bugün

bozcaada da bir balık restaurantı
güney kore veya kuzey kore vatandaşı.
(bkz: kuzey korenin füze denemesi)
deniz börülcesi ile gönüllere taht kurmuş bozcaada nın en iyi restaurant
kırsal yörelerde, askerliğini kore de yapmış olan gazilerimiz için kullanılan sıfat.
türklere hayran olan, sıcak kanlı, sosyal yapımızın bir hayli benzeştiği kore vatandaşı. ayrıca kendilerine çinliler ve japonlara benzediğini söylendiğinde kesinlikle kabul etmiyorlar. konuşurlarken onları dinlemek çok eğlenceli. her an birbirlerine dalacak gibi kızgın konuşuyorlar. ayrıca türkçeyede bir hayli yatkınlar söylenilen kelimeyi avrupalılara göre çok daha düzgün telafuz ediyorlar.
(bkz: korece)
güzel bayan, küçük pipili erkek.
(bkz: körebe)
dişi olanları ile ilgili yaptığım gözlemler:
(#9809253)
(#12929708)
1 sene boyunca oda arkadasim koreliydi. Nefret ettim cocuktan da onun yuzunden korelilerden de... Anlatayim efendim:

- Ilk olarak cocuk suratima bile bakmazdi. Adam gayet iyi ingilizce konussa bile iletisimiz 0'di...
- adama iyi geceler diyordum, herif peki diye cevap veriyordu...
- ben odada uyuren, isiklari yakip bangir bungur daya girerdi, hic saygi yoktu.
- sabahin korunde telefonu durmadan calardi.
- gece her yarim saate bir uyanir ders calisir yarim saat sonra tekrar uyurdu. Her defasi icin alarm kurar beni de uyandirirdi ibne.
- agzini sapirdatarak yemek yerdi. oyle ki herifin yemek yedigini koridordan duyabiliyordum, belli bir sure sonra seslerden adamin ne yedigini cozer oldum.
- sabah sabah bagira cagira korece konusurdu.
- gecenin bir yarisi gelir, sabahin korunde de giderdi, her defasinda da beni uyandirirdi.
- butun arkadaslari koreliydi, bizim gibi beyazlarla takilmaz hatta muhattap olmaz, adam yerine koymazdi.
- hic bir zaman merhaba, gunaydin gibi seyler demedi.

Butun korelilerden nefret ettim onun yuzunden. Bir senemi rezil etti, siz siz olun uzak durun korelilerden...
turklerden daha ataerkli , kadini ikinci sinif goren erkek egemen toplum.
ben demiyorum , zamaninda rusyada dogmus buyumus bir koreli kiz arkadasim vardi, anavatanini gormek icin gittigi kore seyahetinden sonraki izlenimleri buydu.
dunyanin en guzel kadin irkina sahip olan halk.
ayırım yapmadan ve başına kuzey veya güney eklemeden söylemesi güzel bir kelime. keşke bu güzellik gerçeğe de yansısaydı.
uzak doğunun çingenesi bence bunlardır. kaportanın beyaz olması aldatmasın herkonuda çingenedir bunlar.
hatta bir çok çopar bunları görünce çingeneliğinden şüpheye düşebilir, öyle çirkeftirler.
Edirne'nin saygın delilerinden idi rahmetli.
Sürekli beyaz giyinirdi.
Takım elbise..kırmızı mendil takardı yakasına.
Madalyası asılı dururdu hep
Japonların atası olan topluluk.
hakkaten çok kullanılan bir lakaptı. geçmiş zaman kullandım çünkü bu insanlar da yavaş yavaş hayattan çekiliyorlar.
JAPONDUR iŞTE. geç git.