bugün

bir sözlük yazarı tarafından edirne c. başsavcılığı'na türk ceza kanununun 134. maddesi (özel hayatın gizliliğini ihlal suçu) ve 135. maddesi (kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi suçu) gereğince hakkında dava açılmış yazardır.

benim sıkıntım dava açılmasından yana değil, benim derdim böyle geri zekalı adamlarla aynı sözlükte olmamdır.

maalesef bu sözlükte çok saplantılı insanlar var. kene gibi bir yazara yapıştığı vakit onun son damla kanını emene kadar bırakmıyorlar.
yıllardır bu tip insanlarla uğraştım. belki aranızda uğraşanlar da oldu. belki sizlerin de birkaç sapığı var.
sizi haz etmeyen, sizden nefret eden, sizin küçücük bir mutluluğunuzu dahi çekemeyen birçok kişi var.

ben eskiden bu hususta sözlük yönetimine çok kızardım. mesajlar olsun, yorum özelliği olsun, çok ağır hakaretler ve tahriklere maruz kalıyoruz, neden bunlara bir çözüm, bir çare bulmuyorsunuz derdim. konuyu taa sözlüğün sahibine kadar taşıdım. sağ olsun yorum özelliği kısmında ve mesajlaşmalarda yeni düzenlemeler getirdi. artık yazarlara eskisi gibi her isteyen kişi mesaj çekip rahatsız edemiyor, isteyen '' sadece arkadaşlarımdan mesaj alayım '' özelliğini kullanıyordu. yorumlarda küfür edenlere ise '' yorum özelliğini kapatabilme imkanı verildi ve hatta bununla da yetinmeyip '' sadece giriş yapmış üyeler yorum yapabilsin'' özelliği bile konuldu.

bu hususta sinirlendiğim zaman entryler girip ''işini yapmıyorlar '' dediğim yönetimin hakkını yememek lazım. onlar bu iki sorun üzerine ellerinden geleni yaptılar. bu hususta zall ve ekibine çok teşekkür ediyorum.

ama ben ve benim gibi birkaç yazar '' sadece arkadaşlarım bana mesaj çekebilsin '' özelliğini kullanmak istemiyor. değişik kitlelerin yorumlarını, beklentilerini, eleştiri ve nefretlerini de bilmek istiyor. küçük bir havuzda yüzmek yerine büyük denizlerde boy göstermek istiyor. zaten yazar dediğinde herkesin cümlesinden bir şeyler kapan, iyi analiz eden, güzel tespitler yapıp ufkunu gittikçe açan kişilerdir ve bu da geniş kitlelerin yorumları, eleştirileri ile şekillenir. en kötü eleştiri de bile kişi ondan bir şeyler kapar. hatasını ve doğrularını anlar.

o yüzden mesaj kutumuz herkese açık ve iyisiyle kötüsüyle, küfürüyle sevinciyle bir sürü mesajlar geliyor. havalı bir ibne gibi görünsem de hepsine tek tek cevap veriyorum. 7 entry girip yeni yazar olan şahısla bile uzun uzun sohbet ettiğimi bilirim. her ne kadar fake olduğunu düşünsem de...

dün biri daha mesaj çekti ve hakkımda suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. sakin bir şekilde sebebini sorduğumda ise '' anlarsın aslanım rahat ol, sana adam olmayı öğreteceğim ben '' dedi.

bu tip herifler iyice çoğaldı bu sözlükte. zaten bu yazıyı yazmamdaki amaç da bu kansızlara artık birilerinin '' bir dur '' demesidir. bu sorunlu kişilere birilerinin '' lan siktir amcık ağızlı '' demesidir.

bak işte dayanamadım küfür ettim yine. şu yazıyı küfür etmeden tamamlayacaktım ama olmadı. çünkü mesajlaşmalar aklıma geldikçe deliriyorum.
neyse, sakinim.

adam ''şikayet nedenini'' söylemeyince araştırmaya geçtim ve neden beni mahkemeye verdiğinin bilgisini nihayet buldum.

şimdi yazacaklarım çoğu sözlük yazarını da kapsıyor!!

söz konusu yazarın şahsıma olan öfkesi sözlükte paylaştığı bir fotoğrafına yorum yapmam olmuş.

fotoğrafını bir başlığa kopyalayıp '' bende de göt var bakışı atmış ehehe '' deyince ağrına gitmiş adamın.
fotoğrafını izinsiz paylaştığım için türk ceza kanununun 134. maddesi (özel hayatın gizliliğini ihlal suçu) ve 135. maddesi (kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kaydedilmesi suçu) gereğince hakkımda dava açmış.

ben buradan hem ona, hem de sözlükte fotoğraf paylaşan tüm yazarlara sesleniyorum.

