bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  caykur'un takımı vardır , ya lipton'un ?

  (bkz: caykur rizespor)
  4 ... yolyemez
 2. 2.
  -lipton ingiliz markasıdır dolayısıyla lipton içtiğimizde milli gelirimizin bir kısmı ingiltere' ye gitmektedir. oysa çaykur içtiğimizde paramız yurdumuzda kalır böylece çay sektöründe yeni istihdam da yaratılmış olur. katma değeri yüksektir yani.
  -lipton içenler genelde lipton içmiş olmak için içerler oysa çaykur içenler gerçekten çay içmek için içerler yani öyle zengin görüneyim falan filan gibi kompleksleri yoktur çaykur içenlerin.
  -lipton içenler genelde küçük burjuva özentili kızlardır oysa babalarının her kuruşu için kıçından ter akıtarak kazandıkları parayı lipton içeceklerine çaykur içmiş olsalar çok daha tasarruf edeceklerdir.
  -lipton içenler içten pazarlıklı, sinsi insanlardır zaten genelde kızlardır oysa çaykur içenler saf halis bu toprağın çocuklarıdır.
  -lipton içenler mahalle kavgasında uzaktan tekme atıp kaçarlar oysa çaykur içenler delikanlı gibi ölümüne kavga ederler.
  -lipton içenler dışardayken genellikle lüks pahalı yerlere giderler çünkü orada lipton bulabileceklerini bilirler oysa çaykur içenler salaş, ucuz kahvehane vb. yerlere giderler çünkü oralarda halis türk çayı çaykur vardır.
  -lipton içenler dönektirler sözlerine hiç güvenilmez tıpkı liptonun sahipleri ingilizler gibi oysa çaykur içenler sözlerinin eridirler asla dönmezler.
  -lipton içenler özellikle erkekleri hafif yumuşaktırlar çünkü ingilizler de öyledirler oysa çaykur içen yurdum erkeği sapına kadar erkektir.
  2 -2 ... birdy
 3. 3.
  lipton bizden alır, onu süsler püsler ve tekrar bize satar; çaykur ise gıkını çıkarmadan * lipton'a rakip olmak durumunda kalır.
  2 ... jikase
 4. 4.
  lipton ice tea gibi soğuk içilen çayı ülkemize sokup kültürümüzü bozmaktadır oysa çaykur geleneklerimize göreneklerimize bağlıdır.
  1 ... birdy
 5. 5.
  lipton bizi kazıklamaktadır oysa çaykur vatandaşının ekonomisini düşünmektedir.
  1 ... birdy
 6. 6.
  lipton semaveri bozar. çaykur çernobil falan dinlemez.
  ... jetlag olmus barbunya
 7. 7.
  liptonun içinde özellikle poşet çaylarının içinde ne olduğu belli değildir kimbilir belki ingilizler gizlice çok az dozlarla bizleri zehirliyorlardır oysa çaykur temiz toprağımın mahsuludür içinde ingiliz zehri yoktur.
  ... birdy
 8. 8.
  (bkz: inadına çaykur) *.
  ... eses taraftari porsuk canavari
 9. 9.
  önceleri hep lipton bardak içerken eve çaykur bardak poşet alınmasıyla çaykur un keşfedilmesi durumudur. lipton bardak poşetin de renklendirici maddeler vardır ki bu da beyaz porselen kupaları boyar, kullanınca farkedersiniz. fakat çaykur da böyle bir boyama olayi oluşmaz.
  ... samanta
kapat