bugün

Hoş geldin çiftçi kemal, köylü kemal, köylünün dostu fırtına gibi esen kemal.
2028'e kadar halk fırtınada uçmazsa tabii.
(bkz: fırtına kemal)
ya yürüyün gidin ya. Derhal istifa etmesi lazım.
Melih bak uçağın kalkıyor melih.
2028 de 80 yaşında olacak. Alzheimer olmasa bari.
2018 seçimlerinde meral akşener ve selahattin demirtaş ın da aday olduğunu unutuyorsun kardeş.
sonra koyun biz oluyoruz.
https://www.ensonhaber.co...cdaroglu-yorumu-yenilmedi
Hani düne kadar dede’ydi, piro’ydu, demokrat’tı.. kazansaydı, ak partililer erdoğan için hiç bir şey söylemezdi ama Kılıçdaroğlu taraftarları etmediğini koymazlardı. Şimdi Kılıçdaroğlu’nun başarısız ve hatalı seçim olduğu akıllara gelmiş, ama ak partililer’in geneli hala olumlu-olumsuz bir şey söylemiyor..

Bazen, bir şeyleri gözlemlemek için gerçekten doğru bir yerde olduğumu hissediyorum..

Madem bu kadar yaşlıydı, yeteneksizdi, yanlıştı, falandı, filandı.. dün 4 puan fazla alsaydı, destekçileri ülkeyi 80 yaşına merdiven dayamış,, niteliksiz bir adama mı teslim etmiş olacaktı?

Bari üç gün sabredilsin, arkadan konuşmak için..
görsel

Arkadaşın gönderdiği enteresan bir istatistik. Reis her seçimde oylarını artırmış. Bana çok acayip geldi. Istatistiğe bir de böyle bakmak lazım.
görsel
Adın ne?
Mulayim
Sert olsan ne yazar..
Esprisini hatırlatır.

Atatürk'ü ölümünün 100. yılında 2038'de ...k.k fırtına gibi esecek..
Adamı güldürmeyin olum ya, siyasi konuları bırakın artık, bunun yerine gezin dolaşın keyfinize bakın, siyasi konulara harcayacağınız zamanı iyi değerlendirin, belki bir dil öğrenin ülkeniz için katmadeğer üretin, kazanan belli işte bunu biz daha bir hafta önce söyledik, sosyal medya' nın gazına gelmeyin dedik, Erdoğan kazanacak dedik,anlamadınız bizi aktrol ilan ettiniz.
Hele otur yigenim, bir soluklan bi'cay iç. hem sonra heybetini gizli tut, sonra yine bir ara esersin.
79 yaşında oluyor, mitinglerde altına kaçırmasa bari.

18 yıldır akp ye oy veren ben, sırf baştaki gitsin diye verdim chp ye. benim gibi insan çok memlekette.
inş gene kılıcdaroglu aday olur lan 2028 de. seçim kebap olur kazanırız anında ahshsu.
ikisininde 5 yıl uzakta olması ilginçtir.

2017 2023 2027 arası pek öyle olmuyor gibi.
--spoiler--
umarım ironidir bu.
--spoiler--

yok be abicim neden ironi olsun. istatistik bir bilimdir ve rakamlar ortada. erdoğan'ın oyları düşmüş, chp'nin oyları ise artmış. Bu kılıçdaroğlu'nun ve chp kadrolarının başarısı değil de nedir?
gün gibi ortada olan gerçek.

sayın kılıçdaroğlu 2018 seçimlerinde yüzde 30.64 olan oy oranını sadece 5 senede yüzde 48'e çıkarmış, büyük bir başarı elde etmiştir. buna mukabil erdoğan'ın oy oranı yüzde 52.59'dan yüzde 52.17'lere kadar düşmüştür.

bu başarıyı görmemek namkörlüktür arkadaşlar.

kılıçdaroğlu ile chp büyük bir rüzgar yakalamış ve neredeyse oylarını katlamıştır. bu yüzden 2018 seçimleri için muhalefetin başka bir aday aramasına katiyyen gerek yok. kılıçdaroğlu'nun bu kez çok rahat kazanacağı ayan beyan ortada değil mi?