bugün

nasıl ele geçirdi dünyayı ama?
kore devletinin uzun yıllardır ülkelerini kalkındırmak ve popülerleştirmek amacıyla sürdürdüğü politikaların bir uzantısıdır. hallyu akımı olarak da bilinen kore kültürü, dili ve alışkanlıklarının popülerleşmesi için uzun senelerdir devlet destekli olarak uğraşılıyor. bu demek değil ki şeytani bir plan var bu işin arkasında, hayır yok. adamlar sadece asya'nın 3 büyüklerinden (çin, japonya, kore) diğer ikisinin kültürel baskılarından ayrışıp kendilerini güçlendirip öne çıkmak istedi ve başardılar.

kpop da harikadır. sektörü korkunç ve gerçekten zorlayıcı olsa da, asya genetiğinden gelen mükemmeliyetçilik tutkusu ile muhteşem işlere imza atılır. popüler müzik türlerinden hoşlanan herkesin kendine göre bir şey bulabileceği rengarenk bir dünyadır.
kore popmuş yeni öğrendim.
yabanci müzik dinlemediğim için beni alakadar etmiyor.
kore popmuş sanırım.

hiç dinlemedim ve merak da etmedim.
Türkiye'de de yükselen bi kore çılgınlığı var. Genellikle 13-18 yaş arasındaki kızlar bu gruplar için ölüp bitiyorlar adeta. Üstelik bu şarkıcılara idol deniyormuş. Kendileri de 20-25 yaşında gençler anladığım kadarıyla. Farkındayım, ergenlik bireye kendini bulma ve ait hissetme sancılarının eşlik ettiği bir dönem. Bu yaştaki çocukların farklı alt-kültürlere meyletmesi çok normal ve sempatik karşılanması gerekiyor bence. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi emo gençler de vardı zamanında. Bu seçimlerinden dolayı onlara hakaret etmek, aptal diye nitelendirmek ciddi anlamda bir yetişkine yakışmıyor.
Bunu icra eden erkeklerin çoğu gay galiba. Makyaj falan yapıyorlar.
sadece birkaç tane kore grubu biliyorum ama bildiklerim beni diğer kpop gruplarını araştırmaya teşvik ediyor.

bts'in lideri rap monster ve wale 2017 yılında bir şarkı yapmışlar. taaaa 5 yıl öncesinden dünyanın şu anki halini anlatmışlar.

aespa'nın çok güzel şarkıları ve klipleri var.

blackpink'in de çok güzel şarkıları ve klipleri var.

dinleyecek yeni bir şeyler arıyorsanız kpop'un bir deneyin derim, şu an dünyanın her tarafında yükseliyorlar.
ağır ibnelik yaşayanların müzikle bunu gizleme yöntemi.

yüce hakan kim yon bunları uçursa da dünya bir pislikten kurtulsa.

nerdesin şişman adam at bir füze bu ılık götverenlere.

https://twitter.com/kidls_gp?s=21
insanlar çok eleştirmiş ama adamlar paraya para demiyor. bizim ülkemizde de pop müzik gelişse, başka ülkelere müziğimizi, kültürümüzü duyursak fena mı?
saçma sapan şeylerden biridir.
"kimse onla bunla dalga geçmesin, çünkü hepimiz böyleydik. kıvırmayın şimdi."
Ne yalan söyleyeyim ben çocukken one direction'dan falan nefret ederdim. Zeka seviyesi ortalamanın üstünde olan kimse böyle şeyleri sevmez.
bi sikime benzemeyen müzik. adam gibi dede efendi dinlesinler.
Arkadaşlar, bu müziği seven çocuklara bu kadar yüklenmeye gerek yok.

Benim zamanımdan bir öncesinde emolar vardı, forumlarda gezer tuhaf gotik makyajlar yaparlardı. Şimdi o kızların 30 yaşındaki sümeyye'lere döndüğüne yemin edebilirim.

Tam benim zamanımda one direction vardı. Ben niall'ı seviyorum. Gençlerimiz zayn müslümanmış diye deliriyordu.

Şimdi de bts, blackpink, lisa, suga falan var işte.

Kimse onla bunla dalga geçmesin, çünkü hepimiz böyleydik. Kıvırmayın şimdi.

Bırakın eğlensinler. 5 yıl sonra onlar da kafama sıçam diyecektir. Hangimiz demedik ?
sanki tüm dertlerimiz bitmiş de kpop kalmış gibi davranıyorlar bırakın ya.
ne alaksi var oğlum ya kore pop demek.
1 yılda 4 yıldızı intihar etmiştir.

https://www.dha.com.tr/du...ildizi-oldu/haber-1777253
(bkz: kusmuk)
bir grup ergenin meşhur olması. eskiden küçük ibolar küçük emrahlar vardı. şimdi kpop var.
görsel
dişileri fena.
Bir önyargı var ama fena değildir aslında dinlenesi bazı şarkılar var.
sümeyye starter pack.
dışarı black sabbath tişörtü ile çıkıyorum ama evde kpop dinliyorum evet,

hatta geceleri canım sıkılıyor korece öğreniyorum evet,
hatta korece saçma aşk dizilerine de sardım evet, özellikle boys over flowers.

allah belamı verdi sözlük bu ben değilim geceleri başkası oluyorum kendime gelemiyorum, 나에 게 일어나?
bir virüs gibi yayılan ergenimsi eğlence.

bu bir müzik değildir. hiçbir pop şarkısı veya grubu ne şarkıdır, ne şarkıcı veya müzisyen. pop, bir müzik değildir.

Edit: açılımı korean pop'tur. koreli pop şarkıları demektir.
Kafa siken müziklerdir.
Gayet güzel farklı tadı olan müzik türü. Arada açıp dinlemiyor değilim.