bugün

söyle haberlerin çıkmadığı türk ülkesidir .

Dersim olaylarını "katliam" olarak niteleyen
CHP milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa 2. bölge
3. sıradan milletvekili adayı oldu.

https://twitter.com/karar...?cxt=HHwWgICzmevoudQtAAAA

ismail Saymaz:

"iyi Parti, Kürt seçmene seslenmek için Salim Ensarioğlu’nu
istanbul 2. bölge 2. sıradan, Baver Miroğlu’nu
istanbul 1. bölge 4. sıradan aday gösterdi."

https://twitter.com/karar...?cxt=HHwWgoC-vaalttQtAAAA
Ekonomik krizin olmadığı bir türkiye olurdu.
Misak ı milliden dolayı mümkün degildir.
(bkz: Balkanları kaybedip musul kerkük diye ağlayan tip)
türkiye'nin kıyı kesimlerinden ibaret olduğunu zanneden kemalist beyanıdır.
Avrupa ve abd kürtleri türk ve arapların sırtına sopa olarak gördüğü için türkiyeden ayrılmalarına asla izin vermez.
2017 kuzey ırak referandumunu da aynı sebepten tanımamışlardır. Türkiyenin bölünmesi diye bir tehlike yok ama genişlemesi tehlikesi var. Kuzey suriyeyi bize monte ettiler.
Bize 12 adaları bırakmayan batı dünyası, kürtsüz bir türkiyeyi asla kabul etmedigi için lozanda suriye sınırımızı, 1926 ankara anlasmasıyla ırak sınırımızı büyük bir zevkle kabul ettiler.
görsel
(bkz: ırkçı lütfen)
Küreselleşmiş, globalleşmiş türkiyede hayalden öteye gidilemeyecek durum.
--spoiler--
laz, gürcü,ermeni,yahudi, süryani, keldani,arnavut, boşnak, çerkes...
--spoiler--

bunları çıkarmana gerek yok, yukarıdakilerden hiçbiri ne dağa çıkıyor ne 100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz diyor.
Biraz gerçekçi olun aq...
Evet kürtlerle yaşanan bir sorun var evet de...
Bu toprakarın insanları ve vatandaşı...

o kadar milyon "kürtsüz" bir türkiyeyi kim nasıl becerecek bi desin hele.
Kim yazıyor bunları acaba?
Kardeş sen ülkende yaşayan kürtlerin sayısının farkında mısın? Google'a bakmadan söyleyebilir misin mesela?
Dünyanın en fazla kürt barındıran şehrinin istanbul olduğunu biliyor musun?
Askerleri şehit eden Kürtler değildir, PKK denen bir terör örgütüdür. Bütün kürtleri PKK'lı görüyorsan bu çok yanlış bir kafa.
Kürtler dediğin bu ülkenin binlerce yıldır yaşayanı. Cizre'ye gittiğimde orada bir Kürt arkadaşım "Senin Cizre'de ne kadar hakkın varsa benim de izmir'de o kadar hakkım var" dedi. Sonra da cebinde nüfus cüzdanını çıkarıp oradaki ayyıldızı işaret edip "Çünkü Çanakkale'de benim dedemin yanında belki de senin deden yatıyordur" dedi.

Tek tesellim bu iğrenç yaklaşımları paylaşan insan sayımızın giderek azalması. Ne yazık ki yok olmuyorlar. Doğu Anadolu'ya, Güneydoğu'ya doğru dürüst gitmemiş, belki de hiç gitmemiş (askerlik görevini saymıyorum) bir tane bölge insanıyla oturup çay içip sohbet etmemiş, kendi ülkesinin gerçeğinden bu kadar kopuk bir bakış açısı olsa olsa cehaletin eseridir.

Kürtlere vatandaşlara karşı ırkçılığın kaynağında ne var ? Bir araştırsanıza. PKK olayları ile mi başladı sanıyorsunuz ? Yazık gerçekten.
dünyada cenneti yaşamak ile eşdeğer olacak türkiyedir.

