bugün

Yazmak daha iyi. Konuşurken karşıdakini devamlı düşünürsün ancak yazarken daha özgürsün.
Kesinlikle konuşmak. Karşımdaki kişinin duygularını ancak öyle anlayabiliyorum.
söz uçar yazı kalır derler. bence yazmak.

zaman öyle bi yanıltır ki hafızayı 10 sene önce ne konuştuğunu, şu an olmasını istediğin gibi hatırlarsın. ama yazı öyle değil.
her zaman aynı.
Sexting.
Biraz Yazmak,
Anlatmak isterken, en ince detayına kadar parmaklarının ucunda dolanmak..

Biraz Konuşmak,
Anlatmak isterken, en ince detayına kadar kendi sesinde boğulmak..
konuşmak yazarsak o heyecan kaçar ama konuşursak anlaşılır .
(bkz: söz uçar yazı kalır)
(bkz: sevişmek)
konuşmak daha iyi fakat müsait olmadığımda ya da konuşmaya çekindiğimde yazmak daha iyi geliyor.
susmaktır. çok şey anlatır bazen ki yılmaz erdoğan bir şiirinde ''ne kadarını sustuk konuştuklarımızın'' sualini dile getirerek belirtir bu durumu.
Kendi duygularımı anlatırken, iç dökerken yazmak. Ama böyle anonim ortamda tabi.
Biriyle konuşurken yüzyüze konuşmak. Yazmak birçok şeyi değiştirir. Bazen öldürür.
konuşmaktır bence ya. yazarak da güzel anlatılabilir ama konuşurken ses tonu bile kelimelerin aktarımını değiştirebiliyor.
Bazen yazmak, bazen konuşmak, bazen susmak, bazen de dinlemek.
Bu çok değişen bişey, bazen söylemek istediklerini kelimelere dökemeyeceğini düşünüp kağıda dökersin, bazen yazmak kifayetsiz kalır insan söylemek,duymak ister. Bu yüzden durumdan duruma göre değişir.

Ayrıca yazmak benim için iç dökmek gibi genel olarak, her şey anlatılmıyor...
yazmak. düşünme payı oluyor en azından. konuşurken anlık cevap vermeniz gerekiyor.
Bazen, ne yazmak, ne konuşmak. Sadece dinlemek, belkide.
Çok laf yalansız olmaz derler, susmak evlâ, o zaman.
Yazmak. Konuşmak çoklu ağrılara neden olur. Çene, kalp, gün ve gelecek. Yazmak konuşmanın aksine ruh ağrısını dindirir.
Susmak. Bazen çok daha etkilidir.
hangi çağda yaşıyoruz aq. hala arayıp konuşmaya çalışanlar var. mesaj, e-mail, WhatsApp vb. varken ne diye ararsın ki?
görsel
edit:112 hariçtir
Konuşmak çünkü yazmaya üşeniyorum misal az önce doldurduğum bi formda en az 200 kelime sınırı vardı ben de bi şarkının sözlerini kopyalayıp yapıştırdım yine olmadı "bu size son iyiliğim olsun" diyip şarkının linkini de bıraktım en son güzel bi mısrayla bitirdim formu. Üşengeclik zor.
Halkı heyecanlandırmak istiyorsan, onlara taşkınlık yaptıracaksan veya kitlen gençlerden oluşuyorsa konuşmak daha büyük etki eder.

Ama amacın bilgilendirmek, uzun uzadıya bir yanlışı anlatmak veya bir davayı anlatmak ise yazmayı tercih etmelisin. Okumanın sabır isteyen bir iş olduğunu unutmamak gerekir. Hedef kitlene uygun yazmayı başarmazsan sonu hüsran olur.

Fakat gel gör ki bu zamanda ne laf dinliyorlar ne kitap okuyorlar.
Etkilemenin meyvesini yemek. Egomun tatmin olması.
Kessinlikle konuşmak.
Kendinle de, başkasıyla da.

Eskiden yazardım bi derdim olunca, bi zaman sonra geri okurdum. Ama öğrendim ki tüm beyin fırtınalarım konuşurken gerçekleşiyor.

içinden çıkamadığım bi durum olduğunda sokaktaki kediyle köpekle falan konuşurum, kendi köpeğimle konuşurum. Aynanın karşısına geçer bir düşünceyi seslendirirkenki mimiğime bakarak onun bilinçaltımdaki yerini anlamaya çalışırım.

Kesinlikle konuşmak.
hepsi yasak ula. burasi turkiye.