bugün

Keşke bitmeseydi dedirten zaman diliminde hayatınızın çoğunun geçtiği yapı.
Ergen mabedi.
Yaşıtlarına göre oldukça olgun olan öğrencilerin kaldığı zor durumlar mekanı.
Gerçek hayatla yüzleşmeden önceki son viraj. Keyfini çıkarın, sonuna kadar...
En çok özlem duyulan dönemdir.
Ortaokuldan sonraki ve üniversite öncesi ara dönemdir. Öğrenciliğin en güzel yıllarıdır.
Lise de herkes ne tam serbest ne de baskıcı bir sistem var. Sanırım bundan dolayı lise çok güzeldi.
Aptal yuvası. Her şeyi bildiğini zanneden, beyni olmayıp fikri olan öğretmenler; ağızlarını yaya yaya konuşan, ortalaması 60 olan ama en zeki benim havası ortalığı yıkan kızlar; tek derdi ufacık çükü olan ergenler... çekilecek yer değil.
geçen yıl mezun oldum liseden. çok zaman geçmedi ama özleniyo be
genel olarak sınıftaki salaklardan çok sıkıldığım bir yerdi ayrıca derslerde çok sıkardı sevemedim açıkcası. zaten sınıfta tam ergen sınıfydı. ama ortaokuldaki piç arkadaşlarım çok eğlenceliydi fakat hepside vefasızdı ibnelerin.
ilk yıllarda sınava daha çok var denilip gırgır ve şamata ile geçilen dönem. Genellikle erkeklerin kız tavlamaya çalıştığı, kızlarınsa güzellik peşinde koşup evrim geçirdiği ve erkekleri cezbetmeye çalıştığı bu dönemde dersler sınav günlerine kadar önemsenmez. Sınav günü gelip çattığında etekler tutuşur ama gerçek sınav olan üniversite sınavı bir türlü akla gelmez sınavı yazılılardan ibaret sanırlar ve son yıl genellikle geçen yıllarda neden çalışmadın diye kafa duvarlara vurulur ve çoğunlukla seneye bırakılır.
ara ara özlediğim dönem, öyle her zaman değil. malum ergenlik gibi zor bir dönemden geçtiğimiz yıllardı.
Rüyalarıma giren yıllarım.
tamamen bir bütün olsanız bile, bir parçanızın orada kaldığını yıllar sonra eski okulunuzun önünden geçince anlarsınız.
kumarbazlık itlik ve hergelelik dönemi. artık uslu bir çocuğum.
guzel kizlar, kisa etekler, uzun esek ve igrenc almanca'yi cagristiran donemim.
Ya anasını s.ikeyim kıymetini bilememişiz.

Dünya s.ikine minare g.ötüne takılıyorsun. Hayattan beklentin yok. Ne yetişkinsin ne çocuk. Krallar gibi gençsin. O arka 4 lü muhabbetleri, tartışmalar, kavgalar her şeyiyle çok güzeldi.
Zorba malların özlediği bok çukuru.
hayatımın aşkını tanıdığım zaman dilimi. 14 yıl sonra evleniyoruz.*
Matematiği ortalama üstü olan birisi olarak üniversite hazırlıkta az ekmeğini yemediğim kurum. Arka sırada kızlara konu anlatırken ortam fenaydı. Birisi sagdan, birisi soldan bacaklarıyla taciz ediyor. Diğeri önden meme firikiği verıyor. Kimisi omzuma gögsünü değdiriyor VS VS. Sırf bu kızları kaybetmemek için matematik çalışa çalışa ygs'de bizimle beraber sınava giren matematik hocamdan fazla net yapmıştım matematik testinde.
Her on senede bir nesil atlayan okul kurumu.
Bazı yazarlara eğitim öğretim yaşantısının hangi evresine dönmek isterseniz diye soracak olsalar hiç şüphesiz ki vereceği tek cevap olur.
ilk iki senesi berbat, son iki senesi iyi geçmiştir.
Bence en sağlam dostlukların kurulduğu yıllar.
Sonsuz arkadaşlıkların kurulduğu ergenliğin dibine kadar yaşandığı 4 yıllık dönemdir. keske o dönemlere geri dönebilmek mümkün olsa.