bugün

izmir'de Narlıdere, Ballıkuyu, Çimentepe, Kadifekale, Çamlık, Yeni Çamlık, Günaltay, Eskiizmir, Bozyaka, Cennetçeşme, Yurtoğlu, Uzundere, Şehitler, Yeşilyurt, Menemen, Yıldız Mahallesi, Çamkule, Çamlıkule, Çamlıpınar, Yenigün, Kuruçeşme, Buca Koopkeratif, Adatepe, Gediz, Göksu, Beyazevler, Enhoşlar, hemen hemen bütün Atatürk Mahalleler, 2.inönü ve inönü Mahalleleleri, Gaziemir, Cumhuriyet Mahallesi, Küçük Yamanlar, Büyük Yamanlar, Postacılar, Gümüşpala, Örnekköy semtlerinde aşırı yoğundurç
Adını görünce tansiyon düşüklüğüne yol açıyor.
Yine Mardin de 3 polis şehit etmiş kabile

Hem de polislerden birinin doğum günü imiş ve nişanlısı varmış.
bir ırk düşünün atası apo olan. türkiye'de yaşadığı halde türkten nefret eden. adı oğuz soyadı bozkurt olduğu halde kürdüm diyen. işte böyle birşey. buyrun.

https://www.facebook.com/...%7B%22tn%22%3A%22R9%22%7D
Yaşadığı toprağında uzun yıllar boyunca belki de en fazla ezilen azınlık. Demokrasi nöbetine çıkmış ülke gardiyanlarının sivil düzeni sağlamak için sırf etnik görünüm bahane edilerek bu azınlığa dahil "insanı" tartaklama hakkını kendinde bulmuş, dayatmaların dışına çıkmaya cesaret edemeyen, yeni fikirlere acıkmayan, özgün düşünemeyen stabil (mayamızda iyilik olduğu sürece iyileşme umudu görüyorum) beyinler bir kez daha beşeriyetin yüzü kara tarafını göstererek beni utandırmıştır.
asil ve yüce olan, tanrı tarafından kutsallaştırılmış... açık ve net.
ülkemizin güzel insanlarının içinde bulunduğu ırk.
Yakında Ortadoğu'nun en büyük devletini kuracak olan cesur ve Kahraman halk.
Uludağ sözlükteki bazı kesimin yermeye çalıştığı, yerdikce haz aldigidir.
Bossunuz. Hiçbir şeye sayginiz yok. Kotusunuz.
şu başlığın birazının okunması bile birçok mala çok şey katardı.
cahil nerden bilsin bilmediğini?
Benim ırkım. Irkçılar (türkler) bana hakaret ediyor. Hakaretleri bana güç veriyor. Kapışmak isteyen türk varsa mardin merkeze gelsin.
yaklaşık 100-150 öncee böyle bir oluşum yoktu. her ne olduysa birden 5000 yıldır bu bölgenin halkıyız demeye başladılar. üstelik kokuyorlar.
Ortadoğu'nun geleceğini belirleyecek kadim halkı.
asla ama asla bu coğrafyanın kadim halkı değildirler. iranın dağlık kısımlarından arap ve türk yayılmasıyla yerleşmişlerdir. şimdi devlet kurabilmek için tarihsel uydurmalar yapıyorlar.
kürt diye bir ırk yoktur.
bunu aşağılama olsun diye demiyorum

kürtler irandan anadoluya göç etmiş ve sonradan kürt adını almışlardır
kürtlerin soyu iranlılara dayanmaktadır.
soyu kökeni vatanı iranın dağlarından gelen topluluk. fakat kürt diye bir şey yok demek yanlış olur. bence pers kabilesiler.
Tanımadığı insana asker düşmanı o.ç diyebilen şerefsizleri ortaya sermiştir.
bir türlü iyisini göremediğimiz.
Bir kısmı Sosyal medyada küfür yedikleri için bebek katili olup dağa çıkmayı haklı görüyor. ilginç.
Günümüzde çoğu kişi tarafından "Kötü" diye damgalanmıs ırktır.
Cesareti ve mertliğiyle nam salmış ortadoğu halklarının en asaletlisi.
dünyanın başına gelmiş bir bela. okul istemezler, eğitim sevmezler, doktora düşman, üremeye meraklı bir millet. cahilliğin sınırlarını zorlayan insanlar için okul açmak, öğretmenleri bu insanları eğitmeye zorlamak ne beter bir şey.

geçende kliniğe geldi bir kaç tanesi. bir adam karısı ve çocuğu. 14 çocuktan bir tanesini getirmişler. çocuk okumuyor tabiki diğer 13 kardeşi gibi. 14'ü de babasının atölyesinde çalışıyormuş. babaları çocuklarına tek bir kuruş bile vermiyormuş. anneleri zaten anneanneleri gibi duruyor. öyle çökmüş doğurmaktan. sonra biri daha geldi. iki tane çocuk yanında üçüncüye hamile. hamile misin diye sorunca ihihih evet diye gülüyor. tek amaç doğurmak bu insanlarda. evlat sevgisiymiş, evladının okuması iyi bir hayat yaşamasıymış umurlarında değil. sonrada eğitecekmişiz de biz bunları düzelecekmiş her şey. gülüyorum bunlara. cahilliği içselleştirmiş, kültürüne almış bir toplum bu. tez elde kurtuluruz umarım. zaten ya onlar yanacak ya biz artık kaçarı yok.
alıntı
Emperyalist devletlerin 1 numaralı piyonu.
tarihsel süreç içerisinde yaşamlarını aşiret/ kabile yapısı şeklinde kurdukları için günümüzde ulus/ millet olma anlayışına sahip olamayan topluluklardır.

batı asya coğrafyasında türkiye, ırak, iran ve suriye devletleri sınırları içerisinde yaşayan kürtlerin her birinin farklı jeopolitik tahayyülleri bulunmaktadır.
Genel anlamda çocuklarını yeterince eğitmeyen cahil ırk, ama kendini yetiştirip vatanına milletine bağlı olanları kardeşimdir