bugün

pkk diye nitelendirilen, aslında bu şekilde pkk ya çanak olarak tutulan bir kısımdır. hatta bu o kadar ileri gitmiştir ki ülkemizde kürtlerin istekleri adı altında pkk partizanlığı yapılmaktadır.

edit: kürt değilim.
bügün metroda geçen bir olay (objektif):
kalabalık bi durakta metronun kapıları açıldı ve kalabalık grup doluşmaya başladı. iki kürt içeri bağıra bağıra ellerinde bavullarla girerken arkada kalan kibar bir beyefendi ''ilerleyebilir misiniz?'' dedi. kürt yavaş yavaş ilerlerken buna 10 saniye boyunca ters ters bakıp arkadaşına doğru sessizce sövdü beyefendiye.
daha önceleri varlığı inkar edilip ''yok ki canım öyle bir ırk'' denilen ama günümüzde ''varlığına'' küfür etmek için yarışan ırkçı faşistleri gördükçe gülümseten ırktır.
yapılan çoğu yanlışın yüklendiği ırk.
mezopotamya nın kadim halklarındandır.
Bir cok kurt arkadasi olan biriyim cok iyi kalpli olani barisi destekleyeninide gordum ataturke kufur edeninide. kisilik meselesidir bu kurtlerin hepsini kotulemek haksizlik olur.
büyük bir çoğunluğunun elektrik faturasını biz öderiz.
antik dönemde iran'a(önce perslere, sonra sasanilere) kök söktürmüş halk. hatta kürtler ile farsların mücadeleleri bir şekilde mitolojilere de girmiştir. ayrıca o dönemde kürtler maniheizmin kurucusu mani'nin en etkili destekçileri olmuşlardır. kurumsallaşmış zerdüşt dini devlet düzenine komünal düzeydeki tüm isyanlarda kürtler baş rolde olmuştur. sonrasında mazdek'in de yanında olmuşlardır, islam sonrası dönemde babek'in de; ayrıca babek kürttür.
ayrıca kürtlerin iran coğrafyasında antik dönemden bu yana var olmalarına rağmen şii değil de şafii olmaları tesadüf müdür? asla değildir.
(bkz: wölf)
saçma sapan bir ırk. tıpkı ingiliz, türk, arap, azeri, rus ... gibi. insanız lan, anlamak çok mu zor. bi adam doğuştan türk diye avrupada barbar oluyorsa; doğuştan kürt diye türkiyede terörist... veya zenci olduğu için doğuştan hırsız, kaba...

kısaca: ön yargılarınızı sikeyim.
wölf...
türk ırkı ile kesinlikle eşit olamayacak olan ırk(!).
(bkz: sibirya kürdü)
kanimin isinmadigi ama iyisininde oldugu bir ırk.
kürtlere ön yargı beslememeye çalışırım, genellemeye kurban gitsinler istemem ama bugün metrobüste denk geldim bu kadar mı saygısız olunur anlamış değilim. Son ses aralarında kürtçe konuşarak halk nasıl olsa anlamıyor diye milletin tipiyle dalga geçiyorlardı. Bir tanesi de metrobüste tutunurken elimi elledi sırf bunlar yüzünden başka durakta inmek zorunda kalıp tekrardan metrobüse bindim.
bazı insanları tarafından bazı ayrıcalıklara kavuşturulmadıkları için, ön yargılı bakıldıklarına inanan topluluk.

ayrıcalıklara alışmak yıllardır adalet diye bağıranlara adaleti unutturur. yıllarca komünizm diye gezen bir devrimcinin para bulunca pek ala bir kapitalist olması gibidir bu.
Çok güzel kızlara sahip bir ırk.
ama unutulmamalı, çirkin kadın yoktur "baba beni okula gönder" demeyen kız vardır.
hayali kürdistan hayalleri gerçekleşse içinde azınlık olacak olan ırk.
gördüğün yerde tükür yüzüne.
"yürüyün arkadaşlar bizden olmayanın tepesine binelim, karalıyalım, küfredelim." kampanyası için stantlar açılmıştır.
Bir çeşit millet. içlerine girildiğinde candırlar fakat siyasi olarak anlaşılmazdırlar bu sebeple türklerle çatışma içindeler ve türkler bu çatışmada çoğu kez haklı.
devletin şiddetin temeli olduğuna inanan bundan dolayı yaşadıkları topraklarda sadece özerk bölge olmak isteyen bir halktır.
Türkiye tarihinde ezilmiş olan halk Kürtler, dilleri yok sayılmış olan Kürtler, köyleri yakılmış olan Kürtler, kırıma uğramış olan Kürtlerdir. Ama ne yazık ki Türk toplumu bunu anlamakta güçlük çekiyor. Bunların hiçbiri olmamış gibi davranıyor ve eline yüzüne bulaştırıyor. Çünkü her zaman Kürtlerin geri kalmasını ve daha fazlası yok olmalarını istiyorlar. Aslında en tehlikelisi de budur. Yüzlerine kardeşim deyip arkalarından mezarlarını kazmaktır.
aldıkları nefes bile gereksizdir.
ırk mıdır millet midir diye tartışılan kimlik şekli.

adam ben kürdüm dedikten sonra götüne koyarım deme öyle diye diretmek boşa..
güncel Önemli Başlıklar