bugün

entry'ler (22)

izafiyet teorisi

kısa bir örnekle anlatmak gerekirse aralarında gıdım fark olmayan 2 ikiz kardeş düşünün bunlardan biri dünyada kalıyor diğeriyse ışık hızında yada ona yakın bir hızla uzuya gidiyor uzaya giden döndüğünde dünyadaki kardeş için çok uzun zaman geçmiştir ve yaşlanmıştır uzaydan gelense hala aynıdır ve zaman çok az geçmiştir.

filistin halk kurtuluş cephesi

ne israil siyonizmine nede hamas gibi arap yaltakcılığına papuç bırakmayacak ve filistini kurtara bilecek tek ordu.

türbanlı kızın solcu erkeğe aşık olması

gayet normal bir olaydır.

akp hükümeti

bir iki yem atıp koyunları kandıran %36 civarı oy almışken %10 seçim barajı yüzünden %50 gibi gözüken parti.

işçi ölümleri için kaderleri bu diyen tip

halkı sömüren kalleş katillerdir .

kenan evren

faşizmin vahşetin ve caniliğin resmini çizmiş adam.

karısı kanser olunca boşanmayan salak erkek

adam gibi damdır aşk hastalık tanımaz .

kürt evi balkonu

valla bizim balkonda kenara sıkıştırılmış 3 tabure yazın balkonda yemek güzel diye bir masa var yani anlıcanız balkon bildiğin balkon.

kürtler hakkındaki entryleri okuyan kürtler

gittikçe bu sözlükten soğuttu bu başlıklar beni hergün kürtler şöyle böyle haklı olarak sinir zıplatan bir his bu arada YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLiĞi.

andımız

faşist ve gereksizliğin sembolü .

kürtleri sevmeyip onlarla aynı ülkede yaşamak

ya bir durun bu ne düşmanlık ne güzel hep birlikte yüz yıllarca yaşadık yine yaşarız ama kürtler kürt faşistlerinden türkler türk faşistlerinden kurtulmalı.

tayyip ilçeye geldiğinde söylenecek şarkılar

ismail yk'dan ''allah belanı versin'' bide ''acayip hayvanlar benziyirsen.

fakirlerle dalga gecen eski fakir

paranın beyne kısa devre yaptırıp hafızayı formatlamasım durumudur.

yazarların izlediği film kategorileri

anlamlı
sistem eleştirisi yapan
komedi filimler.

kürt

mezepotamya bölgesinde yaşayan sonra dağılmış genelde hayvancılık yapan kendi dilinde yazılışı Qrd olan bir ırkız biz.

çav bella

italyan devrim marşıdır hikayeside vardır şarkıdaki bella isimli şahıs anlaşılcağı gibi bir partizandır bir gün ordu bellayı yakalar sonra diğerleri onu kurtarmaya çalışır sonra pazarlıkla orduyu ikna edip bellayı alırken bir anda ordu ateş açar yani bellanın salınması bir tuzaktmış işte bu olaydan sonra bellanın sevgilisi bu şarkıyı yazmış ve partizanlık bayrağını devralmıştır.

kürt olduğum halde elektrik faturası ödüyorum

mantıksızdır sanki kürde beleşte zevkten para veriyo tabi ödicen.

kürtçenin arak bir dil olması

saygısızlık yapmayı bir dayanağınız bie yok bildiğin dilimiz var.

vine saçmalıkları

bir kaç eline kitap almamış çoğunun lise çağında olan gerksizlerin espiri yapma çabası.

devlet bahçeli

sürekli bağıran çağıran iktidarı tırt çıkan ve benim neslimin (90'lar) bu adamın sesine nolmuş sorusunu çok merak eddiren adam (cinden bunun sesine nolmuş).