bugün

güldürü öğelerinin fazla olmasının, şafak sezerin döktürmüş olmasının yanında inceden dini öğelere giydiren türk filmi. hoca rolundeki sapık şerefsiz büyücü tiplemesi,
papaza saygı duyulası bi paye verilmesi ve betimlemesi buna örnektir. bunun yanında şafak sezerin birisine sahte şarap satarken ersinin gelip "yow bırak günahı herşeyden önce ayıp yow" demesi.* "sktir et günahı da ayıp ya" *
yine şafak sezerin papaz kıyafeti giydikten sonra "toplum biraz saygı duysun" gibi bi cümle sarfetmesi... tamam papaz aslen iyi bi insan olabilir de papaz kıyafetiyle toplumun saygı duyması arasında ne gibi bi alaka var? tamam papaza saygı duyalım sevelim, büyücü sapık hocalardan da nefret edelim, zaten hocaların imamların hepsi aynı demi? hadi bakalım.

yinede, komik mi? evet komik.
belli başlı adamların yaptıklarının dışında maalesef iyi komedi filmi yapamadığımızın kanıtıdır.
son senelerde çekilmiş açık ara en iyi türk komedisi.şafak sezer oyunculuğuyla göz doldurmuş yönetmen ve senaristi ahmet yılmaz'ın iyi iş çıkardığı filmdir.

(bkz: bağarma lan milletin içindee)
(bkz: lucifer kim lan)
(bkz: hğanananıskymm)

ayrıca marynin captan italiano ile basılması sahnesindeki shut the fuck uuup ve ben nerdeyim sen nerdesin be yavrum replikleriyle manyak gibi kendisini seyrettiren sahne-film.
filmin başından beri bir muz ticaretidir alır başını gider, sonra bir bakarsınız ki bu muz başka muz...
olmadık yerlerden vurup güldüren bir film.

fiko'nun çalıştığı geminin alman kaptanı herkese prezervatif dağıtmıştır. millet kullanmadığı kısmını getirip kutuya atarken fiko naturel seksi sevdiği için verilen tüm prezervatifleri getirip kutuya geri bırakır. alman kaptan:

- fiko, fiko fikoooo. was ist das fiko?
- this is prezervatif kaptan
- ja ich weiss...

(bkz: fiko)

(bkz: fick)
kutsal damacana, hizmet etmez amacına.
Geçen gün izlediğim güzel bir komedi filmidir. Çok büyük beklenti olmadan izledim bu filmi. Safak Sezer'i komedi filmlerinde çok da başarısız bulduğum söylenemez. Komedi türünde gayet başarılı bir arkadaş. Bu filmde de gayet başarılı. Zaten filmin ana karakteri kendisi ve filmi taşıyor. Filme yönelik en büyük eleştirilerden birisi de recep ivedik tarzında olması. Yani küfürlü, zaman zaman osurmalı ve bazı sahnelerin kopuk olduğu bir film. Bunlar doğru ama benim film izleme mantaliteme göre eğer bir filmi izleme amacınız gülmekse ve sonuç olarak gülüyorsanız orda nokta koymalısınız. Çünkü bu filme gülmeniz kimseye zarar vermiyor ve sizi mutlu ediyor. Yani bu tür filmleri izlerken "ama bu film çok gılişeaaaa" dememek lazım. Klişe olması ve saçma sahnelerin bulunması gayet normal zaten. Bu bir senaryo ve türü de absürd komedi. Tabi filmi tümüyle sevdiğim söylenemez. Mesela Filmde en beğenmediğim şey bazen seslerin duymanızı engelleyecek kadar kısık olmasıydı. Bazı diyalogları bu sebeple duyamadım. Onun haricinde başarılı bir komedi filmi.

