bugün

son derece eğlenceli bir site, ayrıca 'farklı şeyleri dinlemekten bıktım' klişesini tarih edecek kadar çok sıradanlık sunan, müzik anlayışını en baştan basitleştiren bir platform.

radyosunda keşfettiğim birbirinden kaliteli müzisyenleri bu zamana kadar dinleyememiş olmaktan üzüntü duysamda en azından 'artık' diyorum. bi göz atıverin sizde.
sayesinde bir kasa yeni grup bulduğum, sevdiğim, müzik bilgimi genişlettiğim, yeni tarzları deneyip monoton kalmamamı sağlayan belki de şu ana kadar kaydolduğum en faydalı site(ıı şey ulu...tamam tamam 2.).

lakin dinlediğim 13.000'e yakın şarkıya karşılık an itibariyle 19 şarkı dinlediğimi iddia etmekte kendisi. çok sinirliyim lan!
ders calısırken fonda soft bir ses duymak isteyip, arama butonuna female vocalists yazmamla basladı her sey.* faati sahsına inandım, adama evanescence, amy winehouse falan cıkıyor tabi, sanslı.bende ise ulvi bir güc var yemin ederim.

ilk gelen sarkı: geri halliwell - it's raining men
skip!

sonra;
spice girls - wanna be
skip! noluyo lan?

akabinde;
melanie c - never be the same again
skip!skip! tey allahım

hemen;
emma bunton
faati iptale baglanır bu noktada. geyik doner bir sürü. victoriayla melanie b eksik kaldı bak diye, sarkı bittikten sonra gelen sarkı;
melanie b
bu noktada icimizden nas süresini okumaya basladık sözlük. sonra skip'e basmayı bıraktık, kendimizi last fm'in güvenilir kollarına bıraktık, basımıza gelecegi bilmeden.

gelen sarkı;

victoria beckham!

tüm spice girls üyelerini tamamladım, gururlu mutlu ve huzurluyum, applied statisticsle öyle de güzel gidiyorlar ki sorma sözlük.
lan o degil de ulu bu last fm vallahi.*
not: iş bu entrydeki olaylar an itibariyle yasanmıstır, evet.
çeşitli grupların daha önce rastlanmamış, oldukça güzel resimlerinin bulunduğu müzik sitesi. arada sırada saçma sapan önerilerde bulunsa da, yine de severiz.
sıkıştırılmış, ziplenmiş desek daha doğru, bir biçimde müzikal kültürü katmerleyen, internet aleminin youtube dan sonra en esaslı sitesi.
tekerlekten sonraki en iyi icat. ıssız adaya giderken yanınıza alacağınız tek şey.*
hep aynı şarkıları dinlemekten sıkılmışsanız, düşünmeden açıp kafanıza göre bir şarkı bulabileceğiniz, pek yararlı oluşum.
(bkz: şarkıyı sev)
insan içinde insanlık içinde büyük bir adım diye düşünüyorum, müzigin sınırı, doyumu yok diye düşünmeden duramıyor insan lastfm'i olduktan sonra.
last fm eklentisini kapattığınızda dahi dinlenenleri hafızaya alan itunes sayesinde ele güne rezil edebilen şey. en çok dinlenenler arasında küçük kardeşin dinlediği murat boz yer alınca insanın ağırına gidiyor ister istemez.
müzik uyumuna göre bir komşuluk özelliği vardır ki nedense kız kullanıcıların komşuları %90 kız, erkek olanların %90ı erkektir. gariptir. tacizi önlemek için bir uygulamamıdır. bilinmeyendir.
beceremediğimiz devrimimizden sonra bağımlılık yapan yeni devrimimizdir.
metallica radyosu diye açıp bana alakasız şeyler dinletmiş müzik barındıran site.

bir sanatçı aratıp parça dinlemek istediğinizde küfreder gibi 30 saniye dinletiyor. varsa doğrusu öğretin.

bir anda soğudum ve aol radio'ya kaçtım.
son günlerde kullanmaya başladığım bağımlılığım.
bir sanatçının adını yazıp benzer türde şarkıları peşpeşe çalan arada sevmediğiniz şarkıları bir daha dinlemek istemediğinizde engelleyebildiğiniz hiç takılmadan ve en önemlisi kaliteli müzük yayını yapan bedava müzük dinleme portalı.
sevdiğiniz sanatçının radyosunu dinlerken, farklı şarkılarla sizi buluşturup , bir anda o şarkıların fanı yapabilme kapasitesine sahip. bir de sağda solda duyduğum ama bir türlü bulamadığım şarkılar bir anda radyomda çalmaya başlayınca çok işe yaramış oluyor.
her yönden çok işlevli ve evet bağımlılık yaptı.
radyoları sayesinde, yeni gruplar keşfettiğim başarılı oluşum. aç bütün gün dursun pcde.*
"yok bundan sonra bunu dinlesem gülerler bana" şeklinde kendinizi kasmadığınız taktirde gayet yararlı ve eğlenceli bir fasilite.
franz ferdinandla başlayıp benzer tarzda şarkıları peşi sıra yardıra yardıra sabah sabah keyifimi yerine getirmiş müthiş online radyo. bir tık yapıyosun oooo madem bunu sevdin bunu da seversin ahanda bunla orgazm olursun diyerekten geyşavari hizmet standartlarında çalışan radyo.
keşfettiğimden beri bilgisayarımdan müzik dinlemememe sebep olan radyo. ailecek dinliyoruz.
artık iyice sapıtan site... önceden başkalarının radyolarını dinliyorduk. artık bırakın başkasını radyosunu dinlemeyi, kendi radyonuzu bile dinletmiyor; ücretli abonelik istiyor... saçmalamışlar iyice...
paralı olması ile artık bir özelliğinin kalmadığı site. mp3 arşivim duruyor. atarım winamp a shuffle yaptım mı aynı şey zaten.

(bkz: kendini kandıran yazar modeli)

o değilde artık tekrardan ücretsiz olana kadar benim icin bitmiş sitedir kendisi.
zengin sitesi. last fm e verecek param yok benim.
an itibariyle açıtığımda ;

We're really sorry, but due to datacenter temperature issues beyond our control Last.fm is currently offline.

gibi bir yazı eşliğinde patladığını duyurmuştur. ne zaman düzelir allah bilir.
krizin teğet geçmediği bir site herhalde. artık burası da paralı oldu. *
http://www.lastfm.com.tr/user/uykusuzpijama
artık cıvığı çıktı denmesine rağmen yeni üye olduğum sitedir.
http://www.lastfm.com.tr/user/Crimress
süper bir sitedir. dinlediğiniz müzik scrobbler olur ve last fm sayfanızda gösterilir. bağımlılık yaratır.