bugün

görsel
Koyunuma bakıyorum evimin önünde ağacın altında yatacam birazdan.
bu saatte hayvanlar tekrar kıra götürülür çünkü öğlen saatlerinde eve dönülüp hayvanlar güneşten korunmuştur.
şimdi güneş azaldığı için tekrar otlama iştahları gelir.

hayvanın yoksa yavaş yavaş tarla işi bitirlmeye hazırlanılır. paydosa yani.
bunun kötü tarafı tüm gün güneşin altında çalışmışındır. pişmişindir ama o eve dönüş var ya dünyalar senin olur. ev saray gibi gelir.
ha şu var ama eğer eski usul harman yapıyorsan bu saatlerde rüzgar çıkar. paydos edemezsin daha o rüzgarda samanla buğdayı ayıracak güç var sen havaya savur yeter.
Su tesisatı patlamış, onu yapıyoruz. Büyükşehir yasası ile mahalle statüsüne döndürüldüğü için herhangi bir menfi durumda uğraş vermeniz, ilçeden usta getirmeniz gerekebiliyor.
bence orgy, ama hasat da yapabiliyo olabilirler. gibi gibi.
Hiç küfretmeyen beni bile bu başlıkları gördükten sonra içimden küfretmeye başlattırdınız inşallah dışıma yansımaz.
Bu entryi okuyor ahahahahshansjdjss.
Wayt çaklıt moka içiyorlar.
Bir çoğu uykuda bir kısmı ise sehirdekilerin zikkimlanacaklari uzum elma kayisi seftali bugday domates biberi domuzlar talan etmesin diye elde tüfek nöbet tutuyor.
Yıldızları seyrediyoruz valla.
Standart bir insan ne yapıyorsa onu yapıyorlardır. Şehirde yaşayanlar da bilimsel araştırmalar yapmıyorlar sanırım bu saat itibariyle.
3. Sayfa haberlerine bakılırsa bazılarının şu vakitleri sandığımız kadar boş olmayabilirler.

Dipnot:hayır biz marjinal değiliz.
Valla biz çekirdek çitliyoz.
biraz önce köydeydim, köyün boş gezen delikanlıları köy içinde silahlarla ilgili konuşuyorlardı, sonra futbol muhabbetine başladılar. si... böyle muhabbeti deyip şehire geldim. tahminimce bu saatte dışarıda laflayan gençlerin haricinde herkes mışıl mışıl uyuyordur.
belki bahçeye su gelmiştir. su suluyordur.
Muhtar emminin evinin penceresinden perde araligindan kacak tv izliyoruz..
Uyumuşlardır erken kalkmak üzere..
Almanyadan gelen dayı oğlu gelirken radyo getirmiş. Köy meydanında toplandık dinliyoruz şu an.
Bizim köyde yataklar damlara serilmiş uyunmuştur. Köydeki çoğu insan erkenden kalkıp işe koyulduğu için erken yatıyorlar.
görsel
Al kardeş kahveciyim, millet yeni dağılmaya başladı sabah 6 da kalkıcak hepsi bu sandalyede oturan arkadaş sabah süthaneyi açıcak hayvanı olan sağıp süthaneye getiricek öğlen zamanında tarlası olan sulamaya gidiyor akşam üstü saat 7 gibi birdaha süt toplanıyor geceleri herkez gene kahvede olay bu şekilde dönüyor başka sorun varsa cevaplıyım.
Yüksek ihtimalle uyuyorlardır. Şimdi güzelim köylerde her şeyden uzak uyumak vardı. Bir de buğday tarlalarını pek severim.
Valla burada takılıyor.
zekeriyaköyde bahçede oturup sözlüğe giriyorlardır.
en kötü ihtimalle internette sörf yaparken televizyon izliyorlar. en iyi ihtimalle dere kenarında canlı müzik eşliğinde keyif yapıyorlar. bizim köyde senin arkadaşlarından yok. hani dombay, inek falan arıyorsan arama boşuna.
Onları neden öldürmediğimize bir cevap bulmaya çalışıyor olmaları da ihtimal bir ihtimal.

Edit: ulan anlamadan basmışsınız eksiyi.
(bkz: köylüleri niçin öldürmeliyiz)
televizyon izliyorlardır. artık her şey var köyde.