bugün

entry'ler (496)

sözlük yazarlarının çizimleri

http://sketchtoy.com/66867585

13 nisan 2016 galatasaray fenerbahçe maçı

gollü geçeceğini düşünmediğim derbi. maksimum 2 gol olur. ayrıca, bu maçın heyecanı ertelendiği zaman gitti bence.

ırak şam islam devleti

kafa kesme olayını bunlar üstlenince aklıma adana'da durdurulan tırlar geldi.

bataclan konser salonu

00.42 gibi bir fransızın kafasının kesildiği konser salonu. polis kaynaklarına göre içerde tekbir getiriyorlarmış.

erkek dediğin yumruk attı mı duvarı kırmalı

vurdumu da mermeri kırmalı.

atatürk ateisttir kimse kıvırmasın

şahsının inancıdır beni bağlamaz ama akıl var mantık var. müslüman olsa bu ülkeye bu kadar reform yapar mıydı ? müslüman kafada olmak tek düze düşünmektir. ülkenin 1920'li fotoğraflarına, arşivlerine bakıyorsun ve müslüman ülkede olmayacak durumları görüyorsun. o dönemki türkiye bugünden çok çok ilerde. diğer taraftan, müslümanım deyip eline kitap alanları da görüyoruz. kıvrak olacağına ateist ol daha iyi. en azından dürüstsün.

odam kireç tutmuyor

Şarkı olarak ayrıdır yeri ama tribünde herkesin bildiği, ilk öğrendiği bestedir. Şehit Abdülkerim Bayraktar ve kardeşi Rahmetli Fehmizat abi tarafından yazılmıştır. Net söylüyorum ki, Liverpool'un you'll never walk alone'u ile kafa kafaya gider.

14 aralık 2015 beşiktaş galatasaray maçı

muhtemelen galatasarayın beşiktaşa yerleştireceği, beşiktaş taraftarının da buralarda ağlayacağı maçtır.

not: bursaspor

anıtkabir e secde etme günü

liderleri öldüğü zaman mezarına gidip tapınacak hıyarların laf sokmaya çalıştığı mevzu. bana anıtkabir sınırları içinde secde eden bir adam resmi gösterir misin ? ben, ''atatürk'ün doğduğu toprak, çıktığı tv mübarektir'' diyen ya da ''atatürkçü derneklere üye olmak ona nikahla bağlı olmak gibidir'' diyen de görmedim. peygamber benzetmesi yapan da görmedim. bu dediklerime sen ve senin gibiler sizin asrın lideri için söyledi ama.

vodafone istanbul maratonuna katılacak yazarlar

beni de yazın.

8 kasım 2015 bursaspor beşiktaş maçı

necid'e penaltı çalma, quaresma'yı oyundan atma... kazanınca ''karga yüksekten, kartal yalnız uçararafsfsfggrg'' diye gevele. beşiktaş katledilmeye başlanınca nasıl olsa burada ağlayıp şerefli üçüncülüklerden bahsedeceksiniz. gelelim bursaspor-beşiktaş meselesine... rahmetli kazım kanat bile zamanında ''beşiktaş sahaya şerefsiz'' çıktı diye yazmıştı. kardeşim ister kabul et ister etme senin takımın o sezon şike yaptı. sinan engin bundan bir kaç sene önce çıktığı tv programında ''o zamanlar bişeyler oldu ama artık bursaspor taraftarı konuyu gereksiz uzatıyor'' demişti. madem şike dillenmeyecek sende çıkıp galatasaray'a 8-0 muhabbeti yapmayacaksın çünkü o zamanlar bişeyler oldu şimdi dillendirmenin anlamı yok. benim canım yanacak ben sorumlulara kin beslemeyeceğim öyle mi ? neyse, siz zaten ilerleyen haftalarda 180 derece döneceksiniz bende size dünkü maçı ve gelişen olayları zevkle hatırlatacağım.

maçı, beşiktaşı falan geçin de o teksas tribününde açılan pankarta vesile olan kim varsa alayının aq ! çocukluğumuzu, gençliğimizi verdiğimiz tribünün geldiği hale bakın. o pankartın açılmasını engellemeye çalışanlarında haysiyetini sikeyim ! amk passoliginin başımıza açtıklarına bakın ya ! ite köpeğe maskara olduk amk ötesi mi var !!

edit: buyrun efendim karşınızda kazım kanat. keşke onunla aynı duygularda olabilseydiniz. http://arsiv.sabah.com.tr...4/11/12/yaz55-80-134.html

periscope

arkadaşlarla yayın yaparım. sağolsunlar, bazen 40-50 bazen de 100-150 kişi aralığında insanlara yayın yaptım. genel itibariyle kafamıza göre yayın yapıyoruz bazen sohbet bazen de ama uygulama içinde fenomen olarak gösterilen kızların alayı leş ya ! kadın memesini açıyor izleyici sayısı bir anda 3k'yı buluyor. ''genç abazaların sanırım bunun için kullandığı uygulama'' diye tanımlayabilirim.

