bugün

Kendi baslarina hiçbir sey yapamayan ve birlikte hiçbir
seyin yapilamayacagina karar vermek için bir araya gelen insanlar.
Bizim vizelere verilen isim.Aileme ve arkadaşlara kaç senedir anlatmaya çalıştığım bir türlü anlamadıkları bir sistem.
sizede anlatayım,komite toplam vizedir ve 1000 puandır
-eeeee
1 , 2 ay sürer ara sınavlar ,pdö
-pdö ne lan?
-pdö probleme dayalı öğrenim anladınmı?
-nasıl yani
-neyse boşver pdö yü unut!
-böyle 1 ay içinde 2 haftada bir sınav olunur,en son komite haftası olur
-o ne lan?
-hani sizin vize haftası gibi
-oldu işte
-bu hafta en baba kısımdır 1000 üzerinden 600 puanlık kısım bu hafta içinde olur
-sizde babayı yersiniz
-hıh anlamışsın işte!
biz kimmiyiz?Bir grup tıpçı!
tıp öğrencilerinin girmiş oldugu sınav seklidir. her dersin hocası ayrı ayrı hazırlar sorularını, sonra da elinize öss kitapcığı gibi bir kitapcık verirler. işte bir tıpçının vizesi budur.
Bir haftadır beni benden alan sınavlar bütünü. bazı tıp fakültelerinde uygulanan sınav sistemi şekli.
(bkz: komita)
iyi gün dostu, sorumsuz insanlara yakıştırılan bir sıfat.
tıp öğrencisinin adet sancısıdır.

(bkz: majezik)
bir nevi ömür törpüsüdür, hele birde büte kalırsanız ömrünüzden rahat 5 yıl gider.
tıp fakültesi öğrencilerinin sınav şeklidir.diğer üniversiteleri bilmem ama bizim üniversitede dönem birler için 4 ikiler için 7 üçler için 9 adettir.
2 ler için olanları göte girmiştir.
Genelde sol örgütler(özellikle Leninistlerce)kullanılan tabi.
ders çalışmak yerine sözlükte takınıldığı için yarın göte girmesi muhtemel sınavdır.
1.sınıf komitelerine giren -özellikle ilk 2- öğrenciler için tıp çok basit baba yeaaa diye ifade edilen 2. sınıfa bu söylediklerini çatır çutur yiyen ve 3 te bu görüşleri pike yapan insanların girdiği sınav sistemi.
şu anda ölmek istememe sebep sınav zımbırtısı.öldürün lan beni ne b.ktan bi hale getirdin hayatımı komite...
allah belanı versin!
Kendi başlarına hiçbir şey yapamayan ve birlikte hiçbir şeyin yapılamayacağına karar vermek için bir araya gelen insanlar.
tıp fakültesindeki sınav sistemi.yaklaşık ayda bir yapılan ve korkutan şey.
2 saat sonra sadece lab kısmı fena girecek sınav.
bütün gece mal gibi okuduk bakalım birşeyler, hadi hayırlısı...
Komite, tıp öğrencilerinin hayatını karartan hededir.
"Abi şu bi geçsin öbür komite günü gününe çalışcam"
"geçen komite çalıştım bi halt edemedim bu komite çalışmıyorum anasını satıyım!" örneklerindeki gibi cümle içinde kullanılabilir.
Spoiler vermek gibi olmasın da, hayır, o ilk arkadaş öbür komite günü gününe çalışmayacak. Ve hayır. O diğer rahaat geniş vurdumduymaz vur patlasın çal oynasın arkadaşın suratını bir haftaya stresten sivilceler basacak.
komite insanın gezegenini değiştiren bir sınav sistemidir.profesörlerin, doçentlerin, öğretim elemanlarının senenin başında kalmanız için her şeyi düşündüğü barajı, laboratuvarı, pdö'sü olan sınavlar silsilesidir.
http://galeri.uludagsozlu...te-giren-şemsiye-açılmaz/
koskoca 1 ayı 100 soruya sıkıştıran müthiş sistemdir. mini össdir.
bir de bunun abisi final vardır tüm seneyi 100 soru içine sıkıştırır. mesleki kariyerinizi şekillendirir.
(bkz: brace yourself final is coming)
Yaklaştıkça insanı şekilden şekile sokar. Siz komiteye şu saatte gireceğim dersiniz, çıkış saatinde o size girmiş olabilir. Öyle bir şey işte.
bilin ki stajlara gelindiği zaman komitenin esamesi okunmaz keşke komite olaydı da son hafta çalışaydım denilir. staj bu yarısı çalışmakla geçer...
bu sabah göte giren sınavdır.
komite haftası tıp öğrencilerinin regl dönemidir.
Sınav şekillerinin en acı verenidir. Tek karlı yanı test olması.