şu amına koyduğum yerinde eğer kendinizle barışık değilseniz fotoğrafınızı paylaşmayın abi.
eğer paylaşıyorsanız da yapılan geyik ve makaralara kızmayın. zira kimse sizin kara kaşınıza kara gözünüze hasta değil bunu unutmayın.
sbag gibi olun, devecialpay gibi olun, hatta (bkz: dan bilzerian vs protest sanayici) başlığında yerin dibine gömdüğüm protest sanayici gibi olun. eğer sözlükte fotoğrafınızı paylaşıyorsanız önce bunlar gibi adam olun.

lan ben ne zaman bir yazarın bilerek kalbini kırdım?
6 senedir am göt meme tarzı yazılar yazdığım halde ne zaman birilerinin canını güle oynaya yaktım?

arada bir yaptığım mizah yanlış anlaşılınca '' sil o yazıyı kukla, kalbim kırıldı '' mesajını çektiniz de nedenini dahi sormadan silmedim mi?

ulan nasıl bir kafa yapınız var sizin? götüne kumandalar soktuğunuz adamı halen tanıyamadıysanız sizin ben o böbreğinizdeki küçük taş parçacıklarını sikeyim.

bak sikerken bile sizi düşünüyorum.

sözüm onlara; amına koydum saplantılı piç herifler sizi. ottan farksız olan günlük hayatınızda bu tip şeylerle uğraşıp sağa sola mesaj çekerek eğlenmeye çalışan dal yaraklar sizi. ölün lan. valla bu hayat boş size.
sözlüğün en seksi adamıdır.

benimle sevişen ve bu söylediğime hak veren kızlar şukulasın da yalan mı değil mi hep beraber görelim.

edit: seviştikçe edit eklicem. 96 kişi oldu şuan evet.
7. nesil yazarım.

2011 yılında 20 den fazla yazım sene sonu istatistiklerine girdi. yaklaşık 7-8 kişi mesaj çekti. 10-15 kişi nick altı girip tebrik etti.

2012 yılında onlarca entrim yine bu listede yer aldı. 3-5 kişi mesaj çekti. 6-7 kişi nick altı girip '' iyiki varsın'' dedi.

2013 yılında 20 den fazla yazıyla yine bu istatistiklerde idim. . 1 kişi mesaj çekti; '' osasuna maçı üst mü olur lan göt '' dedi.

2014 yılında baştan aşağı kukla vardı. hiç mesaj gelmedi. 1 kişi nick altı girdi '' bi bitmedin amk '' yazdı gitti.

dün başlık açtım; shakhtar feneri elerse götüme kumanda sokarım dedim.
shakhtar 3-0 kitledi.

hülasa sabah sözlüğü açtım. 50 den fazla nick altı girilmiş.
121 kişi mesaj çekmiş.
görsel

ee yuhh amk!

hadi sok sok sok. göster götünü kukla, hadi kukla...

ulan ne ibne heriflersiniz senelerdir çözemedim sizi.
benim sokmama gerek kalmadan herkes sokmuş

(img:#807704)

gündem kukla nın götü olmuş. bir sürü başlık;

(bkz: herkese benden kumanda kukla ya yok)
(bkz: kukla erkekse götüne kumanda sokar)
(bkz: o kukla bu kumandayı tadacak)
(bkz: kukla nın götünü görmek için sıraya giren mallar)
(bkz: uzaktan kumandalı kukla)
(bkz: kukla nın götü)
(bkz: kukla ya girecek olan kumanda)
(bkz: kukla kumandaya poşet geçirmeli mi geçirmemeli mi)
(bkz: her yerinden çeken kukla)

ama ben böyle olacağını biliyordum. shakhtar feneri elerse götüme kumanda sokarım başlığını açtıktan sonra götüm kaşınmaya başladı zaten. aslında fenerin yenileceğini ve o kelini siktimin fernandao' sunun bi bok yapamayacağını biliyordum. bir derdim var a başvurup söz konusu başlığın silinmesini talep ettim. ben bir bok yedim yardım edin dedim. (bkz: #28792663)

zira bu tür başlıkların sözlüğün seviyesini azalttığını biliyordum. hayatına yön verdiğimiz okurlara ayıp olurdu. fakat bana kıl olan modlar bunu kabul etmedi. silemeyiz kusura bakma o götü görcez dedi. çareyi sözlükte samimi gördüğüm dostlarımda aradım. biri bana yardımcı olmalıydı. protest sanayici'nin kapısını çaldım. kapısını çaldığım adam hesabını sildirdi. haasiktir..

