bugün

1993 yılında şehit olan generalimizdir. PKK, 22 Ekim 1993'te Diyarbakır'ın Lice ilçesini bastı. Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komando Komutanlığı, Kaymakamlık ve diğer kamu binaları ateşe tutuldu. Saldırı üzerine Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın helikopterle Lice'ye geldi ve Jandarma Bölük Komutanlığı'nın bahçesine indi. Tuğgeneral Aydın, komutanlık binasına ilerlerken beraberindekilere yaylım ateşi açıldı. Kendisi dürbünlü suikast tüfeği ile şehit edildi.
şüpheli bir şekilde şehit olan asker.
1993 yılında, ''kardeşi kardeşe vurduruyorlar, inanmayın. abd oyunu ve pkk bitecek.'' açıklamasının ardından 10 gün sonra, lice'de ilk okul çocuklarına yardım dağıtırken keskin nişancı tüfeğiyle sırtından vurularak şehit oldu. hem de çocukların gözü önünde...

gel de tesadüf de buna...
şehit edilmesinin ardından olayı pkk'nın üstlenmemiş ve o esnada beka vadisinde olan apo "eğer ben bir düşman generali vurdursaydım şimdi davul çalıp şenlik yapıyor olurduk ama bizim işimiz değil bu olay" manasında laflar gevelemiştir ve kuvvetle muhtemel bu olay pkk işi değil ülkemizdeki terörün bitmesini istemeyen yabancı ya da yerli işbirlikçilerin işidir.
vay anasını sayın seyirciler dış güçler iş başında ve şehitlerimizin kemikleri sızlamakta.
(bkz: #20091974)
(bkz: jitem)
http://haber.gazetevatan....-oldurttu/578072/1/Gundem

ölümünün ardındaki gerçekler bir bir ortaya çıkmaktadır. tsk'nın iç hesaplaşmasına kurban gitmiştir zaannımca.
1993 te lice de öldürülen tuğgeneral.
giresun teyyaredüzü mahallesinde bir cadde ismi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar