bugün

Yerine göre değişir ama her hali can sıkar, hele popodoysa vay onun haline.
kıl çıkacak yer bulamadığı için usul usul döner içten içten çıkar. bööööğ
"kıbleye doğru çömeltip, yanaklari sağlı sollu bant yardimiyla açmak suretiyle local anesteziyle dönme kıllar islah edilir .doğru yol gösterilir." broşürlerine aldanmayip, totoyu makatoloji * polikiliniklerine görünüp hipokrata yemin içmiş kişilere göstermek farzdir.
kılın birinin ibnelik yapması sonucu oluşan rahatsızlık.
poponun yarısını götüren hastalık.
kız dönmesi (bkz: yaran yanlış okumalar)*
erken teshisin cok onemli oldugu hastaliktir. iki sekilde gorulur: 1 kil derinin altindan done done uzar gider ki bunda erken teshis olur mu bilemiyorum cunku basima gelmedi. 2.si ise kic catalinin oldugu uyluk kemiginde sirttan, gogusten vs. dusen kil tanelerinin vucutta derinin en ince olan noktadan gozenekler yoluyla iceri girmesidir. ta ana karninda cenin halindeyken kuyrugumuzun dustugu ve derinin en son kapandigi noktadir uyluk kemiginin ustundeki deri.

siz oturup kalktikca iki kic lobu ice dogru her katlanista killari belki binde bir milimetre iceri sokar. bu killar adeta cengel gibi rahat girerken kolay cikmaz. bu saatten itibaren hersey gotunuzun aleyhine calismaya baslamistir artik. tek bir kilin tutundugu yerden diger killar da girmeye baslar. o delik gittikce buyur. oradan giren bakteriler iltihap sebebi, o delikten ilerleyen killar ise kanama sebebidir artik. bu asamada disardan baktiginizda o gozenekten fiskiran killar bir buketi andirir adeta. size de acidan anirtmaya az biraz zaman kaldigini anlatir.

eger kanamaya aldirmaz "gecer gecer" felan derseniz ilerde ebenizi beller ameliyat. ama bir yakininiz (es, anne vs.) sayesinde bu killar cimbizla tutulup cikarilirsa bir ihtimal kurtulursunuz. sahsen bende boyle oldu ve kanama felan durdu. ama karizma felan beklemeyin bu noktadan sonra. yani ya karizma ya bu hastaligi secme karsisinda ikilemde kaliyorsunuz. annenizin "lan ben olmasaydim kicini tuta tuta dolanacaktin simdi hayirsiz keh keh" seklinde dalgasina konu olursunuz ki kisiliginiz cokus surecine girmistir bundan sonra. eger kariniza aldirdiysaniz killari, karinizin her dedigini yapan sahsiyetsiz bir kilibiga donersiniz ki sadece bunla kalsa iyi.. karinizin her imali bakisinda tekrar tekrar kahrolursunuz.

hadi gecmis olsun..
insanı yerle bir eden menhus, meşum, besbeter hastalık.
Aslında dönen bir şey yok, insanoğlunun iyi temizlenmemesinden kaynaklanır.
Genelde kuyruk sokumunda olur, bu yüzden bu bölge iyi temizlenmeli ve kaykılarak oturulmamalıdır.
Eğer ameliyat olduysanız, kabız olacağınıza ölünüz efendim daha iyi, sizi bir iğneyle acısız bir şekilde öldüreler daha iyi. Eğer yeni başlamış veya çok ilerlememişse ameliyatsız tedavi ile iyileşiyor.
içeri temizlenip, ölü dokular çıkarılmadan ve yara dışarı doğru kapatılmadan geçmez. Ey bu hastalığa giriftar olan kişi, boşuna geçer diye bekleme geçmez aslanım, git yıkan ve tedavi ol...
(bkz: o maykıl kenara kaykıl, neyse lan kaykılma kıl dönmesi olursun mazallah)
tedavisi olan ancak kalabalıkta pek konuşulmak istenmeyecek bir rahatsızlık.
ameliyatı mide kaldırmayacak kadar iğrenç bir durum olan hastalık.
çok oturan kişilerin tabiri caizse kıçında görülen hastalıktır.*
arsız bir kıldır, bazen ameliyat olsanız da kurtulamazsınız. habire döner, döner, döner...
bir tanıdığımın, kendisinde oluşan kıl dönmesine isyan ederken, '' -şeytan diyo ki, dötünü toptan aldır da kurtul bu illetten ama nerde bende o yüzsüz yürek bizde varsa yoksa gururdan yelek.'' demişliği bilem vardır.
genelde makat diye tabir ettiğimiz bölgede meydana gelir.kendinden tiskinmek,nefret etmek isteyenlerin bu hastalığın oluşturduğu kokuyu tennefüs etmesi yeterlidir.basürle birleştiğinde ise tanından yenmez bir hal alabilir.hastalığın operasyonlarında en fazla yaşanan doktor hasta diyoloğu ise;

d:delikanlımısın lenn ?
h:evet doktor bey.
d:ne kadar delikanlı olursan ol ben adamın götünü böle keserim.
eğer tecrübeli ve işini bilen bir doktorun eline düşerseniz ameliyatın ve sonrasının hiç de zor geçmeyeceği rahatsızlık. ameliyat öncesi doktorunuzun tek isteği kıçınızdaki bütün kılları kesmeniz olacak. bu biraz sıkıntı verecek bir durum çünkü bunu kendiniz başaramayacağınız için aileden birinin yapması lazım. 20 yaşına gelmiş adamın babasının önünde çırılçıplak durmasını düşünün mesela. evet hiç hoş değil. *
ameliyat epidural ile yapılıyor. bel altınız iptal. kafanız kadar bir iğneyi doktor beliniz civarına yapacak. merak etmeyin fazla acımıyor. biraz sızlatabilir başta. sonra bir uzman bir de asistan gelip ameliyata başlıyorlar. yaklaşık 20-25 dakika sürüyor ameliyat. hiçbir şey hissetmiyorsunuz normal olarak. ameliyat bitiyor ve başlıyorsunuz bol bol serum yemeye. serum yiyince yemek yiyemiyorsunuz çünkü yediğiniz an kusuyorsunuz. biraz su içebilirsiniz. * kıçınız ve cinsel organınız hariç bel altınızdaki her yer yaklaşık üç saat sonra normal işlevine dönüyor. asıl kalan yerlerin normal işlevine dönmemesi kötü. özellikle cinsel organınızı hissetmediğinizden çişinizi yapamıyorsunuz. o kadar fazla serum yiyince yürüyemeyecek kadar çişiniz geliyor. en sonunda hemşire ucuna bir şey takıp idrarınızı oradan alıyor. * ilk gece biraz ateşiniz çıkabilir ama bu sizi kıvrandıracak kadar yüksek olmaz. arada hemşire gelip bir iki iğne vuracak , tansiyon vb. ölçecek.

kıçınızın üstüne oturabilirsiniz. * * büyük tuvaletinizi yaparken ıkınma olayında biraz sorun olabilir. ama o da öldürecek bir şey değil. asıl en fazla çekeceğiniz şey lokal anestezinin yan etkisi olan baş ağrısı. bol bol uyuyun ve sıvı tüketin. ne bulursanız için. yoksa baş ağrısı geçmiyor. fazla enerji harcamayın.

bu arada erkekseniz yarrağı yediniz. erkeklik gururu filan kalmıyor. gelen giden götü görüyor. burada bir sorun yok diyeceksiniz ama götü görürken öndekiler de görünüyor. ee malumunuz hemşirelerin hepsi kadın. *
nüks etmemesi için pansuman yapılırken ve dikişler alınırken yaranın içinde küçücük bir kıl kökü bile kalmamalı. kalırsa nüks eder.
(bkz: fatih ürek)

(bkz: arto)

(bkz: kuşum aydın)
geçen sene ameliyatını olduktan sonra futbol yaşamına yarı performansla devam etmeme neden olan hastalıktır.

(bkz: pilonidal sinus)
bende de olan hastalık. kuyruk sokumunda ara sıra kaşıntı ve ağrı hissediyorum. acaba ne yapmalıyım sözlük. ameliyat şart mı? ilaç tedavisi var mıdır? hastane'ye gitsem hangi bölüme gitmeliyim?*

düzenleme : yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.
yakın bir arkadaşımın malum bölgeden defalarca ameliyat olmasına neden olan sorun. bir dizi ameliyat serisinden sonra kurduğu cümle içimizi dağlamıştır.

