bugün

önünde saygıyla domalınası adam.
bir takımın hepsi lionel messi imiş efendim.
gün ititbariyle attığı golde ebesinin mübarek yeri ya. nasıl bir vuruş şekli o öndeki stoperle kaleciyi pişti etmek. ( yıllarca futbol oynamış izlemiş biri olarak farkına vardım böyle vuruş olamaz fiziken)

lan bırak da biraz da başkaları oynasın veled.

maçın son yarım saatinde kuılakları çınladığından oynayamamıştır. malum ruud van nistelrooy un rekorunu egale etti ama geçmemesi için yediği küfürleri ben ta burdan duydum efendicağzım.
bu akşamki mançester yunaytıd maçında takdire şayan bir futbol oynamış güzide bir futbolcu.
futbol dünyası çok fazla sayıda yetenekli ahlaklı akıllı üstün kabiliyetli oyuncu görmüş olabilir.

bu adam farklı zira aşırı derece de zeki ve sahanın her cm sini çözmüş ayakları beyninde.
topu ayağına yapıştırabilen ender futbolculardan biri.
belki de messi maldır, pintidir ne bileyim muhabbeti sıkıcıdır. bilmeden hayran olmamak lazım bence. içince pisleşiyordur belki.
topla mutualist bir ilişkisi olan futbolcu.futbolun ta kendisi.
insan olduğundan şüphe ettiğim sempatik ve sevimli futbolcu. Bu adama topu verin, saatlerce izlemeye doyamazsınız.
bu futbolcu ise selçuk şahin,mustafa sarp ve sabri ne oluyo?
dün gece tıpkı 2009 da manchester ile şampiyonlar liginde final oynadıkları maçtaki gibi maçın en iyi oyuncusu seçildi. 12 gol ile turnuvanın gol kralı oldu, aynı zamanda turnuvanın en çok gol atan oyuncusu nistelrooy'a ortak oldu.

kaynak - daha detaylı istatistik ve veriler için:
http://samedisler.blogspot.com/2011/05/lionel-messi.html
arjantin kupa alamadı diye takımın günah keçisi olup ayrıca binlerce futbol moronuna bir fırsat sunmuştur. messi'yi eleştirebildikleri tek nokta olan dünya kupasındaki almanya maçı olmasaydı herhalde sinirden kendini sikecekti bu güruh.

adam çalımlaya çalımlaya gidiyor futbol bu değil, takım oyunu oynuyor bu sefer arkasındaki adamlar olmasa bi sik yapamaz. ee bi siktirin gidin demek gerekiyor ama diyemiyorum çünkü örnek olmaya çalışıyorum (tribute to doğuş reyiz). adamın arkasında olmasalar bi sik olmaz denen xavi'den de iniesta'dan da fazla asisti var bu sezon, şampiyonlar ligi gol kralı, şampiyonlar liginde bir sezonda en çok gol atmış ikinci oyuncu.

hayır bu adamın iyi olması için daha ne gerekir? size göre zidane falan da boktan oyuncu olmalı 2002 dünya kupasında ilk turda elenmişlerdi çünkü. ronaldo luiz de berbat 2006 dünya kupasında yoktu nerdeyse. yani bazı insanlar beyinlerinin olmadığını kanıtlamak için fazla uğraşıyor gibi.
adam bu yıl şampiyonlar liginde maç başına neredeyse 1 gol atmış. her maç sahada bulunmuş. sakatlık vs bahanesi olmamış. adamsın adam!
çok genç daha. nelerini göreceğiz Allah bilir. acayip bir futbolcudur kendileri.
boyundan büyük işler yapan büyüme engelli arkadaş. onu izlemek için digitürk aldım. ntv spor şifre veriyor.
messi ile ilgili "bi gün çok kötü dayak yiycek bu herif" kehanetim gerçekleşmeye çok yaklaşmış. ben ilk başta saldırganın, madara ettiği savunma oyuncularından biri ya da bir yakını olduğunu düşündüm ama geri zekalının tekiymiş. messi newell's old boys'un altyapısından la masia'ya geçmişti, küçükkende newell's old boys da oynamanın hayallerini kurduğunu söylemişti. old boys'un ezeli rakibi rosario central taraftarıymış saldıran.

http://www.ntvspor.net/ha.../messiye-saldiri-girisimi
daha demin kısa bi görüntüsünü izledim de attığı 2 gol tıpa tıp maradona.
barcelonadaki performansıyla insanları aldatan futbolcudur. öyle ki kendileri arjantin milli takımı ile henüz hiçbir başarı elde edememiştir ve dünya kupasına dahi son dakika golüyle katılmışlardır.
gördüğüm bir videoda topu aşıp kramponu saydıran arjantinli yıldız. sunucuya hak vermemek elde değil:
(bkz: messi messi bu adam neyin nesi)
görsel
pes 2011 de arjantin'i alıp sol forvete koyarsanız gücü 103 olmaktadır.

(bkz: ben bugün bunu gördüm)
air europa reklamında nine olmuş kendisi.

http://www.youtube.com/watch?v=dTDZ3r9_iAk&feature=related
facebook'tan doğum gününü kutladığım topçudur. attığı cevapta ''uludağ sözlükte kaza geçirdiğimi söylemişler. yalan.'' demiştir. ben de hemen ileteceğimi söyledim.
xavi hernandez, daniel alves gibi iyi pas çıkaran oyuncular sayesinde iyi iş çıkaran, tek başına c. ronaldo kadar çok iyi çalım yeteneği olmayan barçanın unutulmaz yıldızıdır kendileri.
maçta topla oynamayan dans eden muhteşem ötesi futbolcu barcelona ' nın kazandığı kupalarda büyük pay sahibidir kendisi . arap spikeri 33 defa messi demeye zorlamıştır ayrıca 8 kişiyi ipe dizebilecek kapasiteye sahiptir .