bugün

Jean-Christophe Grangé' un yeni romanı. Eylül 2015'te Fransa'da çıkıyor. Konu (büyük olasılıkla): Kriminal Şube'den Ervin Morwan, Fransa'nın Bretonya bölgesindeki bir askeri okulda, ölümle sonuçlanan bir " kabul sınavını soruşturmaktadır. Cesedin açığa çıkardıkları ise kendisini 1980lerde, babası tarafından durdurulan bir seri katile götürür. Cinayetlerin gitgide artması ise hem baba hem de oğlu etkileyecektir. 4-Kitabın Fransa baskısı 800 sayfa. Sisle Gelen Yolcu dan sonra en kalın Grange romanı ile karşı karşıyayız. Yeni bir Grange romanı. Yeni bir psikolojik gerilim. Doğan Kitap ne zaman çevirir bilmem ama, Fransızca bilsem yardıma giderdim.

edit: entry girdikten sonra iki çift fransızca öğrendim. tadımlık bölümlerinden okudum. fransızcayı yarıda bıraktım ama tamamladığımda grangé'u kendi dilinde de okuyacağım. Ayrıca Doğan Kitap editörlerinin verdiği bilgilere göre 2016 yılının bahar aylarının başında kitap türkçeye çevrilmiş olacak.

edit 2: Kitap 13 Mayıs 2016 tarihinde kitap satan her yerde olacakmış. Çok sert bir Grangé romanı. En azından öyle duruyor. Röportajlarda da Grangé bunu belirtiyor zaten. Bekliyoruz...
Artık Türkçeye çevrilse de okusak dediğimiz jean-christophe grangé romanı.
Tüm Grange romanlarını bitirmiş bünyelerde sabırsızlıkla beklenen roman.
görsel

4 Mayıs ta 2. Cildi çıkacak olan grange kitabı. tabi fransızca bilmediğimiz için biz baya baya sonra okuyacağız ikisini de.
Hakkında kimseyle konuşamadığım.
Hadi birileri okusunda azıcık kritik yapalım.
Eski kitaplarındaki tadı alamadığım grangé kitabı.yoksa benim mi tadım yok?o da olabilir tabi.
henüz okuma fırsatı bulamadığım grange kitabı.
an itibariyle bitirdiğim grange romanı. ben beğendim kitabı, genel olarak beğenmediğim grange romanı yoktur zaten, sadece daha az beğendiğim vardır. kitap genel olarak iyi giderken son 150 sayfaya geldiğinde olaylar hızlanıyor ve devamı geleceği için bir nevi final yapmıyor denilebilir, ama gerçekten güzel bir kitap olmuş. hala grange'in en iyi romanı (bkz: siyah kan) bence, ama en iyi baş karakteri bu kitap için ayırmış demek yanlış olmaz sanırım.
bir serinin 657 sayfalık ilk romanı. karakterlere oldukça emek harcanmış.
Yine grange yine süper ötesi bir polisiye. Sonunda cidden şaşırttı. Adam alakaya maydanoz olayları birbirine bağlama konusunda profesyonel.Harika akıcı bir anlatımı var. Bir kez daha hayranı oldum.daha kendisinden okunacak kitap bırakmadığım için sinirim bozuk. En kısa sürede çıkartsın bir kitap daha ölene kadar da bırakmasın.
kongo'ya ağıt kitabıyla devam eden serinin ilk kitabı.

beyefendinin bütün kitaplarını okuduktan sonra kaiken'i tahmin etmek çok kolay olmuştu. bir yerden sonra sarmamıştı fakat lontano karakter detayları, ustaca işlenmiş bağlantılar ve olayın sıradışılığı sayesinde akıp gitti. sonlara doğru hızlı geçişlerin etkisiyle her zamanki gibi iz bıraktı. hayranıyız.
kongo' da bulunan, belçikalı yerleşimcilerin kurmuş olduğu şehir. aynı zamanda bir jean christophe grange romanı.
Ula yengen konumundaki bir kadinlan nasıl beraber olabildin lan.
it. uzak. vicino'nun tersi.