yalnızdım. gün boyu söz konusu başlık uplandı durdu. adeta uludağ sözlüğün logosu shakhtar feneri elerse götüme kumanda sokarım başlığı oldu.

maçın skoru 1 oldu, 2 oldu, 3 oldu derken ev arkadaşım hilmi '' boku çıkı bu maçın kanalı değiştir kuki '' deyip kumandayı attı.

kumanda kucağıma geldiğinde dudaklarım titriyordu.

üstüne örümcek düşmüş kız gibi olduğum yerde çırpınıp duruyordum. hilmi '' noldu olum '' dedi.

kumadayı gösterip '' al şunuğğğ '' diye bağırdım.

hülasa, sayın amına koduklarım, ben bir bok yedim. bunu kabul ediyorum ama iyiki yemişim. meğer ne kadar çok ibnem varmış ki hepsini görüp tanımış olduk.

kızlar bile; '' seni seviyom kuki, araba kumandasıyla yap tamam mı, kıyamam sana ben '' diye mesajlar çekmiş.

etuuu. bu etuuu bana kumanda fabrikasının imalat yerinin fotolarını yollamış.

zall: sokmazsam adam değilim diye yazdığım yazıyı açık oylamış.

lipsoz; ''buzdolabı poşetiyle kumandayı sar, sonra üstüne vazelin sür hissetmezsin '' diye taktik vermiş.

merhaba ben kukla: ''abi sana şimdi girdi ya, bana da girmiş gibi sayılır mı '' diye daşak geçmiş.

yav he he amk.

sen ilminle, bilminle, teknik verilerle, belgeler ve deneylerle bilgini paylaş siklenme.
ama iş göt olunca, elde kumanda herkes sırada bekle.

ne sözlük ne sözlük amk.
çok özlediğim yazardır. 1 aydır yazmıyor. kuki okuyorsan bunu açık oyla. dön sözlüğe, dön lütfen dön.

edit: ha siktir. arkadaşlar fake hesabımla yazıyom sandım. çok özür diliyom. negzel 1 aydır yazmayıp karizma yapıyodum. of ya gitti karizma.
geçenlerde izine ayrılan yazardı.

arkadaşlar izine ayrılır ayrılmaz;'' ebenin şeyine kadar yolun var ''
''oh bee siktir git''
'' kumandalar öksüz kaldı''
'' bir daha dönersen yolunu sikim''

vs gibi birçok mesaj aldığım için izni kaldırttım.. aslında 1 ay izin almıştım ama zall'a söyledim kaldırdı sağ olsun. kaldırır mısın dedim. kaldırırım ayıp ediyorsun kukla dedi. istersen modlara söyleyim onlar kaldırsın dedim. yok ben kaldırırım rahat ol kukla dedi.
hadi kaldır o zaman dedim ve şlak diye saniyeler içinde kaldırdı. kimseye söyleme kaldırdığımı dedi. götün teki değilim aramızda kalacak dedim.

hülasa kemik gibi karşınızdayım arkadaşlar. önce zall'a sonra beni gaza getiren tüm mallara teşekkür ediyorum. evet efendim. ayvayı yediniz döndüm.
sözlüğe döndüm diye aydinoğlu 41 'in büyük ayarına maruz kalmış yazardır.

ulan bana laf söyleyen herife bak hele. her gün adamı sözlükten şutluyorlar, herif zombi gibi tekrar ayağa kalkıyor. meydan larousse ansiklopedisi gibi nick sahibi oldu çocuk. aydinoğlu 1' den aydinoglu 41'e kadar okuttu kendini bize. hangi birine söveceğimizi şaşırdık.

ulan son uçurulanlar listesinde nickinin olmadığı gün yok adamın. hemi en başta oluyor. sanki modlar çok konuşanları tahtaya yazıyormuş gibi her gün elamanın adını yazıyorlar oraya. bu da gelmiş '' niye döndün kukla heh '' diye laf sokuyor.

yorulmuyor da hiç. yaşımız 50 olacak, bu halen aydinoglu 583623 diye cebelleşecek.

