1. 1.
  Özellikle yağ maddelerinin değişiminde önemli fonksiyon ve işlevlere sahiptir. Bu nedenle hem spor yaparken hem de diyet uygularken büyük anlam taşımaktadır. Vücut yağ yakmak istediği zaman derhal yağ deposunu harekete geçirir ve böylece enerji üretmeye başlar. Vücudun enerji üretmeye başladığı yerler Mitokhondria dediğimiz küçük enerji santral hücreleridir. insan vücudu bu transfer mekanizmasını, yağı tek başına hücre duvarından ve Mitokhondria enerji santralinden geçirirken mükemmel şekilde tamamlar. Karnitin adeta yağı sırtında taşıyarak hücrelerin içine yerleştirir. Karnitin, vücut tarafından alınan besinlerin bünyesinde bulunan amino asitlerden oluşturulur ve ayrıca bazı besinlerde özellikle "et" içinde hazır bulunmaktadır. Bu yüzden carnus et olarak bilinir.

  Normal şartlar altında kendine has hazırlanmış ürünlerin veya diğer besinlerin içermiş olduğu Karnitin yeterlidir. Ama diyet halinde iken insanın bünyesinde yükselen yağ gelişim maddeleri vücuttan Karnitin eksikliğinden dolayı daralarak zor atılır. Bunun sebebi, vücudun kendine ait Karnitin rezervinin yetersiz kalmasıdır. Bu nedenle ilave olarak alınması gereken Karnitin yağın transferini üstlenmiş olur ve vücutta rezervde olan karbonhidrat miktarı korunur.
  2 ... demester
 2. 2.
  Vücutta yağların mitokondiriye sürülüp yakılmasından sorumlu enzimdir. Her insanda muhakkak vardır ama bunun azlığı ya da çokluğu insanların yağlanmasını, kilo almasını belirler.
  (bkz: su icsem yariyor)
  Sporcular ya da diyet yapanlar bunu dışarıdan alabilmektedir. Piyasada pek çok markanın ürünleri sıvı ya da kapsül halinde kolayca bulunmaktadır.
  1 ... ridvan neisteroy
 3. 3.
  çok çok faydalı bir enzimdir. özellikle fitness sporu yapanlar için gereklidir. normalde vücuttan atılan en son madde yağ iken, bu enzim'i spor yapmadan bir saat önce aldığın zaman vücudun dengesini bozup yakılan ilk maddenin yağ olmasını sağlar. buda yaklaşık dört kart verimli antreman demektir. eczanelerde rahatça bulunabilir.
  1 ... jigga
 4. 4.
  beyin içerisinde ki enerji metabolizmasına ve gelişmiş sinir sistemi fonksiyonlarına katkı sağlamaktadır.
  ... orjinal gullanici
 5. 5.
  yağ yakmak isteyenlerin kardiyo antrenmanlarından önce kullanması önerilen besin kaynağı. enerji verir, yağ yakımını hızlandırır.
  1 ... hendrix
 6. 6.
  Dışkınızın misler gibi kokmasınıda sağlar.
  1 -1 ... beterpan
 7. 7.
  ölü balık gibi kokar.kaskramplarının önlenmesinde kullanılır.bazı metabolizmalarda alır almaz terlemeye neden olmaktadır
  (bkz: bizim bi arkadas kullandı onu)
  ... venusss
 8. 8.
  piyasada bulunan bütün zayıflama ürünlerinin yegane içeriği. hatta bu ürünlerin tek zayıflatan faktörü.

  o halde, (düz mantık) direk l carnitine kullanmak, o "güya" bitkisel ilaçlara dünya para vermekten faydalı olacaktır.
  1 ... endoplazmik radikalim
 9. 9.
  Kas dokusunun oksijeni daha iyi kullanmasını sağlayarak yorgunluğu engeller, Kemik, kıkırdak ve diğer bağ dokuları oluşturan lifli bir protein olan Kalojen oluşumuna yardımcı olarak, kemik gelişimini, vücuttaki yağ depolarının enerjide kullanılmasını sağlar. L Carnitine, spor yapmadan kullanmak bir işe yaramaz çünkü yağı yakmaya yarayan enerjiyi sağlamak için vücudu harekete geçirmelisiniz.
  ... turquoisee
 10. 10.
  metiyonin ve lizin isimli iki aminoasitin birleşimiyle teşekkül edilen proteindir.
  ... drygt