kürtlerin tamamı değil şu bölücü, pkk cı, bozguncu ( sürekli kavga gürültü çıkartan ) kürtler gitmeli. klişe olacak ama senin benim kadar vatanını bayrağını seven kürtlerde var çok sayıda. aynı sokakta doğup büyüdüğüm kardeş yerine koyduğum adamlar var. ülkeye bayrağa vatana ecdada birisi ters bir şey söylesin benden önce onlar atlıyorlar söyleyenin üzerine. onlar kalsın onlarla bir sorunumuz yok olamazda. ancak arap, suriyeli, afgan, iranlı, pakistanlı bunların tamamı ayırt edilmeksizin gönderilmeli iş işten geçmeden. bak çok uzak gelecekte değil önümüzdeki 4-5 sene içerisinde pkk yı mumla aratmaya başlayacaklar iyice organize olup çeteleşip.
hayatımda gördüğüm en ırkçı söylem. dünya sizin malınızmış gibi ahkam kesiyorsunuz. yazık. asıl ben böyle zihniyetlerin olmadığı bir dünya istiyorum.
Bomboş Türkiye.
beşikler vermişim Nuh'a
salıncaklar hamaklar..
Havva anan dün ki çocuk sayılır
ANADOLU' yum ben
tanıyor musun??
der Ahmet arif.. Bu sebeple bu topraklar Türkiye olmadan önce ANADOLU idi. hep birlikte Anadolu'yuz.
Suç oranı düşük ve terörün olmadığı bir Türkiyedir. Bu iç malum ırk da ülkenin bekası için problemdir.
Güzel bir düşünce lakin bu siyasetcilerle mümkün değil.
--spoiler--

kim yazıyor bunları acaba?
kardeş sen ülkende yaşayan kürtlerin sayısının farkında mısın? google'a bakmadan söyleyebilir misin mesela?
dünyanın en fazla kürt barındıran şehrinin istanbul olduğunu biliyor musun?
askerleri şehit eden kürtler değildir, pkk denen bir terör örgütüdür. bütün kürtleri pkk'lı görüyorsan bu çok yanlış bir kafa.

--spoiler--
aklı başında bir açıklama ve aptallıktan uzak söylemlerle yaklaşılmış burada konuya.
ama marazı olan yavşak anlamadığı gibi ağzında aynı tekerlemeyi sürdürür durur. izah etmek bile gereksiz.
dünyanın sahibi sizmisiniz ki; kimi nerden kovuyorsunuz lan.
Dünyanın değil
Ama Türkiye'nin sahibi Türklerdir
Adı üstünde Türkiye Cumhuriyeti.
Ben dert olan milletleri saymadım zaten sizin safkan türk milleti hayalinizin nasıl akıl dışı olduğunu anlatmaya çalıştım. Ayrıca orantısız ve niteliksiz göçe tabiki karşıyım. Ama afganlar Suriyeliler olmasa diğer milletlere de takacak çok fazla kulp bulurdunuz yemeyin bizi. 20. Yüzyıl başlarında olsak tamam ama aradan yüz yıl geçti be kardesim bu kafatası milliyetçiliği demode artık.
Zavallı zannediyor ki kürdü lazı arabı ve kültürlerini ve dillerini bu topraklardan çıkardığında elinde doğru dürüst bir şey kalacak. Bkz: aklı yok fikri yok deli misali *
--spoiler--
dünyanın değil
ama türkiye'nin sahibi türklerdir
adı üstünde türkiye cumhuriyeti.
--spoiler--

eee durduraydınız depremi o zaman Türkiye sizindi madem.
Türkiyede, (bkz: osmanlıdan beri varlığını sürdüren antitürk lobi) var. Bunlar Türk halkını anadoluyu istila etmiş barbar moğollar olarak görürler. 1.dünya savaşında gelen işgal güçleri sayesinde anadoluyu geri alacaklarını zannettiler. Enver paşa 1915 te birazını suriyeye sürdü. Atatürk birazıni yunanistana yolladı. Anadoluyu geri alacaz derken başını aldılar. O süreçte din değıştirip götü kurtaranların torunları da keşke yunan galip geleydi dedi. Bu lobi türkleri osmanlıdaki gibi azınlığa düşürmenin derdinde olduğu için suriyeli, afgan, paki,afrikalıların doluşmasını desteklemektedir
ülkenin batısında yaşayan 50 yaş altı laik nesil herşeyin farkında. Bu saatten sonra antitürk lobi eskisi kadar rahat olamaz.
kürt nüfus olmazsa .....
* pkk , tikko , hdp , barzani , menzil
hüda par , hizbullah , dhkp -c , fetö
nurculuk olmaz .
* kürt mafyası , uyuşturucu olmaz .
* nüfus yılda bir milyon artmaz .
* yani açlık , kıtlık tehdidi olmaz .
* her yıl 45 milyar dolar ödemek zorunda
kalmayız .

türk nüfuslu türk ülkesi tek kurtuluştur .
karışık nüfuslu ülkelerın başı dertten
kurtulmaz .