bugün

entry'ler (62)

para her şeyi satın alabilir mi

para her şeyi satın alamaz belki ama her şeye sahip olabileceğiniz zamanı elde etmenize imkan tanır.
o yüzden hepimiz paranın peşindeyiz.

tostolog

t: batmanda harita ve kadasto mezunu bir gencin 2 yıl önce kurduğu ve şu an türkiye'de 2 si batmanda olmak üzere 5 şubesinin olduğu tostları muazzam olan bir tost markası.
çocuk gerçekten bu işi biliyor.
şu an iş yerindeyim ama canım nasıl çekiyor. şu an bildiğiniz tost aşeriyorum ya.

batman

bir ara bir sokak röpörtajında çocuğa 'muşun nesi değişsin?' diye soruyorlar, çocuk da 'muş yıkılsın biz de burdan gidelim' demişti. sabah sabah aklıma o geldi.
aynısını tüm kalbimle batman için düşünüyorum. günde 16 saat çalışıyorum, bir pazar günü izinliyim o gün bile başka bir işte çalışıyorum ve ay sonunda hiçbir harcama yapmazsam cebimde 2750 lira oluyor.
ciddi ciddi bu memleket yıkılsın biz de başka yere gidelim.

exxen

eğer acun'unsa tutmama şansı yok zaten.
adam günaydın demek için rastgele bir saatte canlı yayın açıyor 3.000.000 izlenme alıyor. kesin tutacatır. hem sevgili devletimiz zaten (bkz: netfilix) den rahatsızdı kapatmak istiyordu. işte bunu da acun sayesinde halledecekler.
alın size yerli ve milli film ve dizi patformu diye yedirecekler.
hayırlı olsun.

taksim de kadını takip eden adama 13 yıl istenmesi

40 yılda bir adaletin işleyeceği tutmuş halen millet kem küm ediyor.
yalnız video da dikkatimi çeken nokta şu adam kadının o kadar dibinden gidiyor ki sanki arkadaşıymış gibi rahat rahat.
değişik geldi.

cezası biten pkklıların ne yaptığını merak etmek

itirafçı olmayıp orası hakkında bilgi aktarmayanlar zaten genel olarak müebbet ile yargılanırlar ve cezaevinden anca ölünce çıkarlar.
itirafçı olanlara ise zaten çok cüzi bir ceza verdikten sonra memur statüsünde devlet dairelerine alıp ödüllendiriyorlar.
çok kişiyi duydum bizim yıllarca uğraşıp sınav sınav diye yıllarımızı verdiğimiz kadrolara itirafçı gerilların veya onların kardeşlerinin yerleştirildiğini.

irlanda

2021 ekim ayında gitmeyi planladığım ülke.
dil kurusu için gidip geri dönememek için ne gerekiyorsa yaparım. belki olmayacak geri dönmek zorunda kalıcam bilemiyorum ama içimde gitmeye dair zaptedemediğiğm duygular var.
sözlükte yazılanların tamamını 11 sayfa her entryi okudum. giden gören sayısı pek azımsanmayacak kadar çok.
lütfen birileri bana ulaşabilir mi?
gitmeye dair sorularımı cevaplama noktasında danışmanlık firmalarından daha fazla yardımcı olacağını düşünüyorum.

geçmişten biriyle tanışma şansınız olsa kim olurdu

Kesinlikle (bkz: oğuz(cum) atay)..
Daha sonra ahmet kaya, neşet ertaş, zeki müren olabilir..
He bir de turgut uyar var unutmadan..

konuşmak mı yazmak mı

Aaaaa tabiki konuşmak..
Daha samimi daha içten..

üniversite okumak

Bomboş bir aktivite..

derdini anlatacak kimsenin olmaması

Çok yalnızım çok..

kokoreç lahmacun midye çiğ köfte seven kız

Bu benim.. hatta bunlar için yaşıyorum diyebilirim.

şuan sizi seven birinin olma ihtimali

(bkz: öyle bir şey yok çıkar onu aklından)

yazarların favori su markası

Musluk suyu..

alevilerin yemeği yenir mi sorunsalı

Selahattin demirtaş bu konuyla alakalı çok güzel bir laf söyleyip konuyu kapatmıştı..
"Onların yemeği helaldir. Helal lokma dokunur size"..

ölüm denince akla ilk gelenler

Babam ve kardeşim..

marulsuz salata

Çoban salata diye buna demiyorlar mi ki ?

askeri dizileri izleyememe sorunu

Hukumet tarafından Algı operasyonu yapmak için çekilen ve sanatla uzaktan yakından alakası olmayan dizileri midenin sindirememe durumudur..

ülkeden gitseler ülke cennete döner denen ırklar

Bu ve bunun gibi başlıkları açanların kendi aralarında oluşturduğu ırklar..
Aile kokleriyle bağlı oldukları irklardan bahsetmiyorum zihinleriyle bağlı oldukları ve kendilerince var olduklarını düşündükleri ırklardan bahsediyorum...

üstteki yazarın nickinin düşündürdüğü

Xamr: Şarap..