bugün

evrakı tamam ederek sunamazsanız veya destek konusu projeyi elde patlatırsanız rüyanızda görebileceğiniz desteklerdir.
şartlarını okurken iş kurmaktan vazgeçtiğim ve almayacağım destektir.

aslında şartları anlayabilseydim. birde insani düzeyde olsaydı, belki olurdu.

neyse hayırlısı.
yurtdışı ve yurtiçi fuar, işletme kredisi, yetişmiş eleman desteği, makine ve teçhizat desteği, yurtdışı ihracat amaçlı gezi desteği gibi destekleri kapsamaktadır. kosgeb'in internet sitesinden indirilecek formlar ile küçük ve orta ölçekli işletmelere verilen bu desteklere başvuruda bulunabilir.
Girişimci desteğini ocaktan beri hak edip evraklarımı tamamlamama rağmen Ağustos bitecek maliye bakanlığında para yokmuş... Ben iflas etmek üzereyim KOSGEB reklam peşinde saçma sapan uzmanlarda var maalesef iyi uzmanların arasında... Düzenli bir kuruluş değil.
online olarak başvuru yapılabilen destek kurumu.

online ama yaptığınız başvuru kobi genel destek başvurusu ise öncelikle sistemden başvuru formlarını hazırlatıp print etmek, imzalamak ve kosgebe götürüp teslim etmelisiniz. print edilen taahhüt formları kabul olduktan sonra yine online olarak başvuru süreci devam edecek. sonra yine bir onay süreci yaşanacak.

görüldüğü gibi bir online bir matbu destek peşinde koşturan bir devlet kurumu burası.
Kendi işini kurmak isteyen girişimcilere 2016 yılı itibariyle 50.000 TL hibe ve 100.000 TL faizsiz geri ödemeli kredi imkanı sunan kurumdur. Bilinenin aksine iş kurdurmaz, kurulu işi destekler. Önce işi kurarsınız, harcamaları yaparsınız, sonra desteğe başvurursunuz.
71 yasindaki bu amcamiz 200.000 tl destekle atolyesini kurmuş. Yas 70 ama girisimcilik ölmemiş.genc kusaga örnek.
https://www.google.com.tr...dama-200-ekonomi-2449029/
şimdi benim bir işyeri açacak kadar sermayem varsa neden başvurayım ki?
kosgeb destekleri bana dip babaanneden vuran miras gibi geliyor. geldi diye sevinmem, gelmedi diye üzülmem.
başlığı gördüğümde başımdan geçenleri ve bildiklerimi aktarma gereği duydum.

3 arkadaş dükkan açma hayalleri ile çıktık kosgep yollarına. abi dedi ki sermayeniz var mı?...
biz malzememizi alıyormuşuz onlar da faturaya göre geri ödüyorlarmış. erkeklerin masraflarının %70 i kadınların %90'ını karşılıyorlarmış. (eşitlik diye ağlayan feministler nerede?).

kosgep demirbaşını, kiranı, makinanı karşılar. mesela yufka dükkanı açsanız size sadece makinelerini verir unu vermez. anladığım kadarı ile sistem bu. yanlışlıklar olabilir mazur görüle.