ahaha valla krize girdim, ebesine çiftlik oyunu oynattığım çocuu seni. de get lan.
inanılmaz derecede sinirli olan yazardır. az önce farkına vardım nick altı kategerimde troll yazıyor. troll ulan. resmen troll yazıyor.
uludağ sözlük moderasyonu beni troll olarak lanse etmiş. bu ayıbı bana birisi açıklamak zorunda.

görsel

okadar sinirliyim ki verdiğim emekler gözümün önünden şerit gibi geçiyor .
10 değil, 50 değil, 100 değil, binlerce hikaye yazdım burda ve bu hikayeleri yazarken aldığım aile terbiyesi ve arkadaş çevremin genel kültür ambiyansı çok etkili oldu. çoğu yazara ışık oldum. zall'ın dediği gibi sözlüğü takip eden okurların bile hayatına yön verdim.

ama meğer trollmüşüm. troll ulan. troll ya.
sözlük moderasyonu '' siklemeyin bu ibneyi '' der gibi troll etiketini alnımın çatısına yapıştırmış ve sonuna da cinsellik yazmış. vay ya. vay be.
ama ben üşenmedim bazı yazarların nick altını inceledim.

bluevelve: bakın bu herif kürt penisi hastasıdır. adam ibneliğin kitabını yazdı resmen. noktayı koyana kadar öpmediğini bırakmıyor ama bakıyorum troll değil. sadece nick altı yazılmış.
görsel

hbbia: her yazısında milletin amına basıyor. izmir yollarında prezervatif topluyor. patlak kızları yapıştırmaya çalışıyor. hülasa bakıyorum bu da troll değil. nick altı katagorisinde sözlük içi yazıyor.
görsel

saipsiz: yeme-içme demişler.
görsel

oytunkaran'a baktım sözlük içi yazıyor.
görsel

scriss: bu çocuk feci terbiyesiz biri ama ona bile sözlük içi demişler.
görsel

ac dc dinleyen kiz: bu bile troll değil. hadi canım.
görsel

hepsini geçtim bu lookin denen kız benden daha çok cinsellik konuşuyor ve üslup olarak benden daha sert fakat bu da troll değil.
görsel

sadece sözlük içi, nick altı yazmışlar. vay anasını ya. bi ben trollüm zaten bu amına kodum yerinde. herkes efendi bi ben piçim. ulan yemin ediyorum sözlüğü bırakacaktım ama birini görünce hayata döndüm.

boody crescent :
görsel

bu şahsıma bir savaş demektir.

yaktım tütsüleri amk.
görsel
gerçek trollü şimdi görecekler...
dini görüşüm merak edilmiş. madem soruldu 2 haftadır içimi sıkan bir şey vardı onu da anlatarak bu soruya cevap verelim.

arkadaşlar elhamdüllüllah müslümanım ve elimden geldiğince hiçbir cuma namazını kaçırmam. vakit namazlarını pek kılmam ( yani eserse arada bir kılarım ) ama cuma namazını ve bayram namazını asla kaçırmam.

geçen rüyamda selimiye caminde kendimi namaz kılarken gördüm. koca gidi camide önümde bir imamla tek başıma namaz kılıyordum. tahtaydı cami, eğilip kalktıkça gıcır gıcır ses çıkıyordu. her rükûya gittiğimde kubbeden çiçekler üstüme dökülüyordu. papatyalar, gül yaprakları, laleler.. hepsi secdede alnıma değiyordu.

sonra gülün dikeni elime battı ve kan akmaya başladı. parmağımı emdim ve o ara uyanmışım. hemen annemi aradım. saat sabah 6 buçuk. annem 5 vakit namaz kılan kapalı bir kadındır. gördüğüm rüyayı anlatıp '' hayırdır'' diye soracaktım ama telefonu kapalıydı. her zaman erken kalkan kadın bu ara biraz hasta olduğu için belki de uyuya kalmıştı.

neyse, atladım arabaya edirne yolunu tuttum. bazen böyle ne eserse onu yaparım. içim kıpır kıpır ve huzur doluydu. hem edirne'de asker arkadaşım da vardı. sürekli gel gel derdi onu da görecektim.

günlerden cuma. gittim edirne'ye ve girdim camiye. hatta o atmasferin fotoğraflarını bile çektim,

camiye girerken;
görsel

vaaz dinlerken;
görsel

allah kabul etsin, kıldım cumayı çıktım camiiden. diğer camiileri de gezdim. zaten birbirine çok yakın camiiler. onların da içine girip '' rahmetli babama, anneme, abime, ablama ve tüm sevdiklerime '' dua edip çıktım.

