1. 1.
  sözde mutlak eşitliktir.
  76 -113 ... delikanlımühendis
 2. 2.
  komünizm denince niye akla dinsizlik gelir veya komünist rejimler niye dinsizdir sorusuna cevap bulamadığım yönetim şeklidir.
  46 -18 ... delikanlımühendis
 3. 3.
  (bkz: komunizm ve dinsizlik)
  7 -12 ... liberty
 4. 4.
  (bkz: ütopya)
  34 -12 ... liberty
 5. 5.
  bu görüşe genelde fakir/alt seviye'de iken hakim olan insanlar zenginleştikçe/level atladıkça kapitalist olmaya başladıkları gözlemlenmiştir.öte yandan saman altından su yürüterek 'davanızda haklısın yürüyün gençler' diyerek esasen zengin olupta kendinden başka kimseye hayrı dokunmayan komunist liderlerinde içten içe kapitalist oldukları aşikardır.
  iki resim arasındaki fark:biri viski içer,diğeri şarap.
  31 -16 ... old times
 6. 6.
  Ortak mülkiyete ve servetin gereksinimine göre bölüştürülmesine dayalı toplumsal düzen ya da siyasal sistemdir.
  8 -4 ... lllleventttt
 7. 7.
  amacı daha mutlu bir toplum yaratmak,insanlara hakedeceği şekilde bir gelir dağılımı yaratmaktır.ilginçtir ki insanlar bu düşünceden çok korkar ve hala bir şekilde düşünceye atmasyondan katkılar yaparak yedirmeye çalışırlar.bunlar unutmasın ki komünizm bir ütopyadır.öyle tatlı bir gündemi de yoktur.
  27 -5 ... electronica
 8. 8.
  sosyalizmden sonraki evre
  12 -3 ... dopdop
 9. 9.
  (bkz: karl marx)
  6 -1 ... suzergecer
 10. 10.
  vatansız, devletsiz, bayraksız hiçbir zaman millet olamamış toplulukların destekleyeceği -nitekim ülkemizde örnekleri çoktur bunların- köklü bir tarihe sahip türk milleti gibi ulusların ise hiçbir zaman benimsemeyeceği 18-25 yaş arası gençlere hitap eden uçan balon...
  48 -66 ... shalamar