bugün

ayar vermenin klavye yerine dille yapılması hali.
"aman yaptığın büyük marifet" demeye sebep olan, yapan kişiyi kasım kasım kasındıran eylem.
karşı tarafın sessizliğine gömülmesine yol açabilir.
üniversitede hocalar hakkında muhabbet geçmektedir.(+:ben -:dallamanın teki)
+ya abi hocalar düşünen öğrencileri pek sevmiyor ,boş beyinli kavanozkafaları seviyorlar, dimi?
-sorma ya,öyle ya.
+ya oo değil de seni niye sevmiyorlar o halde abi?
- (sessizlik ve mazlum bakışlar)
sokmak eylemine takık millet olarak; farketmez sokarız abi, laf olur başka bir hede olur, evvelallah hepsini.... denilesi...
çok önemli bir meziyettir. genellikle yapmak isteyenin çok olduğu fakat genelinin beceremediği durumdur.
can yücel klasiği.

- sayın yücel neden bayan şair yok ?
+ ne yani biz şiiri .ikimizlemi yazıyoruz.
(bkz: bu da sana kapak olsun)
genelde coklu ortamlarda, ortaya soylenen "coban salata" tadinda giydirme sanati. yeri ve zamani iyi ayarlandigi vakit kurbani felc edecek kadar etkileyebilir. uykulari kacirtir, paronaya baslar.
olayin ozu sudur:
lafi koyduktan sonra bir koseye cekilip varsa "nargile" yoksa "orgazm sigarasi" esliginde siritilir.
+(ben) sizin lise çok iyiymiş ya, en malı bile odtü'yü kazanmış.
-!!!
bahsedilen şahıs odtu'de okumaktadır.*
(bkz: sana laflar hazırladım)
iğnelemek, nükte yapmak, üstü kapalı karşılık vermek.
sürekli kışkırtan ve kavga çıkarmak isteyen insanı önce pasifize edip, sonra daha derin ve anlamlı cümlelerle daha önce oturmakta olduğu yere göndermektir. bir anlamda sun tzu' yu haklı çıkarandır.

--spoiler--
yüz savaşta yüz zafer kazanmak yiğitliğin ölçüsü değildir, önemli olan düşmanı savaşmadan yenmektir.
--spoiler--
en hizlisinin asagidaki videoda icra edildigini gordugumuz eylem.

http://www.youtube.com/watch?v=rEJTyX34WVs

(bkz: dunyanin en hizli laf sokan adami)
nereye sokuyorsun uzay boslugundan kacisi yok kandirma kendini.
tam olarak böyle biseydir.

- beyce kardeş o bilezikler koluna ağır gelmiyormu? bence seni böyle komple bankaya yatırmalı, zarar edeceksin durduğun yerde.

(bkz: bana bir seyhler oluyor)
laf sokmak başarılı olunduğu takdirde takdire şayan bir harekettir . bir nevi akıl oyunudur . içinde küfür barındırması zorunlu değildir . ayrıca karşı tarafa hakaret etmekte laf sokmak demek değildir .
insana huzur veren bir eylemdir.
"Sana mı sorucam ulan?" sorusuna
"terbiyesizlik yaparken bana sormanız gerekmiyor"
şeklinde verilen yanıttır.
öncelikle büyük meziyettir. yapabileni tebrik etmek gerekir. kesinlikle demagoji ya da ağız dalaşı değildir. bu yüzden lafı yiyen siz bile olsanız tebrik etmek gerekir. çok ciddi söylüyorum eğer sağlam bir ayar yemişseniz onu sindirmeyi bilip salakça bir cevapla karşılık vermeye çalışmamak da bir meziyettir.
sen aptalsın diyen birine cevap olarak 'sensin aptal' ya da 'sen de aptalsın'(ki bu daha vahim) demek gerçekten aptal olmanın kanıtıdır. zaten bu laf dalaşlarının sonunda iki tarafın içi de huzura ermez. ama gerçekten laf sokan birinin içinde hissettiği o zafer duygusu, o huzur; karşı tarafın hiçbir çemkirme girişiminden etkilenmez. o yüzden laf yediğinizde de bunu takdir etmeyi bilin ki, sonra laf soktuğunuz da bu içinizdeki huzuru rahat raaht hissedip keyfini çıkarabilesiniz.
yeri gelince posta koymak daha iyidir ama laf sokmak daha az baş ağrısı yaratır. insan rahatlar be usta.
işyerinde laf sokulabilir. apartman toplantısın da olur. pazarcıya olabilir ama pazarcı cevap verir.
bu düğün nişan söz muhabbetlerin de karşılıklı laf sokma ayinleri vardır. yani böyle çok acayip olur ortam.
hatta ağlayan bile olur mutfağa kaçıp, o derece yani. daha ağır levelleri ise söyledir. babanın evladına
özellikle erkek evladına soktuğu ve hala daha etkisi geçememiş laflar.( bana.. ). ders esnasın da hocanın
hedefinde ki zavallı öğrencinin aldığı ayar. kesinlikle cevap veremez hocaya. cevap verilemeyen ayarlar
daha zordur. bi takım cahil evlatlar veya öğrenciler ' ama baba' yada 'ama hocam' şeklinde savunma başlangıçların da 'bak hala cevap veriyor al sana yeni bir ayar' saldırısıyla karşılaşabilirler.

tüm sözlük tayfasının, uyanık olmasını temenni eder, ayarsız günler dilerim..
recep ivedik karakterinden etkilenerek bir laf sokmuşluğum var.

hastanemize yeni gelen kokoş bir asistan arkadaşımız beni beğenmemiş veya küçük görmüş olacak ki bana burun kıvırarak hangi pozisyonda çalıştığımı sordu.

Bende ona misyoner pozisyonda çalıştığımı söyledim. o zamandan sonra birdaha hiç konuşmadık.
bana çok derler bunu laf sokup durma diye sende ortamı yaratma laf sokulası insan olma.
sokunca bi göt kalkması yaşanan sokulunca da sinirleri tavana vurduran olay. bi de göt olmak var.
egoyu tatmin etme durumudur. kibirden başka bir boka yaramaz.
bir kısım sözlük yazarlarının kendilerine düstur edindiği eylemdir. bir nefes alın amuna goooğim!
güncel Önemli Başlıklar