çocukluğum yaz kuran kurslarında geçtiği için, o kızılcık sopasının ince sızısını avucumda tattığım için kuran okumayı da duaları da çok iyi bilirdim.

neyse işte, rahatlamıştım ama asıl içimi sıkan şey bu değildi tabi.

ne kadar allah bismillah desek de bir o kadar göt meme diyorum. bu benim yaradılışımda var. buna mani olamıyorum. yani cumadan çıktıktan sonra akşam discoya gittiğim çok olmuştur. '' sabah allah, akşam yallah'' tayfasındanım.

asker arkadaşla buluştuk ve o akşam yunanistan sınırına kadar gidip,
burası oluyor;
görsel

benim için çok özel mastika rakısı aldı. geldik evine ve gece 3 e kadar hep içtik hem sohbet ettik.

sonrası ise sabah oldu vedalaşıp istanbul'a geldim. 3-4 gün sonra sözlüğü açtığımda sırf hava olsun diye arkadaşımla yaptığım o balkon sefasının fotoğrafını anın görüntüsü başlığında paylaştım.
görsel

alemci kukladan resitaller adı altında forsumu yayınladım.
aslında o gün içmiyorduk. yani fotoğraf 4 gün öncesine ait fotoydu ama işte şeklimiz olsun diye ''şimdi içiyoruz'' diye yayınladım.

aklımca size hava atıyorum işte.. derken gömleğin düğmesini diktiğim iğne elime geldi ve parmağım kanadı. parmağımdaki kanı emerken bir yazar arkadaş mesaj attı.

'' abi bugün kandil be, sana yakıştıramadım ''

öyle bir şaşırdım ki, öyle bi şok oldum ki, o gün kandil olduğunu bilmiyordum. rüyamdaki gibi kanımı emiyorum. şaşkındım. kandil olduğunu o gece sözlükten öğrendim.

ve utançla o eklediğim içkili fotoğrafı sildim.
görsel

özetle arkadaşlar, kukla her ne kadar sapık ve dinsiz gibi görünse de esasen aşırı hisli biridir. acı çekse de belli etmez. zaten kim belli ediyor ki?
neyse, uzamasın fazla. parmak acısı da geçti.
5 seneye yakın buradayım. tam 5 sene. ama ot kadar değerimiz yokmuş;

görsel

sikerim böyle sözlüğü lan.
şükürler olsun entry girmiş yazardır. bir kadın olarak belki bunu söylememem gerekiyor ama deli gibi özledim seni kukla. sen yokken buranın hiç tadı yok. diğer erkekler çok boktan. nolur sen hep yaz yine kukla nolurrr.

edit: ha siktir. arkadaşlar karı kılığında takıldığım fakemle yazıyom sandım. kimse kusura bakmasın. of ya gitti yine karizma.
uzun zamandır toktum, birileri demiş ki kukla acıkmış. şimdi de yazsınlar kuk..

arkadaşlar bu nasıldı lan.
6 seneden fazla buradayım. bu zaman zarfında kâh komik anılar paylaşıyorum, kâh içimi yakan dertleri paylaşıyorum. yazıyorum sürekli. belki bu yazdıklarım çoğunun hoşuna gidiyor, belki çoğu gıcık oluyor ama sonuçta yazıyorum işte ben. bak şimdi de bunu yazmak geldi aklıma bunu yazıyorum aceleden. hülasa ilk defa hepinize, herkese, çok çok teşekkür edesim geldi.

geçenlerde kuşum (çapkın) öldü diye yine derdimi kederimi sizlerle paylaştım. zira insanlar ya konuşarak, yada yazarak derdini anlatıyor. ben de anlattım sözlüğe işte. esasen çok acılarımı da paylaştım burada ama bu olay bana çok farklı geldi. zira içinizden 1 kişi bile, bir liseli bile mesaj çekip benimle dalga geçmedi. onlarca mesaj geldi ama kimse makara yapmadı. herkes başın sağ olsun dedi. hatta eğer bir tane daha kuş alırsam neler yapmam gerektiğini bile anlattı. özetle ölen bir kuş dahi olsa resmen herkes acımı paylaştı.

işte bazen şaşırıyorum bu sözlüğe... gidesim çok geliyor buradan ama bazen birbirimizi deli etsek bile esasen iyi bir aile gibi olduğumuzu görebiliyorum. hele o aslen istanbullu nickli lösemi arkadaş için tüm sözlüğün kenetlendiğini gördüğüm gün işte bu demiştim.

hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum. bunu demem lazımdı. kalın sağlıcakla...
mesajlaşırken ''amına koyayım'' kelimesinin kısaltması olam ''a.m.k'' harflerini kullandığı için çaylak olan yazar.

