1. 1.
  ailenin en bi feylozof üyesi. bi yerde bişey olur hemen lisa ötmeye başlar bikbikbikbik... ayrıca bartla olan dialogları muhteşemdir.
  4 ... charmofsmyrna
 2. 2.
  simpsons dizisinin akıllı, budist ve kedi sever karakteri.

  (bkz: severken kedi öldürmek)
  3 ... avadakedavra
 3. 3.
  dünyanın en bücür hanımefendisir. jazz dinler, çevrecidir, zekidir ve kafa tutar.
  3 ... viva la fidel
 4. 4.
  (bkz: cool)
  1 ... terbiyesiz
 5. 5.
  en artistik tavırlarıyla dikkat çeken bir tiptir kendileri. ukala davranışlar yerine tatlı tatlı konuşmalarıyla tanıdığımız sarılı yeşilli bu hatun gerçekten de sağlam bir biçimde sinemaya ve televizyona kurgulanmıştır.
  1 ... ddjfx
 6. 6.
  bilim konusunda aldığı madalyaların haddi hesabı olmayan, spor alanında ise sadece bowling turnuvası katılımcısı olarak hakettiği bir madalya bulunan simpson. boyuna bakmadan inci kolye takıp ukalalık taslar.
  1 ... spaltula
 7. 7.
  dizi de komik olmayan tek karakterdir kendisi.
  maggie bile daha eğlencelidir.

  buna rağmen homer çocukları arasında en çok onu sever.
  -1 ... peizerat
 8. 8.
  Yalnızlık kimseye zarar vermemiştir. Emily Dickinson yalnız yaşadı ve tüm dünyanın bildiği en iyi romanlarını yazdı...... sonra değersiz biri gibi delirdi.*
  1 ... yosun
 9. 9.
  feminist, çevreci, hayvansever, ifade özgürlüğü savunucusu, hümanist, vejetaryen, cazsever, kürk karşıtı, medya karşıtı, anti-faşist, anti-militarist, anti-seksist minik bir ideolojik duştur neredeyse. dünyada lisa simpson tutarlılığında 100 adam bulsak bugün bambaşka bir gezegen hâline gelebilirdik; o derece "eve al besle" tıynetli, duruş sahibi bir aktivisttir kendisi.
  2 ... 1983
 10. 10.
  dizide her yil/sezon sekizinci yas günü kutlanir.
  2 ... ferix