(bkz: twerk)

ak troll

CHP hakkında konuşurken ''Cami, ahır, dinsiz, alkol, seks'' konuları dışına çıkamayan öte yandan reis dedikleri şahsa ''Peygamberin mucizesi'' diyebilecek kadar hadsiz kimseler. Adamlar kendi kendine tezata düşüyor farkında değiller. Kendilerine has mottoları ise ''Ya bizdensin ya da çemberin dışındasın''dır. Gazete basarlar, gazeteci döverler, elinde sadece gaz maskesi olan gençleri satır ve sopalarla kovalarlar... işin ilginç tarafıysa bütün bunlar bittikten sonra kendilerine kaçacak delik arayacaklardır da o deliği bulamazlarsa sıkıntı. Tanıdığım trollerden yola çıkarak yazıyorum, tamamen gücün yanında olan insanlardır.

hangi hayvan olmak isterdin sorunsalı

(bkz: at)

solcuların yapmak isteyip de yapamadıkları şeyler

(bkz: devrim)

28 mayıs 2016 galatasaray ın cl yi kazanması

bir galatasaray taraftarı olmayan bana söz düşermi bilmem ama mevcut sistemle zor bir durum. fatih terimin bıraktığı sezon belki mümkün olabilirdi. real madrid'den 6 yemesi kafaları karıştırsa da uefa'nın alındığı sezon chelsea'den 5 yemiş bir vaziyette berlin deplasmanına gitmişti o takım. 2 sene önce takım oturmuş, geleni gideni takır takır yenen bir galatasaray vardı sahada ve oyun sistemi muazzam derecede oturmuştu. tabi bunda geçen 2 sezonun da etkisi vardı. lafı fazla uzatmadan... güçlü kadro, iyi bütçe, oturmuş sistem gibi sorunsallar aşıldığı zaman o kupa gelir. kloop'lü dortmund örneğini verebilirim size. final oynadı kupayı alamadı belki ama yarı finalde real madrid'i madara ederek final oynadı. ya da 2004 yılının kazananı porto... şampiyonlar ligi kupası teknik anlamda türkiye için hayal değil ama kafa yapısı değişmediği, her sene yapılanmalara gidildiği, çöp adamlara milyon euroların döküldüğü şu dönemde çok zor.

edit: bursasporluyum
edit 2: biz ne yapalım amk ?

sözlükçülerin ilk aşkının adı

merve...
kızın geçen instagramını buldum evleniyormuş. biz hala...

kürtler neden türküm demiyor

üç kuşaktır türkiye topraklarında yaşıyoruz. dedemin babası milli mücadeleye destek olmak için bosna'dan bursa'ya gelmiş ki zaten dedemde boşnak değil türktür. ya da boşnak türkü... adını ne koyarsanız koyun işte. lazları bilmem onu laz bir arkadaş illa ki burada açıklar ama balkanlardan gelenler zaten türktü ve türk yurduna döndüler bu iş bu kadar net. kaldı ki tarih sayfalarına bakıldığı zaman boşnak, arnavut, makedon insanların uzun zamandır tarih sahnesinde varolduğunu görürsünüz. boşnak göçmeni olduğum için sürekli araştırma içindeyim. diğer yandan, ırk olmayan bir melez kavmi saçma sapan yalan tezlerle tarihte varmış gibi göstermek pek akla uygun bir hamle değil asla. katiyen oturmaz... yani, ırklara bakıldığı zaman hepsinin ayrı ayrı kültürleri, adetleri var. şimdi senin adetin ne diye sorulduğunda ''bizim dedelerimiz eşek sikiyor'' dersen o olmaz. sanatsal çizgin yok, tarihin yok, mimari vs geçmişin yok... olmaz aga olmaz ! kandırmayın kendinizi.

türk diye bir ırk veya millet yoktur

(bkz: hunharca gülmek) az biraz tarih okuyun ya... kimi okursanız okuyun ama tarih okuyun. türk diye ırk yokmuş. zaten kürtler dünyanın ilk yaratıldığı dönemden beridir varlar değil mi ?

rakı mı içsek diyen kız

samimi kızdır. beyni sikinde olanların ağzında malzeme olmaktadır.

(bkz: rakı içen kız candır)