1. 1.
  bu şarkıya kurban'da cover yapmıştır.
  2 -1 ... hasnicktir
 2. 2.
  rock barlarda çalınması farz olan barış manço-kurban şarkısı.
  2 -1 ... berbay
 3. 3.
  "Lambaya püf de
  Oh deme püf de
  Perdeyi ört kiz
  Cekmede ört kiz

  Lambaya püf de
  Oh deme püf de
  Perdeyi ört kiz
  Acmada ört kiz

  Kol sariyor
  Kol basiyor
  Kiz ben yaniyom
  Ben yaniyom sarikiz

  Lambaya püf de
  Oh deme püf de
  Perdeyi ört kiz
  Cekmede ört kiz
  Ohh beeeeee"

  çok masumane ve mükemmel bir parça. arada çıkıyor ne güzel ki.
  12 ... bl
 4. 4.
  barış manço'nun yazılıp bestelendiği yıllarda müstehcen bulunarak yasaklanmış enfes şarkısıdır. kurban'ın yorumu da takdire şayandır.
  8 ... paranoia
 5. 5.
  ben bu parçayı cidden çok seviyorum. türkülerin içerisindeki yüksek dozlu erotizm nasıl oluyor da böylesine güzel kelimeler ardına saklanabiliyor, yani türkçe'nin başarısıdır bu türkü arkadaş. şimdi ortada bir cinsellik olayı var, bunu herkes bilir.
  misal benim gibi 80'li yıllarda doğan çocuklar,, ya biz çok şanssızdık be arkadaşım. superman dediğin adamı gerçekten yaşıyor sanıyorduk ya da ne bileyim batman ve robin'in hakkaten gerçek adamlar olduklarını, bruce lee'nin kurşun geçirmeyen vücudu filan olduğuna inanıyorduk. yani harbiden buna inanıyorduk..

  - olm, van dam'ın döner tekmesini agzına bi yedin mi iflaf olmazsın
  - la yörü, bruce lee var bi defa a.q. !

  böyleydi işte namussuz yıllar. nedir ama? hepsi saflık. şimdiki bebelere sen bunun gerçek olduğunu anlatabilir misin? yemez ki herif. - hadi len burda 3d studio max kullanmışlar, yok burada particular illusion kullanmışlar, kıyafetler bilmem ne, herifler cin. ama biz ne yapıyorduk? mınçıka dediğimiz aleti ordinaryus dereceside kullanmaya çalışıyorduk.

  neyse,, bu parçada ilgimi çeken şeylerden birisi, oh deme püf de hadisesi. oh şimdi erotik bir üfleme çeşidi. lamba da ne lambaysa artık gaz lambası eşliğinde mi sevişecekler ne, oh demiyorsun püf diyorsun. yani nedir? komşular ya da ev halkı uyanmasın duruma. ama arkadaşım şimdi sen lambayı söndürdüğünde o ses işitilecekse, o zaman o işi yapamazsın ki? takır tukur ses gelir. yani ne kadar zorlarsan da ses çıkar, işin doğası bu. buradan da anlıyoruz ki, parçaya konu olan çiftimiz sadece uyuyacaklar birlikte, ama bu kaçak bir uyuma, erkeğin evinde gerçekleşiyor ve kız gece pencereden atlayarak kaçmış erkeğin evine gelmiş. ne günlermiş ya hu.

  oysa şimdi, yonja'dır, facebook'tur, her şey özgür, her şeyin cılkı çıkmış be abim,, neyleyim ben gaz lambası olmadan sevişmeyi.

  "Kiz ben yaniyom
  Ben yaniyom sarikiz

  Lambaya püf de
  Oh deme püf de
  Perdeyi ört kiz
  Cekmede ört kiz
  Ohh beeeeee"

  dinlenebilir: https://video.uludagsozluk.com/v/lambaya-püf-de-8734/

  4 -1 ... makbule tokmak ve adolf hitler
 6. 6.
  5. nesil çaylak. hoşgeldin.
  ... deluruk
 7. 7.
  içinde erotizm barındırmasada duyunca insanın aklına fesat getiren söz.
  1 ... euphratess
 8. 8.
  kurban ın en iyi cover şarkısı.
  2 ... alirim yok
 9. 9.
  barış manço'nun en sevilen şarkılarındandır. kurban'dan tut ankaralı turgut'a kadar kim söylediyse beğendim şimdiye kadar. zaten kötü söylemenin pek mümkünü de yok aslında.

  yalnız şarkının sözlerinden kol basıyor ve kol sarıyor'un anlamlarını ne kadar düşündüysem de bulamadım. hadi kol sarıyor sevgiliyi falan diyelim. kol ne basıyor? nereye basıyor? muamma.
  -1 ... maxim tsigalko
 10. 10.
  tavuklara kışt de adlı enstrümantal bir versiyona sahip olan şarkı. bu şarkı müstehcen sözlerinden, şarkının enstrümantal hali de gitarın müstehcen çalınması yüzünden trt denetiminden geçememiştir.
  ... cemali