bugün

eski dilde ceviz anlamına gelir.

(bkz: kozyatağı)
başarı fırsatı veren elverişli durum, saldırı ya da savunma fırsatı.
farsça ceviz'in türkçe'deki karşılığı. kozyatağı falan hep bundan...
ceviz demektir. kozalak da burdan gelir.
genelde maça derim ben maça sever beni..
albümlerindeki en güzel parçalarından biri olan sevemedim adlı parçalarına yepyeni bir klip çekmiş grup. çok eğlenceli.

http://www.dailymotion.co...kfevq_koz-sevemedim_music
kendilerine has, sakin bir ritim ile rock müzik yapmayı başarmış ve vokallerinde ki ses rengi ile gerçek bir erkek vokal dinlendiği hazzını veren yeni grup. kendilerini lansman konserlerin de dinleme fırsatı bulduğum ve ilk deneyimleri olmasına rağmen sound larını oldukça iyi aktarmaları, ne kadar çok emek verdiklerini ve başarılı olduklarını da gösteriyor. özellikle kaç gece, yalnızın şarkısı, hüzün akşamları ve çirkin kız kesinlikle dinlenmesi gereken parçalarıdır. kör bıçak cover ı ile de şarkıyı tekrar dinlenir hale getirmişlerdir.
yeni tanıdığımız müzik grubunun hakkındaki yorumlar, şarkıları oldukça etkileyici. şarkı sözleri de etkileyici adamlar sadece bas gitarla ya da davulla varolmuyorlar. başarılar diliyoruz.
flash tv'de yayınlanan, 90 yılların sonu, 2000'li yılların başında vcd'den erotik film izliyormuşcasına bir hava yaratan dekora sahip, yarışmna.
flash tv'nin internet sitesinde, hakkında "Ekranda izlediğiniz yarışma tamamen sanal karakterler tarafından canlandırılmıştır. KOZ bilgi yarışması dramasıdır." notu olan yarışmadır. yani değildir.
Flash tv'de yayınlanan bir yarışma programı. Yarışmada danışıklı dövüş olduğunu yarışmaya katılan birinden öğrendim. Orada yarışmayı kabul edenler bu hileden haberbar olarak ve bunu kabul ederek gidiyorlar. Onların istekleri doğrultusunda bildiğin bir soruya bile bilerek yanlış cevap veriyorsun.
(bkz: ceviz)
(bkz: ana ile kız helva ile koz)
iskambildeki karşılığı "atu " olan kelime.
zamanında proleter devrimci köz ismiyle yayımlanan bir dergi vardı sanki artık esamesi okunmaz oldu. hey gidi günler hey, işte geldik gidiyoruz be hüseyinciğim. tikb yanlısıydı galiba.
king oyununda bir tanesinin *50 puan olduğu oyun şeklidir. her oyuncunun bir oyunda 2 kere oynama hakkı daha doğrusu zorunluluğu vardır.
birinin açığını yakaladığınız zaman onu kullanmak için, ona karşı kullanılma potansiyelindeki bilgilerdir. ayıptır.