altında kafam kadar pırlantalarla macit zavallısının iliği kemiği kurutulmutur.
  macitin artık canına tak ettiği anda bir kilim yeter sevgilim diye resmen dolandırılmış kilim yerine komple ev kilim mağzasından döşettirilmiştir.

  artık hiç birşey alacak mecali ve varlığı kalmayan macit, delirmeden hemen önce cebindeki son 50 ykr ile de sakız almış ama zamanla onunda küçülüp kaybolduğunu görünce artık çıldırıp kaybolmayan sakız istiyoruz diye yollarda kendini telef etmiştir.
  3 ... kusmuk
 5. 5.
  (bkz: elalarini elalarini allah versin belalarini)

  grup vitamin'in bu şarkısında tiye alınan reklam.
  2 ... sokullu
 6. 6.
  -- spoiler --
  beni otomobillendir diyorsun
  vites kaç dişli bilmiyorsun

  -- spoiler --

  grup vitaminin dalga geçtiği reklam idi.
  2 ... goruntuvarsesyok
 7. 7.
  bu linkten izlenebilen reklam

  http://tinyurl.com/yc99omg
  ... mhertalian
 8. 8.
  simdi yapilsa kiyametin kopacagi reklam.
  1 ... gazikentli
 9. 9.
  Yürekten inanıyorum bu reklamın senaryosunu bizzat Cem Uzan yazmıştır.Kimbilir kaç kişiyi otomobillendirdi, fakat Macit ismi nereden aklına geldi? asıl sorun bu olmalıdır.
  1 ... megajardel
 10. 10.
  https://video.uludagsozluk.com/v/macit-beni-otomobillendir-26020/

  https://video.uludagsozluk.com/v/macit-beni-otomobillendir-26020/

  1 ... kareli panda