1. 1.
  la la land machine bölümü türkçeye ka- ka -kara makinesinde çevrilse daha anlamlı olan demi lovato'nun don't forget isimli albümünün şarkısı.
  1 ... mabeynci
 2. 2.
  demi lovato'nun gayet tatlı şarkısıdır. ayrıca da başarılıdır. dinlenilesidir.
  ... dis minesi
 3. 3.
  (bkz: buralar değerlenir)

  nicholas cage gibi her boka atlayan değil leonardo dicaprio gibi senaryo seçen ryan gosling abimiz oynuyor. imdb 7.5+ üzerine 1.10 oran veriyorum gidin pişman olmazsınız.
  4 ... ageoflu
 4. 4.
  ryan gosling ve emma ve stone'un başrollerini paylaştığı kartal tibet ve hülya koçyiğit'in seven ne yapmaz filmine aşırı benzeyen 2016 yapımı harika film.

  film müzikalden haz etmeyen sinema severlere dahi müzikali sevdirecek derecede kaliteli müziklere ve müzikal sahnelere sahip. yarattığı masalsı atmosfere rağmen bir an bile seyirciyi elinden kaybetmeyen harikulade kurgulanmış bir eser aynı zamanda.

  -spoiler-

  mesela planetaryum sahnesinde tam öpüşeceklerken yerçekiminin kaybolmasıyla yıldızların arasında dans etmelerinde dahi bende sanki gerçekten bunu yapabilirlermiş hissi uyandırdı. bir nebze bile sorgulamadım.

  filmin finaline doğru bir anda ayaklarının yere basması ve bazı gerçeklerle yüzleşmesi ise sarsıcıydı. bu yönüyle de ayrı beğendim.

  -spoiler-

  ve tabii ki bir parantez de filmin soundtracklerine açmak lazım. gerçekten muazzamlardı. özellikle filmin arka fonunu oluşturan "mia&sebastian's" song hala kafamın içinde çalıyor.
  4 ... entry
 5. 5.
  Senenin izlenmesi gereken filmleri arasında gösteriliyor. Müzikaller bana sıkıcı gelmiştir hep. Ne bileyim sanatları karmaşa haline getirmemek lazım diye düşünürüm hep. Yalınlık tadı daha iyi verir. illa ki karıştıracaksan da dozunu iyi ayarlaman lazım derim. Ben kim oluyorsam sanat eleştirmeni mi?ne bileyim fikir işte. Yine de bu filmi de merak ediyorum,belki düşüncem değişir.
  1 ... morbulutlar
 6. 6.
  masalsı, eğlenceli, romantik, müzikal bir film olmuş. geçmişe göndermeler, tahmin edilebilinir yerler, klişe gelebilecek şeyler, teknik olarak hatalar bulmak mümkün; fakat bazı olayları veya kişileri kendiniz ile özdeşleştirebilirseniz etkileyici omayı da başarır. müzikleri ve özellikle caz göndermeleri derin olmasa da güzeldi.
  2 ... stravaganza
 7. 7.
  ismini ley li lend diye okuduğum film.
  4 ... 2013 yilindan beri ulu yazari
 8. 8.
  gerçekten çok başarılı olan film. yer yer aşk filmi klişelerine ufaktan girizgah yapsa da, kesinlikle göz ardı edilebilecek klişelerdi. altın kürede ki gibi oscar'ı da toplayacak belli ki.

  yalnız yönetmenin de 2. filmine bakar mısınız. ilk filmi whiplash'de yine müzik üzerine olan güzel bir filmdi fakat bununla kıyaslanacak gibi değil bence.

