bugün

daha yüzünü hiç görmeyip sadece adını ve bayan topuk olduğunu duyduğum sıralarda internet kafede yanıma oturan arkadaş bir klip açmıştı ve bana "sen de bak ne güzel söylüyor." der gibi bir harekette bulundu.* ve benim dikkatimi direk topuklarına vermem sonucunda beynim onun lady gaga olduğunu anladı ve ben de arkadaşımın yanında cahil, pislik, bi lady gaga'yı bile bilmeyen dingil durumuna düşmekten kurtardı bunun topukları. i love lady gaga's topuks.
2012 grammy ödüllerinde sahne almayacak olması hayranlarının sosyal medyada isyanına sebep olmuş şarkıcı.
"express yourself" adlı madonna şarkısıyla "born this way" adlı lady gaga şarkısını art arda dinleyiniz.

(bkz: dostum esinlenme demişsin ama bu bildiğin çalıntı)
(bkz: telephone) (bkz: bigudi vs kola kutusu).
(bkz: dance in the dark)
bir aralar kendisi hakkında bol bol "aslında hermafroditmiş" muhabbeti dönen şarkıcı.

pop müziğin son yıllarda geldiği durumdan, icra edenlerinden her ne kadar nefret etsem de lady gaga'nın tüm saçmalıklarına rağmen, lady gaga'dan bir türlü nefret edemiyorum. evet, kendi açımdan bakınca lady gaga bu yönüyle de ilginç.
sahip olduğu ün, şöhret ile maslow'un ihtiyaçlar hiyeraşisindeki en üst basamağı self actualization'ı* gerçekleştiren çok ünlü, çok popüler şarkıcı.

sahip olduğu üne tapıyor onunla her an sevişebilmeye hazır ki konserlerinde sevişiyor zaten. cnbc-e sağolsun yayınlıyor arada konserlerini yoksa izleyecek değilim ama denk gelince arada bakmıyorum desem yalan olur. konserlerinde gördüğüm şey üniversite ve lise yıllarında çok fazla öne çıkamamış öğretmenlerince, arkadaşlarınca hevesi kırılmış ve bu şekilde hırslandırılmış bir kızın kendini dışa vurumu lady gaga'ya yapabileceğiniz en iyi şey onun videolarını izlemek, müziklerini dinlemek eğer abd'de yaşıyorsanız dışarda görünce üstüne atlamanız tacizinizden bile rahatsız olmaz diye düşünüyorum. ha bir diğer taraftan onun için yapabileceğiniz en kötü şey ona kayıtsız kalmanızdır bu kesinlikle onu bunalıma sokardı.

fame adında şarkısı ve albümü olan bir kadından bahsediyoruz lady gaga kafayı ün ile bozmuş.

müziklerini dinliyorum ama ciddi anlamda bir kişilik bozukluğu var bu kadının ünlü olmanın verdiği sonradan görmelik midir bilemeyeceğim ama bir sorunu var iç dünyası çok dışa bağımlı.

nietzsche yaşasaydı üstinsan olarak kimleri örnek verirdi emin olamayacağım ama altinsan olarak lady gaga'yı örnek verirdi diye düşünüyorum.

edit: umuyorum ki eksi verenler altinsan'ın aşağılık insan anlamına gelmediğinin farkındadır.
dün itibariyle 54. grammy müzik ödüllerinde dönemin en iyi albümünü yaptım dediği born this way ile tek bir grammy bile kazanamayan şarkıcı. born this way çok değişik, cesur bir albümdü ama toparlayamamıştı kendini. bunun da bedeli ağır oldu.

aynı gece 6 grammy kazanan adele'in lady gaga'yı zirveden ettiği de tescillenmiş oldu.
americanın emperyalizm şişirmesi olmasının yanında ve hatta birçok ahlak yozlaştırıcı; fakat sanat adı altında gayet normal karşılanan sapkın davranışlarına rağmen sesi çok iyi hacı sadece o değil iyide bir müzisyen, adam her şarkıda farklı bir ses rengimi kullanır.neyseki sesinin varlığının sebebi kendisi değildir zaten sesi çıkardınmı geriye kalan rezilliktir bunada americada sanat diyolar işte.ama şu şarkısından da bahsetmeden geçemicem dinlenilesidir (bkz: second time around).
müzisyen olarak çok kaliteli bir isim olmasına rağmen kıyafetleri ve anlamsız sahne sovları sebebi ile giderek soğuduğum müzisyen.
ilk günden beri tuhaf giyim tarzı ve güzel sesiyle -yinede kurtarmaz kanımca- gündemde olan şarkıcı. neyse ünlü olduğu vakitlerin sonun çabuk görmemiz dileğiyle.
(bkz: satan)
'insanlar ne sunulursa onu kabul eder'in güzel bir örneği bu kadın.

ben bunun kliplerini ilk izlediğimde ürpermiştim. manasızdı ve korkutucuydu. o zamanlar illuminati olayı insanlar arasında bu derece bilinmiyordu, ben de bilmiyordum. ama gene de korkmuştum.

klipleri anormal. insanların özendiği saç, kılık kıyafet, hareketleri saçma. sapkın bir ilişki yansıtıyor klip ama sırf yabancı diye ses edilmiyor.aynı klibi bir türk yapsa, o çok beğenenler ayıplardı. normalde ayıplayacağın şeyi neden sırf yabancı diye hoş karşılıyorsun ve kabul ediyorsun? ilginçsiniz.
bu sene grammy alamamasına çok şaşırdığım şarkıcı. iki tane hakediyordu en azından.
judas adlı klibinde horus'un gözünün tam resmedilebilmesi için kaşlarının traşlandığını tesbid ettiğim hede. traşlanan kaşların, kaş kalınlığı kadar üzerindeki bir bölgeye kaş çizittirilmiştir ***.
2012'ye sessiz başlamış şarkıcı. hem grammy hem brit hem de amerikan müzik ödüllerinden eli boş döndü. sanki enerjisini 2011'de tüketti gitti.
transeksüeldir. ama başarılı bir sanatçı. çok farklı tarzı,güzel şarkıları var.
asıl adı Stefani Germanotta olan abd'li şarkıcı.
ahlaksızlığı rol model olarak dayatılmaya çalışılan illuminati mensubu/kuklası kişidir.
asla bir Grace Jones olamayacaktır.
sesine kurban olunası insan. sesi gerçekten güzel pek çok sanatçı gördüm, dehşetengizdi hepsi ama bu kadın dehşetengizin fevkinde. kim sahnede deli gibi dans ederken bu kadar pürüzsüz, bu kadar muhteşem şarkı söyleyebilir ki, var mı öyle bilinen biri? en fazla madonna'dır sahnede hem dans edip hem canlı şarkı söyleyen ama o bile arada fire verir. bu kadında fire verme durumu yok; şarkıları güzel, sesi muhteşem ve her ne kadar geleneksel bölgeler kabullenemese de kendine has marjinal bir tarzı var.
son olarak illuminati konusuna değinmek ve olayı tem cümleyle açıklamak istiyorum; benim de bu kadar güçlü bir tarikatım olsa kendimi tanıtmak ve el altından düşüncelerimi yaymak için bu kadını muhakkak isterdim.
gidici bu demedi demeyin.
çok yakında "born this way ball" ismiyle, yeni sahne dekorlarıyla, yeni dünya turu programına başlayacak şarkıcı.
tek anlamadığım, 26 yaşındaki bu karının neden/nasıl/niye 46 yaşında gösterdiğidir.
görsel
bir zamanlar insanmış.
görsel