bugün

entry'ler (548)

uludağ sözlük teki meslek lisesi mezunları derneği

Derneğini bilemem ama meslek lisesinin bir şeye yaradığını düşünmüyorum.
(bkz: sağlık meslek)

yakışıklı olduğu halde kızları götürmeyen erkek

Kalmış mı böylesi ya gelsin beni bulsun erkeğidir.

Yeter bu kadar sikiş sokuş biraz da sevgi yaaanii.

ptt

Bu sabah evdekilerin kapının önünde biri adınla sesleniyor diye odama girmesiyle uyandım. Ptt kapının önüne kadar gelip zile basmak yerine, aramak yerine mahallede oynarken annesinden su isteyen çocuklar gibi çığırmayı seçmiş. Dedim noluyoo kardeşim ne bu tantana uyuyoruz burada.

içinden geleni söyle

Güzel şeyler düşünmek ve güzel şeyler yaşamak istiyorum. Yeni şeylerle/kişilerle karşılaşmak da istiyorum. inanmak istiyorum. Teşekkürler, iyi geceler.

sözlük kızlarının ojeleri

Ben de bundan keyif alıyorum

görsel

sözlük yazarlarının itirafları

Nasıl itiraf edilir bu bilmiyorum. Birkaç kişiye anlattım sustular cevap vermediler. Pişman oldum yine kendime verdiğim sözü tutmadım. En yakının bile olsa güler yüzün olmadığında kimse ben yanındayım demiyor.
Bazen aynaya baktığımda gördüğüm şey midemi bulandırıyor. Bazen çok güzel olduğunu düşünüyorum. Bazen herkesin beni sevdiğini, bazense aslında hiç kimsenin sevmediğini ve sevmeyeceğini. Hepsinin birer yalan olduğunu falan düşünüyorum. Bu düşünceler gün içinde hızlıca değişince yoruyor tabi bir miktar. Problem sanırım kendini sevememekten geçiyor.
Oysa kendim gibi neşeli güleryüzlü yardımsever olmaya çalışan çok az insan gördüm, ama bu düşüncelerle artık önümü bile göremiyorum.

anın görüntüsü

Merhabalar size Ankaradan Tekirdağa tırla yaptığım yolculuğu anlatmak isterdim ama bu hayatın ciddiye alınır bir yanı kalmadı artık.

görsel

mutlu eden basit şeyler

Bir akşamüstü sevdiğin biriyle kahve içmek.

anın görüntüsü

9 dan beri buradayım. Gerçekten yatakta cenin pozisyonunda ağlama isteği duyuyorum tam da şu an.

görsel

aileyle samimi olamamak

Aylardır annemle konuşmuyoruz, babam da sadece bağıracak birini istediğinde arar. Maalesef aynı çatı altında büyüyen herkes aile olamıyor.
Ailesiyle arası iyi olan insanların "ama onlar aileenn yaaa" diye vaaz vermesi daha da can sıkmaktan öteye gitmiyor.
Arkadaşlarınızın falan ailesiyle olan keyifli telefon sohbetlerini duyup boşluğa kilitlenip üzülmekle kızmak arası olanlar anlar ancak.

sözlük yazarlarının itirafları

Abii Ankara'ya taşınan aklımı sikeyim.
Ankaralı linci yemeden önce 2-3 yıldır burada yaşamak istediğimi belirtmek isterim. Ama geliş sebebim ve sonuçları, her şey muazzam boka sardı. Kimseye diyemiyorsun tabi. Bir anda hiç kimseye haber vermeden yapınca bu hareketi kendine bile gitmek istediğini itiraf edemiyor insan.
Bilmiyorum belki sevmek için kalmak ve tanımak lazımdır.

sevgiliniz için yaptığınız en büyük salaklık

Şehir değiştirmek.
(bkz: eskiden sevdiğim adam)

kitap alıntıları

*insan sokaklarını bilmediği bir şehirde acı çekemez gibi gelirdi bana hep.
*Bir gün daha yaşamak için bütün yıl çalışıyor, kendi hayatımızın önemli yerlerini kiralıyorduk.
*Çünkü bildiğim tek şey kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insanlarla savaşa girdiğinizde, sahip olduğunuz her şeyi kaybedebileceğinizdi.
*Lavanta tarlasında olup lavantaya alışan insanla, lağım çukuruna düşüp lağım kokusuna alışan insan, temelde aynı şeyi hisseder.
*Dünya üstünde yük hiç kaybolmaz. Sadece çöktüğü omuz yer değiştirir.

sözlük yazarlarının itirafları

Her zaman yanlış karar veriyorum ya da veremeyip boka sardırıyorum 5 yaşında aptallığı ve saflığı üzerimde gibi bir şeyler falan.

sevmenin insana kattığı güzellik

Bir büyüğüm bana demişti ki yıllar önce, insan sevildikçe güzelleşir. Anlamamıştım bu sözü o zamanlar. Ama gerçekten insanı güzelleştiren şey sevgiymiş.

sözlük yazarlarının hayalindeki koca

görsel

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

Buralara da tıkıldık kaldık.

görsel

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Uyuyamıyorum. Günlerdir uyku, yemek, iş, uğraş, sorumluluk ne varsa bıraktım. Dört duvar arasında daha da duvarlaşmamak için eve giremediğim günler geceler, eve gidersem ağlarım deyip sabahladığım banklar biliyorum. Bu aralar en çok kullandığım iki cümle:'iyi değilim' ve biraz da 'insan bazen başını yaslayıp dinlenecek bir omuza ihtiyaç duyuyor'
Ama ya ağlarsam?

düşünmemeye çalışmak

Düşünmekten daha çok yorar. Zaten içinden çıkılacak olsa düşünür çözümlersin.
Bazen olmaz.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Arabanın peşinden koşan yakalayınca da hiçbir şey yapmayan köpekleri iyi bilirim. Hayatımın her alanında o köpek rolünü de iyi üstlenirim. Devamında mı? Devamında salarım gider. Bazen o araba yine geçer bazen durur bazen bir daha görmem. Kaybettiğim her şeyi yaptığım köpekliklere borçluyum. Insan kendini değiştirmeye çalışmadığı sürece kendine de kızamıyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.