  --spoiler--

  sonunda, tarafların hayallerinin peşinden gidip kavuşamamaları hoşuma gitti. tabi baya duygusal bir sahneydi sondaki flashbackler, "böyle olsaydı" sahneleri, ama kavuşamamaları filmi daha etkileyici kılmış.

  sebastian'ın jazz müzik ile ilgili söylediği sözler çok hoştu.

  ryan gosling zaten müzik ile uğraşıyor onu biliyoruz, fakat emma stone'da müziğe olan yeteneğini gösterdi bizlere.

  normalde müzikal filmlerin içine fazla giremem. fazla mükemmel oluyorlar bana göre, yani bir durum oluyor ortada ve hemen o durumla ilgili mükemmel bir şakı söylüyorlar. hem de bütün şehir. insan ister istemez sinemadan çıktıktan sonraki hayatnıı düşünüp canı sıkılıyor. hal böyle olunca filmin içine girmekte zorlanıyor insan. fakat bunda o hissiyatı yaşamadım. belki filmi fazla sevdiğimdendir bilmem ama yaşatmadı. mia'dan veya sebastian'dan, insanın kendinde bir şeyler bulabilmesi çok mümkün. hayallere adanmış hayatlar, belki bu kısım mantıklı geldiği için filmin içine girebildim.

  --spoiler--

  sonuç olarak çok beğendiğim bir film la la land. tekrar tekrar izlemelik olmuş. "gitsem mi la?" diye tereddütte olan dostlara, kesinlikle gitmesini salık veririm efendim.

  ayrıca: (bkz: sevgiliyle izlenmesi gereken filmler)

  ben 3 tane adamla izledim, kısmet değilmiş.* belki birileri kapar sevgilisini de değerlendirir bu filmi.
  4 -1 ... rekz
 9. 9.
  2016 yapımı 128 dakikalık komedi/dram/müzikal kategorili damien chazelle filmi, imdb notu 8.5/metascore 93 la la land
  filmin 6 oscar/7 altın küre ödülü, 165 diğer ödülleri bulunuyor. 30 milyon bütçe ile çekilmiş, 139 milyondan fazla gişe yapmıştır. baş rolleri ryan gosling ve emma stone paylaşıyor la la land

  Sinematografisi/efektler/mekanlar/müzik/kıyafetler çok başarılı ama 14 dalda oscar adaylığı alacak bir film değil fazla abartılmış. Emma stone sıradan oynamasına rağmen en iyi kadın oyuncu oscarını aldı, her zamanki haksızlıklar işte. ryan gosling ise çok başarılı.

  Dans sahnelerine ve görselliğe bayıldım.
  la la land
  la la land
  la la land

  Edit: en iyi film oscarını moonlight filmine kaptırmıştır.
  9 -1 ... bozuk sokak lambasi
 10. 10.
  tüm ödülleri silip süpürmüş müzikal ve dram yüklü bir film.

  sanatın müzik alanıyla beyaz perdeyi birleştiren filmler çok yapılmıyor yazık ki.
  birkaç kelime söylemeden geçmeyeceğim tabi.

  müzik; zaten var olan muhteşem sanat dallarını yüceleştiriyor gibi geliyor.
  müzikal tiyatro oyunları ve filmlerden bahsediyorum.

  filmin tüm soundtrackları ve film müziklerini koleksiyonuma eklemeden çıkmadım salondan.
  shazam iyiki varsın hehe.

  -----spoiler-----

  aşkın yanında güvenin önemini vurguluyor film.
  kadın ve adam.
  ikisi de kendi hayatlarında aldıkları kararlarda, işlerde birbirlerinin destekçisi.
  iş başarılarında birbirlerini kolluyorlar, sıfırdan başlayacakları halde.
  sonra bir gün, uzak mesafeler giriyor araya.
  o 'güven' kelimesinin gerçekliğini filmin son 15 dakikasında -5 years later- yazısından sonra anlıyorsunuz.
  yine kaybeden aşk, kazanan müzik oluyor.

  -----spoiler-----

  müziği benimsemeyenlerin ilk 10 dakikada salondan çıkacağına eminim.
  ömürlerini melodilere adamışların mutlaka izlemesi gereken film.

  https://www.youtube.com/watch?v=HSg3tBzAVFk+
  -1 ... mutemadiyen dinlemede