bugün

yabacı terimi ve yöresel terimleri geçelim. asıl adı (bkz: çizleme) denilesi atıştırmalıktır.
(bkz: creep)
kenarları biraz çıtır üstüne yağ sürülerek yapılmasıyla birlikte kahvaltılar vazgeçilmezi.
ayrıca kaygana o krep de neymiş.
AYLARDIR YEMEDiĞiM ŞEY. VAY ACINASI..
cırılta diye bildiğim.
1 su bardağı süt, 1 adet yumurta, 1 su bardağı un, 1 tutam tuz ve 1 tutam şeker ile yapılabilecek yiyecek.
Küçük sabah mutluluklarına sebep olur. Un, süt, yumurta ve bir miktar tuzdan oluşan bu mükemmel karışımı reçelle buluşturduğunuzda ortaya çok güzel bir tat çıkar.
çikolatayla mükemmel olan yiyecek.
onunla kahvaltılar bir başka.

"ah olaydın, yar olaydın. ısırıp da yeseydim."
Fransızcadan gelen kelime.Krem türkiye versiyonu akıtma
trakyanın bazı kesimleri cıllık der bu mükemmel şeye. adı farketmez, olsa da yesek.
kahvaltının sultanı. ekmek almaya erinip bunu yapan insanında eli öpülür.
sevilesi, yenilesi şey.

bir de; içine reçel sürülüp rulo yapıldıktan sonra çikolata sosuyla sunulursa, dayanmak mümkün değil.
a ünlemi ile birlikte telaffuz edildiğinde bir tür burç.
(bkz: saçma bilgiler)

aaaaa krep! gibi.
üzerine nutella sürüp yanında sıcak çikolata içerek bomba gibi bir kahvaltıya sebep olan avrupai yiyecek.
bildiğin cilikta lan bu.
Kahvaltıda çok güzel tüketilen yiyecek.
Babam sürekli bana yaptırır hep içine naturel peynir koydurur.
Orijinal ismi çığırtadir..
arasına kremşanti muz vs her türlü pasta malzemesi konarak mukemmel pastalar yapılabilecek un mamülü. özellikle çikolatalı pastası mukemmel oluyor.
öyle bir şey ki içine tatlı koyup dürünce bu tatlı için yaratılmış, tuzlu koyup dürünce bu tuzlu için yaratılmış diyorsunuz. bir şey koymadan yiyince bu yaratılmadı ben unla, yumurtayla yaptım diyorsunuz. öyle güzel bir şey.
üzeri ve iç muhteviyatı kaşara boğulmuş (tavuk veya et fark etmez) bir krep yanında soğuk bir şişe bira eşliğinde tarifsiz bir şölene dönüşen yemek.
yapması biraz zaman alan yiyecektir. yemesi çok zevklidir. sev*
an itibariyle kahvalti icin hazirlanan yiyecek, guzel bir kizin yapmasi makbul dur.

(img:#808157)
an Itibariyle annemin aldıgı 2 metrelik krep tavasinda yaptigim atıstırmalık yiyecek.

Kendimle gurur duydum o derece.
poğaçaya, açmaya falan bin basan yiyecek. Yiyeceksin böyle sabah kahvaltısında reçelle veya nutellayla.