bugün

8.5 milyon kişi bir şey biliyormuş demek ki izlemişler. gerçekten insanın içine işleyen senaryosuyla birlikte çok güzel bir filmdir.
izlemeden önce 'acaba ?' dediğim bir film olmasına rağmen oldukça etkilendiğim, klasik sayılabilecek bir fransız şaheseri...
ölü ozanlar derneği ile kıyaslanabilir, ancak yapım yılının yeniliği sebebi ile daha çok tatmin edici olan filmdir.

aksiyon, reaksiyon repliği etkileyicidir.

filmi en etkileyici kılan müzikleridir. çocuk korosu demez tekrar tekrar dinlersiniz.

not: yine de ölü ozanlar derneğini daha çok kereler izlediğimi itiraf etmeliyim.
müzikleriyle, oyuncularıyla oldukça kaliteli bir başyapıt.
"pepinot inandığı şeyde haklıydı.
mathieu'nun kovulduğu gün cumartesiydi..."
muhteşem bir dram filmi.
filmin sonundaki iki cümle ağlatabilecek nitelikte.
ayrıca müzikleri mükemmel. 6-7 yıldır elimdelerdi açıp dinlerdim. filmi izlemek bugüne nasipmiş. bir buçuk saatin fazlasıyla hakkını veriyor gerçekten.
tekrar tekrar izlenilebilecek güzel filmdir.

hababam sınıfını veya ölü ozanlar derneğini çağrıştırabilir fakat değildir.
izledikten sonra 1 hafta boyunca etkisinden çıkamadığım film. ucuz fransızcam ile, 'action-réaction' diyerekten gezdim etrafta.
güzel film.
kıyıda köşede kalmış keşfedilmeyi bekleyen filmlerden. Herhangi bir yerde adını duymadıkça veya şansa denk gelmedikçe belkide adını duyamazsınız, (bkz: whiplash) gibi bir film oscar alıyorsa ve herkes biliyorsa bu filmide herkes bilmeli sanırım.
Fransa' da geçen Fransız yapımı bir filmdir. Oldukça etkileyicidir ve cezanın çocuklar üzerinde olumsuz etkilerini gözler önüne sermekte ve cezanın boyutunun arttığında da herhangi bir olumlu yanının olmayacağını gösteren filmdir. Özellikle eğitim camiasında yer alanların ve alacakların bu filmi izlemesi tarafımdan şiddetle tavsiye edilmektedir. Youtube'a "koro" yazarak filmin tamamına ulaşmak mümkündür. Özellikle de Pepinot için bile olsa izlemeye değerdir. Lütfen kendinizi oradaki çocukların yerine koyarak izleyiniz.

--spoiler--
Filmin en sonunda öğretmenin Pepinot' u yanında götürmesinin Pepinot'un hep ailesini beklediği cumartesi günü gerçekleşmesi beni derinden etkilemiş ve gözlerimin dolmasına sebep olmuştur.

--spoiler--
güzel ve dokunaklı bir filmdir.
Çok güzel bir filmdir. Gerçi kötü olsa bile sadece soundtrackleri yüzünden izlenir. Filmin sonunda koca adam ağlamıştım.