bugün

ev ekonomisinin bilincinde olan, kartını kocasına teslim ederek kocasından ihtiyacı ölçüsünde para alan kadındır. kocasına güveni tamdır.
zaten maaş kartının karıda işi neki. erkek adam karıya kart verir mi ? karı dediğin maaşını bile bilmeyecek.
Salak geri zekalı kadındır.

He canım sen o kadar oku yırtın et zor iş bul sonra git el oğluna maaş kartını ver.

Pardon da mal mısınız?

Kartı vermek için mi okudunuz?

Zırnık koklatmam.
Benim yönetimimde 40 kadın çalışıyor..

Hemen hemen hepsi evli..

Ne yazıkki yarısından fazlasında bu durum da var..
Bir tık ileriye gidiyorum çoğunun kocası çalışmaz..

Ne hayatlar ne hayatlar..
Maaşını çekip eşine verip boş kart kendi cüzdanında kaldığı için bundan mutlu olan arkadaşım da var, olduğu gibi verip hiç uğraşamam o uğraşsın ben kredi kartıyla kendi ihtiyaçlarımı alıyorum onu da o ödüyor diyen, her iki eş de ayın 15’inde maaşları evde gardırobun çekmecesine nakit koyan ve ihtiyaç oldukça ortak oradan alıp kullanan da var, neyi var neyi yok eşine verip harçlık alan da, bütçe yapıp ortak ihtiyaçları birlikte karşılayıp herkesin kendi kalan parasını istediği şekilde kullandığı arkadaşlarım da mevcut. Her ilişkinin dinamiği farklı ve bunu genelde erkeğin ve kadının yetiştirilme tarzı etkiliyor. istekleri, dirençleri, birbirlerini ikna yöntemleri de aynı şekilde etkiler. Belki o kadar sevecek ben güveneceksiniz ki paranızı olduğu gibi ona teslim etmekte bir sakınca görmeyeceksiniz. Ama sözlük kızlarına bir tavsiyem var sadece. Ne yapın edin bir şekilde kenarda size ait küçük bir bütçe ayırın. Ben mi? Bizde hesaplar ayrıydı, ortak ihtiyaçlar dışında herkesin kendi tasarruf etme şekli kendine göreydi iyi ki de öyle olmuş.
ilişkilerin içeriği ile ilintili bir konudur. buna yekten olmaz öyle şey denilemez. çünkü öyle bir şey olabilir. biz ev alırken birbirimize girek çıkan paraları ayrıntılarıyla masaya yatırıyoduk. karşı taraf ne harcamış ben biliyodum ben ne harcamışım karşı taraf biliyodu.

bunlar evlilik içinde olan konulardır.
ay ne uğraşacam kocam bana harçlığımı veriyor diye kadındır.
Sorumluluk bilinci olmayan, köleleşmiş bir enayidir. Giderler belli oranda kadın ve erkeğe bölünür. Üzerine düşen ödemeleri yaparsın. Kalanı ile de yaşamını diğer aya kadar idame ettirirsin.

Erkeğin karşısında bu kadar aciz, basit, köle gibi olmayın. Sorumluluk paylaşmayı bilin biraz. Kadın dediğin güçlü olur. Bu kadar itaatkar köle gibi yaşamayın bu hayatı, çok ağlarsınız.
kocası için çalışan kadındır.
Varmıdır merak ettiğimdir. O devirler geçti diye Biliyorum. Tam tersi olabilir ancak.
Babasından kalan mirası da kocasının üstüne geçirmelidir. Zira sevmek bunu gerektirir, öyle kuru kuruya seviyorum demekle olmaz.
Kocasıda ona veriyosa olabilir.
Yapmaması lazım.parayi sen kazaniyorsan sen harcarsin.
Bir hala kişisidir.
Lisa garcia' nın teyzesi gibi, o da salaktır.

Kadın emekli öğretmen lakin cebinde beş kuruşu yoktur zira enişte kişisi kadıncağızın kartına el koyan cimri mi cimri, pinti mi pinti herifin tekidir.

Dur biraz dedikodu anlatayım da dinle sözlük!
Bu zerzevat enişte kişisinin ipliği pazara çıktı mı geçenlerde...hem de ne çıkma!
Adam bulgaristan' dan bir hatuna, ha babam de babam para gönderiyormuş.
Kadın sana gelicem ama param yok, hasta oldum param yok, elektriğim kesik param yok diye diye bu salağı aylarca söğüşlemiş anacım.

Gariban halam kendine don alamazken,herif paraları hayatında görmediği kadına akıtmış durmuş.

Ne mi oldu, ne olacak yahu, gelecek ay boşanıyorlar.

Güven önemlidir, evlilik kutsaldır, bu değerlere sahip insanlarla evlenin!
ev geçindirme hesabını tutamıyordur. terside olabilir ki olmuşluğu vardır.
benim eşimdir.

evin muhasebesini ben tutuyorum, onun yatırım yapacağı parayı, benim yatırım yapacağım parayı, harçlıklarımızı, marketi pazarı, yakıt masrafını, taksidi, alacağı vereceği kontrol edip aylık olarak tek tek yazıp hesabını yapıyorum. önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak ek harcamaları tahmin edip önceden önlem almak, beklenmedik diğer giderler için önden fon oluşturmak, erken emekliliği planlayıp onun için yatırım ayırmak, ülkenin bir kriz durumuna girmesine karşın fon oluşturmak, işsizlik için devlete güvenmek yerine kendini güvenceye almak için fon oluşturmak...

bunlar hiç kolay işler değil. eşim maaş kartını bana verir. ani nakit ihtiyacı olmasına karşın, sürekli belli bir miktarda içinde para bulunan başka bir kartı ben ona veririm. aylık olarak finansal durumumuzu onada raporlar görüşlerini alırım. aykırı bir şey olursa ona göre aksiyon alırım.

eşinin maaş kartının sorumluluğunu almak farklı bir şey eşinin maaş kartına el koymak farklı bir şey. bu ikisini bir birinden ayırt etmeden bu ülke kalkınamaz.
Eğer kart kadında veya erkekte diye o ailede sıkıntı oluyorsa o evlilik bitmiştir .
enayilik yapan kadındır.
(bkz: ören bayan)
böyle tanıdığım bir enayi var kocası 50 tl benzin parasını zor verip laf ediyor hatta para az yatarsa geç yatarsa trip atıyormuş niye eksik benden para mı gizliyorsun diye.

bize de nerde aç paragöz hazır yiyici kız denk geliyor vampir gibi kaderime.
Bugün yine bir arkadaşımın aralarına katıldığı tür.

Duyunca ta ben sinirlendim yemin ederim.

Abi seni ailen senelerce okutsun sen oku dirsek çürüt git kocana kartı ver.

Ana baba istese vermez vallahi vermez.

Yapmayın gözünüzü seveyim.

Harçlığımı veriyor ama diyor bir de arpamı da veriyor der gibi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar