bugün

içinde doğru sözlerin geçtiği tek kitap tamamı ile evrene anlamaya yönelik değil hem demek zorunda da değil çünkü evrene bakınca zaten bir yaratıcı olduğu anlaşılıyor sanılanın aksine Kuranda iyi şeyler tavsiye ediliyor alay edilmemesi gibi aslında bir insan olma sanatı.
bağnazların,yobazların şahışları ilahlaştıranların,cahillerin,zorbaların,zalimlerin asla anlayamayacağı kitaptır. bu kitabı anlamak herkese nasip olmayacak. kişiliği ve karakteri belirli bir seviyeye ulaşmayan adam bu kitabı anlamayamaz.
mitolojik arap tanrısının gönderdiği iddia edilen kitap, daha doğrusu laf-ı güzaf olarak inmiş kitaba dönüştürülmesi yıllar sonra olmuş, tabi keçinin yediği kısımları saymazsak.
'yanlış', 'hatalı', 'eksik' olduğu iddia edilen kısımları, nefesi kuvvetli hocalar, şeyhler, tarikatlar ve akebe sayesinde değiştirilmiş, düzeltilmiş ve güncellenmiş kutsal kitap.
Kusursuz mukaddes kitaptır. Evrene dair bilinmezlikleri çözen, geleceğe dair ayetler olan, en önemlisi öldükten sonra yaşanacakları anlatan kitab-ı mukaddestir.
islam dininin kutsal kitabıdır. tanrıdan cebrail aracılığıyla geldiğine inanılır.
Türkçesini okuyun arkadaşlar.
Türkçesini okuyun arkadaşlar. ben neye inanıyormuşum bilmeden diyeceksiniz.
size meal okuma diyorlar dertleri sizi kuranla buluşmanızı engellemek hala akletmiyormusunuz?
siz kuran okumayacaksınız ki bu müptezellerin cemaatlerine vs gideceksiniz. onlarda size cahil muamelesi yapacak.
din tekelinde olsun istiyorlar. Buna izin vermeyin.kurandan ayrılmayın.
turkiyedeki bu cemaatler sizi Allah'a kul değil cemaatlerine işçi köle yapıyorlar. sözde tevhid eriyiz tagut'u reddediyoruz diyorlar hepsi hikaye.
onlar sadece size cemaatlerini kutsattırıyor özgür bir insan olamıyorsunuz yani.

kuran-ı kerim şiir gibi kıraatlı vs okunamaz. kuran yalnızca anlayarak düşünerek okunacak bir kitaptır.
bu kitabı anlamadan sevap için okuyan adam allah'la alay ediyordur.
mesela bazı ateistler var diyorlar ki hadisleri reddeden kafirdir hadisleri reddedemezsiniz!
bunu neden söylüyorlar ateistler biliyormusunuz?
kendi kafamıza sıkalım diye.
kuran işlerine gelmiyor çünkü.
bakın ateistler bu bagnaz ve yobaz takımını çok severler . tek sebebi de bu bagnazların ateistlere islami görmek istedikleri gibi göstermeleridir.
müslümanlar, şunu unutmayın!
sadece Kuran'dan hesaba çekileceksiniz. uydurma hadislerden,fıkıh'tan vs değil!
garip bir şekilde geleneksel ıslamcıların tamamı kuran düşmanıdır.
Kur'an herkesin anlayabileceği kadar basittir.

Allah bir sürü şey diyor. Sen hangisini yaptın da başkalarını itham ediyorsun?
inançlı ve açık fikirli biri bana peygamberin özel yaşamına dair düzenlemelerin kuran'da geçmesinin nedenini ve aynı şekilde dönemin siyasi konularına dair neden çokça ayet olduğunu anlatabilir mi? Felsefi olarak iyi ama cidden böyle ayetlerin var olmasını evrensel bir tanrıyla bağdaştıramıyorum.
bazı alimlerin arapça değil acemce yazılmıştır dediği kutsal kitap.
içindeki bazı ayetleri okuyunca koskoca Allah bunları söylemiş olamaz diyorum. Bunun sebebi emeviler döneminde kuran'ın değiştirilmesi.

Allah zamana hakim olduğu için ve kuran'ın değiştirileceğini bildiği için kuran ayetlerinden gelen 4 kapı 40 makam'ı korumuş.

Kuran her ne kadar değiştirilmiş olsa da sonuçta Allah'ın kitabı. hem Kuran'ı okumak, hem de 4 kapı 40 makam'ı öğrenmek lazım.
Hem Kur’ân, bilmüşahede ve bilbedâhe, ebedî ve daimî bir mu’cizedir. Her vakit i’câzını gösterir. Sair mu’cizat gibi sönmez, vakti bitmez; ebedîdir.

-Mektûbat, rnk
islamiyetin kutsal kitabı. Türkçe mealinin okunmasında fayda var.
Dili arapça olan, müslümanlara inmiş bir kutsal kitap. Ben bir mucize olduğunu düşünmüyorum.
görsel
karia suresi:

görsel
hz.muhammede indirilen kutsal kitap. aynı zamanda bir anayasa.
görsel
7. Yy arap iç siyaseti ile ilgili bir kitap.

Türkleri ilgilendirmez.
Kur'an'da zamir, isim ve sıfatların uygunsuz kullanımı, müzekker-müennes uyumsuzluğu, tekillik-çoğulluk kurallarına uyulmaması gibi değişik kategorilerde incelenen çok sayıda gramer uygunsuzluğu bulunur.[42] Bu uygunsuzluklar değişik teorilerle izah edilmeye çalışılmıştır. Konu farklı kişilerce hata veya istisnai kullanım olarak değerlendirilir. Kur'ân'daki gramer uygulamaları ile ilgili bir iddia da gelecekle ilgili ifadelerde mazi (geçmiş) sigasının kullanımıdır. Buna göre bu şekilde anlatımın başka örnekleri de bulunmakta ve Ay'ın gelecekte parçalanacağı Kamer Suresi'nde bu şekilde anlatılmaktadır.[43][44] Anlam kayması denen bu durumun Türkçe dahil çok çeşitli dillerde örnekleri mevcuttur.
''okunan'' demekmiş.

luggat.com sitesi diyor bunu.
''okunan'' demekmiş.
görsel