örnek olarak x yazarla mesajlaşırken '' bizim buraya yağmur yağıyor amk '' demek çaylaklık sebebiymiş. bunu seneler sonra öğrendim.

moderatörlerin açıklamasına göre; '' mesajda kısaltma kullanmak ( yani a.m.k. ) çaylaklık sebebidir. zira biz kimin içtenlikle hakaret edip etmediğini ispat edemeyiz ancak o kısaltmanın açılımı kelime anlamı olarak küfür manası taşıyor '' idi.

yani agalar x yazara çektiğiniz '' bizim buraya yağmur yağıyor amk '' cümlesi; '' bizim buraya yağmur yağıyor amına koduğum '' gibi yorumlanabiliyormuş.
o x yazar bu mesajı şikayet ederse '' hakaret var '' gerekçesi ile otamatikmen çaylaksınız yani.

veya belli kelleler için geçerli '' götten uydurma yeni bi kural '' olabilir.

daha net anlatayım; çaylak olmama vesile olan yazara sesleniyorum,

gel reis. bak ben format ihlali olduğu için mesajı buraya kopyalayamıyorum. ama sen gel kukla yı şikayet ettiğin mesajı buraya kopyala. izin veriyorum buna. hakaret varsa göt olmaya razıyım. bu sözlüğü bırakmayan kukla nın da ta amına koyayım.

bu kadar ucuz musunuz lan siz. bu kadar mı basit kişileri çaylak yapmak veya arkadan film çevirmek. ibneliğin de bir onuru bir gurur vardır.

modlara da sesleniyorum, bdv de yapılan geyik muhabbetlerine anında cevap veren sizler, neden bir derdimiz olunca, saatlerce hatta günlerce cevap vermiyorsunuz? sabır mı sınıyorsunuz amk.

yakında mesajlaşırken '' hadi lan ordan '' desek yine çaylak oluruz.

sebep?

sebep; '' lan dediniz sayın yazar, kaba konuştuğunuz için 3 gün çaylaksınız ''

kendimi ilker başbuğ gibi hissediyorum. şaşırırsam sülalemi siksinler. koyayım böyle işe, köküne kadar koyayım hem de.
selam ben kuklanın penisi kuşimato,

avkadaşlav kukla çok hasta olduğu için biv müddet siz değevli sözlük yazavlağına ben entivi giveceğim.

ramazan ayı gelmeden ikimiz tatile gittik bunla. söylemesi ayıp sıçmaya bile beğabev gideviz...
e tabi deniz, kum, güneş, kavı-kız falan devken pevt oldu ibne. şu an kucağında laptopla çekyatta uyuyo kaldı.

canım sıkıldı diye şovttan çıkıp iki satıv sizle devtleşmek istedim.

avkadaşlav gevçekten anam ağlıyo benim buvda. bu kuki hakket tahmin ettiğiniz gibi bivi değil. güya kızlavla sevişmeye geldi ama ovtada sabundan başka bivşey yok. 3 kalıp sabun evittim buvada. inanın amele adam böyle kum çekmez inşaata. şak şak şak hev akşam kafamı şişiriyov.

biv de şavkı söyleye söyleye asılıyov şevefsiz. bunun dediklevine asla inanmayın.
en son 2012 miydi neydi o zaman am gövdüm ben. yemin ediyovum kedi sandımdı. biv kedi gördüm sanki dedim kovktum.

pövsüdüm sevgili avkadaşlav.

kukla ibnediv, inanmayınız..

neyse lan, kuki uyanıyov galba kıpıvdamaya başladı, ben tekvav dona gevi giveyim. entivi girdiğimi gövüvse pvezervatifle asılıv bu. öyle psikopat piç.

modevasyona da selam. salca, july, sonata özelikle sizle tanışmayı çok istiyovum abi.

kuşimato.
ulan sol framede kukla 11 yazısını görünce fotoğrafım paylaşıldı sandım. şükürler olsun millet sikmeye gelmiş meğer.
nasıl mutlu oldum anlatamam.