bugün

Konuşmak.
bence herikiside değil susmak :-)
okumak.
Bazen yazmak. Çünkü her zaman her şeyi anlatamazsın. Ya anlatacak kimsen yoktur ya dinleyip anlayacak ya da ikisi birden. Yazınca daha kolay anlatılıyor her şey.
bakışmak der son noktayı koyarım.
Yazmak.

Yazmak çok büyük bir sanattır . Konuşmak da sanat aslında ; ama kalemi kuvvetli olmak başka bir şey.
Sevismek.
Kendimle yürüyüşe çıkmak.
Öpüşmek falan. Bunlar güzel şeyler.
Ağzı olan her insanoğlu konuşur, yoktur bir numarası.
Lakin yazmak başkadır. Yetenek, eğitim, donanım, vizyon, açık algı gerek.

Yazmak, òzeldir, anlamlıdır kalıcıdır.

Söz uçar, yazı kalır...
Konusmak tabi ki. Kelimelerin duygulari vardir çünkü.
becerebilene hangisi uygunsa
kimisi iyi bir katiptir ama berbat bir hatiptir
ama kimisi çok iyi hatiptir ama berbat bi katiptir.
Bağıra bağıra konuşmak isteyipte konuşamamak, Yazmak daha mantıklı sesini duyduğum an kalp ritmim değişiyor.
Yazmak. O yüzden buraya yazıyorum.
Ne, nerde, nasıl,neden, ne zaman, kim?
Aaaaa tabiki konuşmak..
Daha samimi daha içten..
Gözlerine bakmak.

En gizli kelimeler susuşlardadır.
yazmaktan sıkılıp konuşmaya başlamak.
Konuşmak ve yazmak sadece karlı cinsle etkileşim için mi var ?
Şimdi yazmak deyince neyi kastettiğinize bağlı. Yazmaktan kasıt brine yazmakse o zaman konuşmak. Ammaa bir pasaj bir hikaye gibi yazmaksa yazmak.
Hadi hayırlı işler.
dertleşmek.
ayakta tedavi.
Kiminle konuştuğuna ne konuştuğuna kafanın o anki durumuma göre cevap değişir. Bide alternatif bir yol olarak yazışırken uzun bir şeyi anlatmak için ses kaydı yollama olayı var ki o da mantıklı.
konuşurken istediğimi tam olarak anlatamam ama yazarken çok iyi ifade ederim kendimi.

o yüzden yazmak diyorum efenim.
Yazmak basit kalıyor. Mesela duygularını düşüncelerini her şeyiyle anlatamiyorsun. Fakat konuşursan ses tonun bile duygularına göre çıkıyor. Bence yazmakla olmaz, konuşursan kavuşursun.
Aramasınlar diye hafta sonları uçak moduna alıyorum bu sıralar. Gerisini siz düşünün.

Ha muhabbeti sarıyorsa, boş konuşmuyorsa ve sizin dilinizden anlıyorsa telefonda konuşmak iyidir. Tabi Fırsatınız varsa yüz yüze konuşmak ilk tercihiniz olsun.