'' olacak iş değil amk. parça aldıra aldıra manita kıçından bi farkı kalmadı.'' üzülüyor insan haliyle.
orospu çocuğudur. bende de oluşmuştur. ameliyatı bekliyoruz.
geçen hafta 3 gündür kuyruk sokumumda sivilce gibi çıkan bir şeyin ufaktan rahatsız etmesi üzerine ve internette yazan belirtilerin olduğunu düşünmemle hastaneye gitmem sonucu başlangıcını yaşadığım pis şey. ertesi sabah orayı yarıp iltihabı akıttılar, akşamında rahatça evime, ertesi günkü vizeme gittim. erken teşhiste oturmama sorunu olmadı bende şimdilik. günlük hayatıma devam ediyorum. antibiyotik alıp, pansuman oluyor 2 günde bir. dikişli ameliyat olup olmayacağı 2 aya belli olur dedi doktor, diplerde kılın dönüp dönmemesine bağlı. canımı yakan tek şey pansumanlarda o bantın hızlıca çekilmesiydi. ihmale gelmemesi gereken hastalık.
lokal anestizi yapılarak, ameliyat edilen kitleye göre dikiş atılan(bende 24 dikiş var), ameliyatlarda doktor ve hemşirenin sohbetleriyle tat kattığı, bir tek anestezili götünüzden korktuğunuz(alta sıçma korkusu),ama yenileme riski olan , oturak bölgeleri setleştiğinden kılın çıkamamasından dolayı oluşan pis,nalet,iltihaplı olduğu zaman kokan bir düşmana dilenecek hastalıktır....
geçen yıl ameliyatını olduğum hastalık. ameliyatım flap denilen yöntemle yapıldı. istanbulda türkiyenin sayılı özel hastenelerinden birinde oldum. operasyondan önce anestezist bayana tam narkoz istediğimi söyledim o da kabul etti.doktorumda seçimin bana ait olacağını söyledi.ameliyattan sonra hiç bir ağrı ve acı hissetmedim tabiki ameliyat sonrası her yarım saatte bir hemşire geldi tansiyonumu falan ölçtü.2-3 saat arayla da ağrı kesici enjekte etti.sabah doktorum geldi 12 gibi taburcu oldum.doktorum ağrı kesici ve antibiyotik yazdı. antiboyotik i bitene kadar kullandım ama bir tane bile ağrı kesici kullanmadım ki yaklaşık 30 tane dikişim falan vardı ve kuyruk sokumumdan bir yumruk büyüklüğünde bir kütle çıkarılmıştı. 15 gün sonra dikişlerim alındı ve şimdi hiç şikayetim yok.tekrarlamadı. ne ağrı ne sızım oldu.keramet benden mi yoksa doktorun çok profesyonel bir cerrah olmasından mı kaynaklandı bilmiyorum ama doktora ve hastaneye verdiğim para katı katı helal olsun.
çok sakat bir durumdur. genellikle ameliyat ile sonuçlanır.
(bkz: bir kıl var bende benden içeri)
vahim bir hastalık. ilk başlarda farkına varmak güç olur. sivile sanar insan. o an der ki 'ulan ne iğrenç insa nım g*tümde bile sivilce çıkıyor.' akabinde iç çamaşırdaki vahim kokuyla beraber daha da tiksinir insan kendinden. belli yerlerde dayanılması zor ağrılar ve akıntı, oturamama gibi durumlar sonucu doktora gider insan. en kötüsü de budur çünkü doktor da olsa bir yakınlık kurulmamış olan kişiye g*tümüzü göstermek kötü bir durumdur. bunu zebellah gibi bir adamın traş etmesi ve 2 ay kadar yüz üstü yatma eylemleri takip eder. iyileştiğinde bir bakarsın ki hiçbir pantolon olmuyo, bütün t shirt ler travesti body si gibi oluyor. kısa süreli bir depresyon ardından her şey yoluna girer. fakat o kilo gitmez.

(bkz: yaşayan bilir)