---spoiler---
Filmde bir çok sahne var ki adamı kopartmakta. Vallaha Başlıcalarını saymadan edemeyeceğim.
-fikretin gemiden kovulma sahnesi ve özellikle de atlamadan hemen önce söylediği söz (ulan o kadar mesaimiz var.....)
-sitroen(anlayan anladı)
-"abi bırak şunu! Zevk alıyor pezeveng."
-aramızda cenabet var mı ? manuel olur böyle olur...
-bu adam nasıl ingilizce konuşuyo lan hiç bi' bok anlamıyorum (kaptan alamanca konuşurken)
-kadın bize sabah sabah temeliçgüdü yaptı...
-Papaz Artin'in şeytan çıkarma hikayesinin olduğu sahne (verdim kutsalı verdim kutsalı. )

---spoiler---

aklıma gelenler bunlardı. Daha çok sahne olabilir. Gerçi filmin en sonundaki sahne'De yer alan görsel efektin yanında, yılanının içinden çıkan şeytan figürü de komikti. Bu sahnelerle beni yardı diyebilirim. Oyunculuklar, kurgu, senaryo falan bunları geçiyoruz tabi. Sadece ve sadece gülmek istiyorsanız izleyin derim.
fragmanına bakılırsa yine ince espri ve zekadan yoksun bir Şafak Sezer filmidir. bu filme giden eş dost bir kere daha gözden geçirilmelidir. (bkz: aptal dostum olacağına akıllı düşmanım olsun)
kutsal damacana 2. filmiyle; 1. si mumla aratan ve bu performans sonrası muhtemelen 3. sü izlenemeyecek olan Şafak Sezer komedisi.
komik olduğunu duymamla, izlemek istememe rağmen çok geç izlemiş olduğum film. aşk filmlerinin unutulmaz yönetmeni filmindeki gibi parasızlık içinde çekilmiştir. komik sayılır fakat, şafak sezerin, şu çok guzel hareketlerde oynayan yanindaki oyuncuya, senaryo icabi hakaretleri ve tekmeleri biraz abartılmıştır.
şu an show tv'de dönen film.
show tv'nin ezel'in yerine iki haftada bir pazartesi günleri recep ivedikle dönüşümlü olarak yayınladığı komik film.
Basit espirileriyle bir yerden sonra insanı sıkan film.
ikincisini izledikten sonra daha da sevilen, bol bol güldüren şafak sezer'li ersin korkut'lu komedi filmi.. eğlencelik..
görsel
hala benim için bir "kült" film kıvamında olan muhteşem eğlendiren bir film.
belki 15-16 defa izledim baştan sona, ne zaman tv'de (show/türkmax) rastlasam yine dekilitlenip kalıyorum.
tabi orjinal dvd tadında olmuyor, çok fazla "biiip" var, ama yine de orjinalini bildiğim için gülmekten alıkoyamıyorum kendimi.
bu filme önyargılı olanların, filmi tam olarak özümsemek için 2. kez izlediklerinde müptelası olacaklarına eminim.
''bir sağdan verdim kutsalı bir soldan '' repliğiyle koparan filmdir.
Kutsal damacana 3 Dracula beklediğimize değmedi 1 ve 2, 3'e göre daha iyiydi şafak sezerin olmayışı çok bariz olara anlaşıldı.
Izlerken gulmekten koltukten dusuren, son derece tehlikeli bir filmdir. Siddetle tavsiye edilir.
verilen paranın son kuruşuna kadar hak eden filmler yapan şafak sezerin serisinin adı. muhteşem komik.
--spoiler--
ağbiiiiii şu halimize ak şu halimize baak kız ölüyor diyorum, gel dönelim bu işten.
--spoiler--
Kurt adam olayında yerin dibine batmıştır. Tek aklımda kalan sahnesi " Kezzap atıyolar lan !" cümlesinin geçtiği sahnedir. (ilk film idare ederdi)
Kapıdaki Rus- iyi akşamlar caanim
Mafya-Pappaz mappaz ne ayak sınız lan? kes lan vitaminsiz. ulan eşşek kadar herifler siniz duvara işemeye utanmıyormusunuz sitroen!
Şafak Sezer- Pardon abi stren sıtreeyn?
Mafya- sitroen sitren, lan siktir git!!!
şuan kanal 7'de gösterilen film.

Şeytan'ın , fikret'in suratına işediği sahne dahi silinmiş.Bu kadarda olmaz kardeşim ya.Her olayı silip,sansürleyeceksen hiç gösterme.
fikret kaptanla tartıştıktan sonra gemiden kovulur. gemiden atlayacaktır son kez arkadaşlarına veda etmek için ağzını açar ve,
fikret: arkadaşlar ben gidiyorum, hakkınızı helal edin.
mürettebat :eyvallah abi, görüşürüz..
fikret: amınakoduklarım! okadar mesaimiz var insan bi nereye gidiyosun der!
ve gemiden atlar. sonra yüze yüze okyanusları aşarak türkiyeye gelmiştir kendisi.