bugün

sağmalcılar metro istasyonu'ndan inildiğinde can can tantuni'den başka bir yerde yenilmemesi gereken yiyecek. oraya gidin tantuni ve künefeyi beğenmezseniz paranızı ben bursa'dan öderim.
en hassas kısmı kullanılan peynir, kadayıf ve şiresinin ayarı olan tatlıdır. tatlıların kralıdır. bir porsiyon yedikten sonra üzerine 1 bardak su içmeden durabiliyorsanız o künefe iyi künefe değildir derler.
peynirli bir tatlı. ama ben küçükken tatlı olduğunu bilmezdim sadece tuzludan ibaret olduğunu sanırdım. adı bile tatlı havası vermiyor. künefe ne lan.
aaaaaaaaaah
oooooooooooh
yeahhhhhhhhhh
işte buuuuuuuu diye bağırmamı sağlayan tatlı. çok cicidir kendisi hiç bitmesin isterim o
sevmedim, sevmiyorum, sevmeyeceğim. ya peynir ile tatlı ne alaka ki? insanoğlunun icat ettiği en aptalca karışımdan biri. cheesecake de iğrenç bir tatlı zaten. ha, bir de tavukgöğsü var. onu da unutmayayım.

bir tatlı türüdür, hatay'da ünlüdür.
antalya'da yenilecekse konyaaltındaki kral künefe'de yenmesi tavsiye edilir.

yine de en güzeli hatay'da yenir.
yapan usta kötüyse sizi hayattan soğutur fakat işini güzel yapan bir ustadan yerseniz bu müthiş tatlıyı diğer tatlılar küçülür gözünüzde.
kendi peynirinin yerine eriyen ama tuzlu olan bir peynir ya da tereyağının yerine margarin koymadıkça her şekilde süper olan tatlı. ne yazık ki bahsettiğim bu iki şeyi yapanına da denk geldim.
Az önce televizyonda nasıl yapıldığını gösteren bir program vardı. izlerken bile kendime hakim olamadım. Nasıl güzel bir şeydir yahu.

Künefe yapabilen adamla evlenebilirim. Programdaki künefe yapan adam bile bir an gözüme Hugh Jackman gibi görünmedi değil.
şu saatte akla gelip acı çektiren, sanırım dünyadaki en lezzetli tatlılardan bi tanesi.

görsel
antakya'da kral künefe, künefenin ne demek olduğunu öğretir insana. iskenderun'da ise petek en güzel yerdir künefe mevzunda.
peynirle tatlının buluştuğu ender lezzet.
olsa da yesek, muhteşem bir tatlıdır.
memleketimin meşhur tatlısı. az şireli ve soğuk olduğu zaman yanında bir bardak soğuk süt ile çok güzel gitmektedir. yada bana öyle gelmektedir.*
şu gece vakti gidecek güzel tatlı.
gerçekten iyi yapılmışsa eğer, yerken kendinizi farklı diyarlarda hissedebilirsiniz. bu büyük nimet malesef her yerde aynı kalitede yapılmıyor.
antakya' nın en meşhur tatlısıdır. zaten başka hiç bir yerde de tadına varılmaz onun, künefe antakya' da, ulu camii' nin karşısında yenir.
Canimin her daim cektigi tek tatli. sicak sicak ohh. olsa da yesek.
dünyanın en güzel tatlısıdır.
meşhuriyeti hatay sınırlarında ilan edilmiştir. tuzsuz peynir ve tel kadayıfla pişirilen sonunda üzerine sıcak şerbeti eklenerek servis edilen yöresel bir tatlıdır. gastroturistler bir gün yolları düşerde yemek isterlerse. iki yer tavsiye edilir. birincisi has ferah künefe ikincisi kral künefedir.
edit: mekan veriyoruz, tarif veriyoruz, espiri katmaya çalışıyoruz. nea istiyonuuzz?
Olsa da yesektir.. aksam aksam cekti seni. ah künefe, ah !
Hakikisi Antakya'da yenilen, biraz ağır bir tatlı olmasına rağmen harikadir.
peynirli falan bir tatlı. çok şekerli olduğundan boğazı yakabiliyor.
Icine fistik yerine bezelye parcaciklari atanlar olmasa sevmeyenlerin bir kisminin fikrinin degisecegi gorusundeyim.
baklavadan daha çok kaloriye sahip olduğunu düşündüren bir müthiş tatlı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar