bugün

Öykk midem bulandı.
Babamdır hem kendinden yaşca büyük olan annemle evlenmiş. Ben ne kadar normal biri olabilirim.
ensest ilişkidir. midesizlik insan mı yoktu da kendi kanından biriyle evlendin isteyerekse tabii. hani hepsini geçtim doğacak olan çocuğa yazık o kadar riskli ki.
yan komşumdur. zamanında şişman ama güzel olan halasının kızını babam için düşünmüşler de istememiş.
bizim karşı binada da kocasıyla kuzen olduğu için kızı engelli doğmuş yaşlı bir teyze vardı, 50 yıl boyunca ona baktığı için evden çıkmayı unutmuştu garibim.
Amerika Birleşik Devletleri'nden bilim adamları tarafından yapılan son araştırmalar oldukça beklenmedik rakamlar göstermiştir. Kuzenlere ve erkek kardeşlere doğan çocukların, % 1, 7 oranında genetik patolojiye sahip olduğu sonucuna varmışlardır. Bu rakam sıradan çiftlerinkinden sadece biraz daha yüksek. Aynı zamanda, konjenital deformasyonları olan bir çocuğa sahip olma riski, alkolizmden muzdarip veya 40 yaşlarında olanlarda çok daha yüksektir.

Tıbbi açıdan, çocukların fiziksel ve zihinsel engelli olma riski, normal çiftlerinkinden biraz daha yüksektir, ancak bu yüzde kritik değildir.
Dayımdır. 20 yaşında dayısının kızıyla evlenip almanya'ya gidiyor. Eşi çok iyi bir kadındı, mükemmel bir kadındı ve dayıma aşıktı. Ancak çocuk sahibi olamıyordu. Kadının ailesi dayıma iç güveysi muamelesi yapıyordu. Dayım kadından soğudu ve onu kardeşi gibi görmeye başladı. Yıllarca aralarında bir şey olmadı. Dayım kadını aldattı ve hep vicdan azabı çekti çünkü karısını kardeşi gibi de olsa severdi. Kadın çok ama çok acı çekti; kırış kırış oldu erken yaşta. Dayım evi terk etti bir gün. Sonra başka kadınlar. Bir sevgilisi oldu 10 yıl süren ilişki en sonunda evlilikle taçlandı. Bunu duyan eski yengem hemen birisiyle evlendi. Düşünün dayımı beklemiş onca sene her şeye rağmen.

Dayımın dayısıyla ve kuzenleriyle arası açık senelerdir. Anneannemde abisiyle küstü epey bir süre o ayrılık süresince. Tüm aile birbirine girdi. işte bu sebepten bile akraba evliliği çok kötü.
tartismasiz bir bicimde ensesttir.
Trakyalılar olarak kuzenlerimizle kardeş gibi büyütüldüğümüzden olsa gerek benim için ablayla, kız kardeşle evlenmek gibi bir şeydir. iğrenç ötesidir ve bu tamamen kültüreldir. Lannister olarak doğup kız kardeşimizden de çocuk yapıyor olabilirdik.
Benim için doğru değildir. Toplum etik kuralları çerçevesinde bakıldığında da aslında doğru olarak kabul gören bir şey değil ama çok fazla kuzeniyle evlenen insan var.
(bkz: iğrençlikte çığır açmak)

Oğlum sapık mısınız ne boksunuz lan! Kafkas Türküyüm. Bizde asla olmaz. Bahsi bile geçmez. 500'lü yılların arap Yarımadası'nda mı yaşıyoruz? Akraba evliliğinde engelli doğan çocuk durumunu falan geçtim. Mideye bak AMK. insan kuzenine uçkur çözecek kadar geniş olmamalı.

80 milyon nüfuslu ülkede adam mı bulamadınız? Köyünden çıkmamış çomar sürüsü!
Bazı yerlerde doğaldır. insan, kültürlerarası farklılıkları ‘iğrençlik, sapıklık, uçkuru bozuk’ olarak algılamamalı.
ya kız çok güzeldir ya da evlenenler islamcıdır...
Kemal Kılıçdaroğlu ile Nihat Hatipoğlu nün yanlis bilmiyorsam Süleyman Demirel de yaptı benim akrabalarım arasında da var bence igrenctir.
Yabancıya gitmesin.