bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bir alacağa, bir borca karşılık kesilmiş olan dekonttur. (bkz: alacak dekontu)
  ... devedikeni
 2. 2.
  herhangi bir kredi kuruluşunun firma/kurum vb. oluşumlara biçtiği don.
  1 ... cell-im
 3. 3.
  ülkelerin kredi ekonomik durumlarını belirleyen simgelerdir. standart and poor sun notları ve anlamları şu şekildedir.

  AAA : Standard & Poor's tarafından verilen en yüksek not grubu olup, bu gruptaki ülkelerin anapara ve faiz ödeme kapasiteleri ileri derecede yüksektir. Bu, ülkelerin anapara ve faiz ödemelerinin ekonomik şartlar değişse dahi aksamayacağın anlamına gelir. Güçlü bir yapıyı ifade eder.

  AA : Bu not çok güçlü anapara ve faiz ödemelerini göstermekte olup,en üst düzeydeki gruptan çok küçük bir derece ile ayrılmaktadır. Bu notu alan ülkelerin, anapara ve faizleri ödenme yeteneği de son derece güçlüdür.

  A : Bu gruptaki ülkelerin de anapara ve faizlerin ödenme yeteneği güçlüdür. Ancak bunlar meydana gelebilecek ekonomik değişikliklere karşı daha duyarlıdırlar. Yani anapara ve faiz ödeme yeteneğinin ekonomik ve politik etmenlerden dolayı belli bir riski vardır. Bu değişikliklere karşı duyarlı olunması gerekmektedir.

  BBB : Bu gruptaki ülkelerin anapara ve faiz ödeme gücü açısından yeterli bir kapasiteye sahip olduğu kabul edilir. Bu ülkeler yeterli ödeme gücüne sahip olsa da, ekonomik şartlarda meydana gelebilecek negatif değişmelerden ödeme gücünün zayıflayabileceği ihtimali yüksektir. Ülkeler meydana gelebilecek ekonomik değişmelere karşı önceki gruba göre daha duyarlıdır. Burada borcun ödenmeme riski daima göz önünde bulundurulmalıdır.

  BB : Bu gruptaki ülkeler en düşük spekülatif dereceye sahip ülkelerdir. Borcun zamanında ödenebilmesi ancak ülkedeki ekonomik koşulların uygun ortamı devam ettirmesi halinde mümkündür. Burada ülkeler anapara ve faiz ödemelerinde ılımlı bir korumaya sahiptirler.

  B : Bu gruptaki ülkelerin borç ödeme kapasitesi zayıf karakterde olup, borcun geri ödenme riski fazladır. Borçlu ülkenin borcunu uzun vadede bile geri ödeyebileceği kuşkuludur.

  CCC : Bu, borç ödeme kapasitesinin zayıf olduğu ülkeler için verilecek bir nottur. Ülkede geri ödemeye ait risk yüksektir. Anapara ve faiz ödemelerinin zamanında yapılmaması muhtemeldir.

  CC : Bu gruptaki ülkelerin spekülatif özelliği çok yüksektir. Ekonomik koşullarda meydana gelebilecek değişmeler karşısında büyük belirsizlikler ve riskler taşırlar. Anapara ve faiz ödemelerinde çok ciddi sorunlar ile karşılaşabilecekleri muhtemeldir.

  C : Bu not genellikle anapara ve faiz ödemeyen ülkeler için kullanılır. Verilen borcun ülke tarafından anapara ve faizinin geri ödenmeyeceğini gösterir. D : Bu derece verilebilecek en kötü nottur. Geri ödemenin imkansız olduğu durumu ifade eder. Borç ödeme kapasitesi olmayan ülkeler için kullanılır. +, - , ( : Standard & Poor's derecelendireme sisteminde "AA"ile "CCC" arasında "+" veya "-" işareti koyarak derecelendirmeyi çeşitlendirmektedir. Meselâ, "A"nın sağına (+) konması ("A+") o ülke notunun "AA"dan aşağıda olmakla beraber "A"nın da biraz üzerinde olduğunu ifade eder. (-) konması ise kredi notunun "BBB"den daha iyi ancak "A"dan da biraz aşağıda olduğunu ifade etmektedir.

  Standard & Poor's tarafından verilen kredi notları itibariyle; AAA ve AA yüksek dereceyi, A ve BBB orta dereceyi, BB ve B spekülatif dereceyi, CCC, CC, C ve D ise borçların ödenme riskinin çok yüksek olduğu durumları ifade etmektedir.

  kaynak:http://www.atb.gov.tr
  (bkz: türkiye nin kredi notu)
  2 ... pilotmont
 4. 4.
  umut sarıkayanın lise ile harika aşladığı nottur.

  kredi notu
  2 -1 ... bob marley faruk
 5. 5.
  kredi notunuzu buradan öğrenebilirsiniz.
  https://isube.findeks.com/ers/login.xhtml
  ... byourself
 6. 6.
  Uluslar arası Kredi notunu fed verir. Rusyayı kredi notunu düşürmekle tehdit ettiler. Ruslarda hafiften tutuştu.
  -1 ... kamasutra ustasi
 7. 7.
  bir girişimciyi destekliyordur kesin durduk yere. Şu dosya indirirken yazddığınız uyduruk karışık kelimeler gibi. Siz o harfleri girerken, biryerde birileri bu fikirle zengin oluyor..
  ... espadril
 8. 8.
  Bankacılıkta bireysel kredi puanın etkileyen birkaç ürün kalemi vardır.

  -kredi kartı

  -krediler (ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi vb.)

  -ek hesap (KMH)

  -kefaletler (başka kişilerin kredilerine olduğunuz kefilliklerde borçlunun ödeme performansı kredi notunuzu etkiler)

  Bu ürünlerden sahip olduklarınızın ödeme durumlarına azami özen göstermeniz kredi notunuzu olumlu etkileyecektir. bkz ; https://www.kredinotu.org/kredi-notu-yukseltme
  ... spainloco
 9. 9.
  hayattaki en saçma not.
  ... nolan
 10. 10.
  hacizli olanlara bazı durumlar karşısında kredi verme konusu gelmiş. yani nereden hacizlisin? sorusu gündeme geliyor artık. örneğin bir bankadan 50.000 TL kredi çekip ödeyememe durumunda gelen hacizle 150 TL'lik bir telefon borcu hacizi farklı kulvarlarda ele alanıyor. doğal olarak bu durum bankaya gittiğiniz de hacizli olduğunuz konuya göre yüzünüzün olmasını sağlıyor. ben 2 yıldır (bkz: TTNET) ile hacizli olan biri olarak bu durumu öğrenince biraz heyecanlandım bakalım bugün ilk iş günü şansımı deneyeceğim.

  kaynak: http://www.kredipuani.gen...an-kisiye-kredi-cikar-mi/
  ... okkkkk